Naujienų srautas

Muzika2020.03.09 09:54

Jubiliejų švenčiantis festivalis „Galapagai“ pristato pirmuosius atlikėjus: grįžta britų žvaigždės „Chase & Status“

LRT.lt 2020.03.09 09:54

Prieš 10 metų atskiru muzikos festivaliu tapę „Galapagai“ šią vasarą nusiteikę gerai suvelti plaukus kartu su tais, kurie festivaliautojams iš viso 10-mečio patiko labiausiai. Šiandien skelbiama, kad 2020-ųjų „Galapaguose“ griaudės „Chase & Status DJ set & Rage“. Atskleidžiama ir daugiau vardų.

„2012-aisiais „Galapaguose“ įvykęs britų elektroninės muzikos kūrėjų „Chase & Status“ pasirodymas buvo vienas iš visų laikų geriausių šio festivalio istorijoje, kurį tikrai verta kartoti. O kada gi dar, jei ne per 10-mečio jubiliejų? Taigi, didžėjai grįžta suraikyti mūsų torto“, – sako festivalio vadas Algirdas Barniškis-Blėka.

Pharrellas Williamsas „Chase & Status“ vadino pačiais įdomiausiais prodiuseriais. Jų gerbėjais tapo reperiai Jay-Z bei Snoop Doggas. Pašėlusių britų karjeros keliai nuolat susipindavo su analogiškos energijos tėvynainiais ir praktiškai broliais „The Prodigy“. Tai, kad jų pultai, kuriais įsukamos elektroninės muzikos garbinimo apeigos, vėl grįžta į Lietuvą – jau didelė šventė.

Patys „Chase & Status“ švenčia 17-uosius gyvavimo metus, per kuriuos išleido 4 puikių vertinimų sulaukusius albumus, galybę singlų, remiksų ir originalios produkcijos, skirtos kitiems atlikėjams. Jie skersai išilgai išmaišė pasaulį su savo gyvais šou ir DJ setais, po vieną ir kartu. Pasirodymų geriausiuose klubuose ir festivaliuose buvo tiek, kad neužtektų jų kūnų visoms datoms ir pavadinimams ištatuiruoti.

Per pasaulį didžėjai veža savo šaknis iš 90-ųjų džiunglių, rytojaus šokių aikštelėse pažadindami tą jausmą, kas vyko klubuose, kai juose pradėta groti taip giliai vibruojančią muziką. „Jungle music“ yra žanras, išskaptavęs jų gyvenimo medyje stulbinančią karjerą, ir „Chase & Status“ vaikinai toliau sėkmingai darbuojasi savo gremžikliais.

Originalias kompozicijas šie muzikos prodiuseriai įrašinėja Jamaikoje – prie ištakų šaltinio, dirba su vietiniais kūrėjais ir ieško organiško garso, tyros energijos bei nefiltruoto gero vaibo. Rezultatai veda iš proto reiverius visame pasaulyje.

Maža to, į jubiliejinį festivalį atvyksta Apashe – 24-erių muzikos prodiuseris iš Briuselio, šiuo metu savo namais vadinantis Monrealį. Nuo pat 2011-ųjų, kai pasirašė sutartį su „Kannibalen Records“, jis paleido galingą seriją žemų dažnių himnų, kurie liudija prodiuserio meistrystę, kuriant garso dizainą ir kito lygio semplus.

Tokie kūriniai kaip „Skeleton Dance“ ir „Tank Girls“ pristato tobulą Apashe klausą, kai tenka išpliekti geriausius vakarėlio hitus. Tuo pat metu jo hibridinį stilių puikiai iliustruoja milijonų klausytojų dėmesio sulaukę hitai „Good Bye“, „I‘m A Dragon“ ar „Trap Requiem“. Tarptautinį pripažinimą jis pelnė su „No Twerk“, o „Adidas“ reklamos kampanijai sukalė „Battle Royale“. Paskui buvo ir HBO, ir „Sony“, ir daug kitų monstriškų prekės ženklų, vertų pagarbiai nukelti „full cap‘ą“.

Savo pasirodymuose Apashe virtuoziškai sujungia puikius didžėjų Excision ir Snails, reperės Iggy Azalea ar amerikiečių hiphopo dueto „Ying Yang Twins“ kūrinių remiksus su originaliais, dar niekur neišleistais gabalais, tuo pelnydamas publikos susižavėjimą Europoje, Australijoje, Azijoje, Šiaurės Amerikoje... O, taip – greitai ir Lietuvoje, „Galapaguose“.

Šių dienų Lietuvos muzikos scenai festivalyje atstovausiančių grupių sąraše – „8 Kambarys“. Grupės nariai Karolis Talutis-Talaz ir Deividas Alejūnas-Corsalis petis petin dirba nuo 2013-ųjų, o šiemet pagaliau nuraškė gardžiausias Lietuvos muzikos apdovanojimų M.A.M.A uogas.

Klausytojų pripažinimą jiems pelnė 2018 m. išleistas debiutinis albumas „Atlantida“, kuriame – tokie hitai kaip „Tyloj“ (3 mln. perklausų „Youtube“ platformoje), „Pasakyk man“ (2.5 mln.) ir kūrinio „Ieškau“ originali bei remiksuota versijos (14 mln.). Visus vinis galutinai sukalė pernai su Vidu Bareikiu įrašytas ir žaibiškai išpopuliarėjęs kūrinys „Ežero dugne“.

Kaip tik pernai pasirodė ir puikiai sutiktas antrasis grupės albumas „Panacėja“. Balandžio 4 d. geriausia M.A.M.A 2019 hip hopo grupė „8 Kambarys“ rengia svarbiausią savo karjeros koncertą Kauno „Žalgirio“ arenoje. Na, o liepą visi jų gerbėjai kels rankas į viršų festivalyje po atviru dangumi – „Galapaguose“.

M.A.M.A 2019 metų proveržio statulėlę pelnė Evgenya Redko – ir ji šiemet koncertuos „Galapaguose“. Anksčiau festivalio scena atlikėja dalijosi su duetu „Lilas ir Innomine“.

Praėjusį gruodį Evgenya pristatė plačios muzikinės skalės albumą „Deivės“, tapantį stiprios, savimi pasitikinčios, bet tuo pačiu emocionalios ir jautrios moters portretą. Evgenya kuria muziką, tinkamą ir slaptiems mėnesienos bučiniams, ir išprotėjimui šokių aikštelėje.

Dar iki albumo išleidimo pasirodę keturi atlikėjos singlai „Žinom tik mes“, „Ką man nori pasakyt“, „Karšta“ ir „Pakilęs“ asmeniniame „Youtube“ svetainės kanale perklausyti daugiau nei milijoną kartų. Gyvai visa tai bus galima išgirsti vasaros festivalyje „Galapagai“, o nekantraujantys tai galės padaryti jau balandžio 4 dieną sostinės festivalių namų „Line Up“ vakarėlyje „Girls Power“, kurio metu scenoje valdžia bus atiduota tik merginoms, tarp jų – ir ugningajai E. Redko.

Jubiliejinis, 10-asis festivalis „Galapagai“ liepos 24-25 dienomis vyks Palūšėje, Meironių lygumose. Pernai ten festivalis buvo surengtas pirmą kartą. Šiais metais organizatoriai žada išplanuoti teritoriją taip, kad ji būtų dar jaukesnė ir intymesnė, leistų mėgautis fantastiškais ežerų vaizdais ir medžių pavėsiu. „Jau žinome, kas puikiai pasiteisino, o ką norime patobulinti, kad 10-mečio festivalis pranoktų visus lūkesčius ir paliktų pačius geriausius prisiminimus“, – sako A. Barniškis-Blėka.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi