Muzika

2020.03.06 17:36

„Eurovizijos“ naujienos: paskutiniai bilietai, šeimininkų daina ir po 9 metų grįžtanti atlikėja

LRT.lt 2020.03.06 17:36

Su „Eurovizijos“ dainų konkursu susijusios naujienos šią savaitę liejasi be atvangos. Per pastarąsias porą dienų paaiškėjo dar kelios dainos, kurios skambės Roterdame gegužės mėnesį, pranešta ir apie prekybą paskutiniais bilietais į didžiausią Europos dainų konkursą.

Visame žemyne skambant pavojaus varpams dėl koronaviruso, daug kam kyla abejonių, ar gegužės 12-16 dienomis „Eurovizija“ Nyderlanduose įvyks, tačiau kol kas konkurso rengėjų planai nekinta.

Penktadienį paskelbta, kaip bus parduodamas paskutinis trečdalis bilietų į „Eurovizijos“ renginius – ankstesniuose dviejuose prekybos etapuose bilietai buvo išpirkti kone akimirksniu.

Trečiasis etapas prasidės kovo 26-osios vakarą. Internetu bus galima įsigyti bilietus į devynis renginius – abu pusfinalius ir finalą, taip pat – į dvi kiekvieno iš šių koncertų repeticijas.

Bilietų kainos svyruoja nuo 23,50 iki 258,50 euro.

Planuojama bilietų prekyba liudija, kad kol kas jokių minčių apie „Eurovizijos“ konkurso atšaukimą ar vykdymą be žiūrovų nėra.

Kitą savaitę Roterdame įvyks „Eurovizijos“ delegacijų vadovų susirinkimas, kuriame bus aptarta konkurso rengimo eiga. Iki tol turi būti viešai pristatyti visi „Eurovizijoje“ skambėsiantys kūriniai.

Beje, susitikime nedalyvaus „Eurovizijos“ vykdomasis prižiūrėtojas Jonas Ola Sandas. Europos transliuotojų sąjungoje aptikus koronaviruso atvejį, laikinai visiems šios organizacijos darbuotojams uždrausta keliauti.

Penktadienio pavakarę dar nebuvo žinomos aštuonios „Eurovizijoje“ skambėsiančios dainos. Didžioji dalis jų bus atskleistos savaitgalį, kai įvyks kelių šalių atrankų finalai.

Per pastarąsias porą dienų dar kelios šalys atvertė savo kortas. Pirmiausia – konkurso šeimininkai Nyderlandai. Šiai šaliai atstovausiantis dainininkas Jeangu Macrooy pristatė konkursinę dainą „Grow“.

Anot atlikėjo, kuris yra ir dainos autorius, šis kūrinys – apie augimą, savęs paieškas, gyvenimo pakilimus ir nuosmukius, o dainos žodžius įkvėpė jo paties patirtis.

Kad 1993-aisiais Suriname gimęs atlikėjas atstovaus Nyderlandams, atskleista dar sausį, o dabar pagaliau pristatyta ir jo daina:

Muzika Jeangu susižavėjo dar paauglystėje, kai tryliktojo gimtadienio proga iš tėvų gavo gitarą. Vėliau su broliu dvyniu jis subūrė muzikos duetą.

Prieš šešerius metus Jeangu persikraustė į Nyderlandus, susipažino su prodiuseriu Perquisite ir netrukus išgarsėjo. Pastaruoju metu jis koncertuoja didžiausiuose Nyderlandų festivaliuose, dažnai rodomas per TV. Atstovauti Nyderlandams „Eurovizijoje“ dainininkas atrinktas šios šalies transliuotojo vidinėje atrankoje. Kaip šeimininkų atstovas, dainininkas keliaus tiesiai į gegužės 16-ąją vyksiantį finalą.

„Eurovizijoje“ šįmet bus galima sutikti prieš devynerius metus šiame konkurse jau dainavusią atlikėją. Penktadienį paskelbta, kad San Marinui atstovaus 2011-aisiais šios šalies garbę gynusi dainininkė Senhit (prieš devynerius metus save vadinusi Senit).

Konkurse ji atliks vieną iš dviejų dainų, kurias šį savaitgalį balsuodami internetu išrinks San Marino gyventojai. Kuri daina skambės „Eurovizijoje“, paaiškės pirmadienį.

Afrikiečių kilmės Senhit gimė Italijoje, karjerą pradėjo Šveicarijos miuziklų scenoje, vėliau dainavo Vokietijos teatruose, jau keliolika metų yra gerai žinoma dainininkė ir TV laidų vedėja Italijoje.

Ruoštis „Eurovizijai“ jai padės Luca Tomassini – režisierius ir choreografas, dirbęs su Michaelu Jacksonu, Madonna, Kylie Minogue ir kitomis pasaulinėmis žvaigždėmis.

San Marinas pasirodys antrajame „Eurovizijos“ pusfinalyje, tad pirmajame etape Senhit neteks rungtis su lietuviais „The Roop“.

Su „The Roop“ pirmajame pusfinalyje gegužės 12-ąją susirungs Airijos atstovė, kuri paaiškėjo ketvirtadienį.

Septynis sykius „Euroviziją“ laimėjusiai šaliai atstovaus dainininkė Lesley Roy, atliksianti kūrinį „Story Of My Life“:

Airijoje ir JAV namus turinti Lesley yra patyrusi atlikėja ir dainų autorė, parašiusi kūrinių Adamui Lambertui ir kitiems žinomams atlikėjams.

Debiutinį Lesley albumą „Unbeautiful“, išleistą 2008-aisiais, prodiusavo vienas garsiausių pasaulio popmuzikos kūrėjų Maxas Martinas.

Anot L. Roy, jos eurovizinis kūrinys – pakili daina apie tai, kad nereikia leisti gyvenimo sunkumams parklupdyti, visada reikia keltis ir eiti į priekį.

Ketvirtadienį taip pat atskleista Austrijos atstovo Vincento Bueno daina „Alive“:

34-erių V. Bueno – Austrijoje gimęs filipinietis, baigęs Vienos konservatoriją. Būdamas vienuolikos, jis jau grojo keturiais muzikos instrumentais.

Gitaristo šeimoje užaugęs Vincentas 2007-aisiais išgarsėjo Austrijoje, laimėjęs muzikinį TV šou „Miuziklas“.

2010-aisiais atlikėjas pradėjo profesionalią karjerą ir Filipinuose – nuo to laiko jis laiką nuolat leidžia šiose dviejose šalyse, kuriose yra gerai žinomas ir mėgstamas.

Albumus anglų ir vokiečių kalbomis išleidęs atlikėjas kalba ir filipiniečių kalba.

„Tai atima kvapą ir man yra didelė garbė“, - apie kvietimą atstovauti Austrijai sakė atlikėjas, dainuosiantis antrajame „Eurovizijos“ pusfinalyje.