Muzika

2020.03.05 12:10

Lietuvos muzikos viltys: paaiškėjo pirmieji jaunų grupių konkurso „Garažas 2020” finalininkai

LRT.lt2020.03.05 12:10

Pavasario vėjai į sostinę ir vėl atneša gaivios muzikos. Trečiadienį klube „Tamsta“ įvyko pirmasis jaunų grupių konkurso „Garažas 2020” pusfinalis.

Pilna salė žiūrovų bei šešių grupių pasirodymai ant scenos – tokia intensyvi naujų scenos talentų paieška čia tęsis iki pat balandžio vidurio.

„Konkurso tikslas – ne konkuruoti, o kurti, mylėti muziką ir atrasti save kaip kūrėją“, – nuo scenos organizatorių mintimis dalijosi vakaro vedėjas Laurynas Šarkinas. Vis dėlto, įtampos ant scenos pirmąjį vakarą netrūko.

Per 10 minučių užkariauti publikos simpatijas atlikdamos gyvus kūrinius mėgino grupės „Long road Eve“, „Mellowmonday“, „Kozmik Pacany“, „Kieno Mishke Kankorezhiai“, „Mėlyna“ bei Gintarė Juknaitė su grupe.

Ryškiausius pasirodymus kovo 4-osios vakarą surengė ir į konkurso finalą balandžio 15 d. komisijos ir žiūrovų sprendimu pateko antrąją vietą užėmę vilniečiai „Kozmik Pacany“ bei pirmąją vietą užėmusi grupė iš Šakių „Mėlyna“. Pastarasis – jauniausias vakaro kolektyvas, sulaukė ir daugiausia komisijos pagyrų. Trečioje vietoje liko grupė „Long road Eve“.

Pirmąjį konkurso pusfinalį stebėjo ne tik pilnas „Tamsta“ klubas, bet ir gausus muzikos profesionalų būrys. Komisijos tarpe – LRT populiariosios muzikos redaktorius Ramūnas Zilnys, radijo stoties „LRT OPUS” vadovas Darius Užkuraitis, laidų vedėjas Dovydas Bluvšteinas, grupių „Garbanotas“, „Baltasis Kiras“, „Poliarizuoti stiklai“, „Planeta Polar“, „Kiti kambariai“ nariai, atlikėjas Giedrius Nakas ir kiti.

Jaunieji muzikantai „Garaže“ pasirodo ne tik norėdami būti pastebėti publikos ir komisijos ar į savo kišenę įsidėti dar vieną reikšmingą koncertą. Į finalą patekusių grupių laukia daugybė muzikinių prizų.

Pirmos vietos nugalėtojai, asociacijos AGATA padedami, taip pat galės išleisti 1000 eurų pasirinktiems kūrybinio meistriškumo kursams. Specialius konkurso prizus įsteigė Asociacija LATGA, įrašų studija „MAMA studios“ bei „Harley-Davidson Lietuva“.

Komisijos originaliausia grupe išrinkti muzikantai laimės kompaktinio disko arba vinilinės plokštelės išleidimą pasirinktinai, o viena iš finalo grupių laimės galimybę pasirodyti viename didžiausių Latvijos festivalių „Summer Sound“.

Ankstesniuose „Garažo“ konkursuose savo pasirodymus surengė ir muzikinę karjerą paspartino tuomet dar mažai kam žinomos grupės „Garbanotas“, „ba.“, „Liūdni slibinai“, „Timid Kooky“, „Solo Ansamblis“, Markas Palubenka, „Flash Voyage“, „Pilnatys“, „Šuo Leila“ ir kt.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.