Muzika

2020.03.05 11:39

Į festivalį „Devilstone“ atvyksta Švedijos metalo žvaigždės „At the Gates“

LRT.lt2020.03.05 11:39

Į Lietuvą pirmą kartą atvyksta melodingo „death” metalo etalonas – švedai „At the Gates”. Grupė koncertuos alternatyvios muzikos festivalyje „Devilstone“, kuris vyks liepos 16-19 dienomis Anykščiuose.

Švedai „At the Gates” – inovatoriai, viena pirmųjų savo šalies sunkiosios scenos grupių, sulaukusių tarptautinio pripažinimo. Tai jų didelis nuopelnas, jog Geteborgo mieste susiformavo melodingo death metalo srovė, paklojusi kelią tūkstančiams pasekėjų.

Derindami griežtą, švedišką skambesį su ryškiomis gitarinėmis linijomis „At the Gates” pasižymi kūryba, išlaikiusia savitumą per daugiau kaip du dešimtmečius intensyvios veiklos.

Į „Devilstone“ grupė atvyksta su albumo „Slaughter of the Soul” retrospektyva. Tai albumas, apie kurį su pagarba kalba turbūt kiekvienas sunkiosios muzikos gerbėjas.

Šis 1995 metais išleistas darbas įkvėpė ne vieną kartą, ir be jo turbūt dauguma žanro grupių šiandien skambėtų kiek kitaip. 90-uosius apibrėžęs leidinys netgi buvo nominuotas švediškuose „Grammy“ apdovanojimuose.

Grupė visuomet orientavosi į kokybišką bei išskirtinę muziką. Nors kolektyvo istorijoje – bent kelios ryškesnės pauzės, muzikantai iki šiol išsaugojo neišsenkantį gyvų pasirodymų troškimą.

Nuo klasikinių „At the Gates” albumų išleidimo praėjo daugiau kaip 25 metai, tačiau ir naujieji švedų įrašai pristato aukščiausio lygio ir kokybės melodingąjį death metalą, išlaikiusį laiko išbandymus.

„At the Gates“ gros trečią festivalio dieną, liepos 18-ąją, šeštadienį „Vakarų“ scenoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.