Muzika

2020.03.04 16:32

Atskleistos dar trijų šalių dainos „Eurovizijai“: ašaros, drama ir afrikietiškas karštis

LRT.lt 2020.03.04 16:32

„Eurovizijoje“ – tikra naujų dainų karštinė. Iki šios savaitės pabaigos turi būti pristatyti visi šiame konkurse skambėsiantys kūriniai, tad artėjant šiam terminui ne viena šalis savo eurovizines kortas atskleidžia kone paskutinę akimirką.

Antradienį paaiškėjo, kuri daina konkurse atstovaus Sakartvelui. Kad šios šalies garbę gins 31-erių dainininkas Tornike Kipiani, paaiškėjo dar praėjusių metų pabaigoje, kai jis laimėjo dešimties savaičių trukmės TV šou „Idol“.

Tačiau kartvelo daina ir jos vaizdo klipas paskelbti tik šią savaitę. Roterdame Tornike atliks kūrinį „Take Me As I Am“, jis pasirodys antrajame „Eurovizijos“ pusfinalyje gegužės 14-ąją.

Pats dainą konkursui parašęs atlikėjas dar 2014-aisiais laimėjo Sakartvelo TV šou „X faktorius“. Prieš trejus metus jis dalyvavo savo šalies „Eurovizijos“ atrankoje, bet nesėkmingai.

Izraelis, kaip ir Sakartvelas, iš anksto atstovauti šaliai išrinko dainininkę Eden Alene, tačiau tik antradienio vakarą paaiškėjo, kurią dainą ji atliks Roterdame.

Tiesioginės TV transliacijos metu atlikėja sudainavo keturias dainas. Komisijos ir žiūrovų balsai nulėmė, kad Roterdame ji atliks kūrinį „Feker Libi“.

Iš Etiopijos kilusios atlikėjos dainoje juntami ir Afrikos, ir Artimųjų Rytų muzikos elementai. Kūrinys „Feker Libi“ atliekamas keturiomis kalbomis – anglų, hebrajų, amharų ir arabų. Dainos pavadinimas, išvertus iš amharų kalbos, reiškia „Mano meilė“. Atlikėja kartu su grupe „The Roop“ rungsis pirmajame „Eurovizijos“ pusfinalyje gegužės 12-ąją.

Beje, vienas dainos autorių yra Doronas Medalie – žinomas Izraelio dainų kūrėjas, prisidėjęs ir prie „Euroviziją“ užpernai laimėjusio Nettos hito „Toy“.

Šveicarija trečiadienį atskleidė, kad šiai šaliai konkurse atstovaus atlikėjas, pasivadinęs slapyvardžiu Gjon‘s Tears. Slapyvardis į lietuvių kalbą verčiamas „Gjono ašaros“.

Antrajame „Eurovizijos“ pusfinalyje 21-erių dainininkas atliks kūrinį „Répondez-moi“, kurį išrinko žiūrovai ir tarptautinė muzikos ekspertų komisija. Tai – pirmas sykis po dešimties metų pertraukos, kai šveicarai į „Euroviziją“ siunčia dainą prancūzų kalba.

Iš Albanijos ir Kosovo kilusio dainininko tikrasis vardas - Gjonas Muharremajas. Prieš patekdamas į „Euroviziją“, jis sužibėjo Albanijos, Šveicarijos ir Prancūzijos muzikiniuose talentų šou. Anot atlikėjo, jo daina yra emocinga ir užduoda esminius klausimus apie gyvenimą ir jo tikslus, itin aktualius migrantams.