Muzika

2020.03.04 11:15

Vilniuje koncertuos norvegų grupės „Kings Of Convenience“ vokalistas Erlendas Øye

LRT.lt2020.03.04 11:15

Šią vasarą į Lietuvą atvyks Norvegijos muzikos žvaigždė Erlendas Øye. Garsus muzikantas, kompozitorius, prodiuseris ir dainų kūrėjas yra dueto „Kings Of Convienience“ siela ir grupės „The Whitest Boy Alive“ narys.

Dainininko koncertas birželio 5 dieną įvyks sostinės Šv. Kotrynos bažnyčioje.

Pirmą sykį Lietuvoje koncertuosiantis norvegas atvyksta su projektu „La Comitiva“, kurio nariai – trys muzikantai iš Sicilijos. Kas žino, gal po šito pasirodymo ir pats duetas „Kings of Convenience“ įtrauks Vilnių į savo koncertų planus? Juk sklando gandai, kad kitais metais jie taip pat išleis naują albumą.

Erlendo talentus ir veiklas suskaičiuoti sunku. Jis - garsių Norvegijos grupių narys, veidas ir balsas, nepriklausomos įrašų kompanijos „Bubble Records“ sumanytojas.

Savo balsą jis kartais paskolina norvegų muzikos duetui „Röyksopp“, o kur dar tokie praeities projektai kaip „Skog“, „Peachfuzz“ ir kiti. Visos melodijos, prie kurių prisiliečia Erlendo balsas, tampa auksinėmis.

Pirmąjį solinį albumą Erlendas išleido prieš daugybę metų. Jį įkvėpė legendinis Leonardas Cohenas, Nickas Drake‘as, Suzanne Vega ir patys „The Cure“. Įdomus faktas – dešimt jo albumo kūrinių buvo įrašyti dešimtyje skirtingų pasaulio miestų – nuo Niujorko iki Helsinkio.

Viename interviu jis pasakojo, kad seniau pakakdavo išgirsti vieną gražų akordą ir galvoje jau gimdavo daina. Toks muzikinis jo kelias per įvairius žanrus ir karjera tęsiasi beveik du dešimtmečius.

Dabar Sicilijos saulės spinduliuose besimaudantis norvegas išleido krūvą singlų ir įrašinėja trečiąjį solinį rinkinį. Pernai metais pasirodęs „Paradiso“ klipas uždavė būsimo albumo toną – vasara, jūra ir rojus žemėje. Prieš savaitę paleistas „Valdivia“ supažindina su norvego meile Čilei. Visą tą skambesį, nuotaiką ir bagažą Pietų Amerikoje į Europą importavo Erlendas.

Jo gyvenime būta įvairių etapų – meilės elektroninei muzikai Berlyne, didžėjaus duonos, klajonių po pasaulį, takelių kūrimo filmams, rimtų festivalių ir įspūdingų koncertų. Tačiau 2012-taisiais su mama persikėlė į Italiją. Taip savo muzikines jėgas nukreipė į naują projektą su trijų siciliečių grupe „La Comitiva“. Dabar jo gyvenime – švelnios ir tik akustinės muzikos laikas.

Øye dabar maišo tradicinius itališkus garsus, lotynų ritmus ir išlaiko „Kings Of Convenience“ švelnumą bei nuotaiką. Atrodo, kad jis sėdėtų jūsų virtuvėje ir jaukiai brazdintų savo dainas. Erlendas su „La Comitiva“ jau spėjo apkeliauti Pietų Ameriką, Aziją ir Europą.

Nors gyvena toli nuo namų, Erlendas vis dar aktyviai domisi gimtojo Bergeno muzikos scena, populiarina vietines grupes ir padeda organizuoti ne vieną muzikos festivalį. Turi jis ir rimtų draugų – ne kartą viena scena dalijosi su Feist, Jose Gonzalezu ir Four Tet.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.