Muzika

2020.03.02 15:28

Nauji favoritai: pagal „Eurovizijos“ prognozes lietuvius „The Roop“ jau lenkia islandai

LRT.lt2020.03.02 15:28

Iki „Eurovizijos“ dar likus daugiau nei dviem mėnesiams, jau verda prognozės, kas laimės didžiausią Europos dainų konkursą.

Nors 10 iš 41 gegužę konkurse skambėsiančios dainos dar nėra žinomos, lažybininkų prognozių katilas jau verda, o jame – ir lietuvių „The Roop“ daina „On Fire“.

Kone dvi savaites ji buvo laikoma pagrindine pretendente laimėti Roterdame vyksiančią „Euroviziją“, tačiau pirmadienį lažybininkų lentelėse į priekį išsiveržė nauji favoritai.

Tai – savaitgalį išrinkta Islandijos daina. Ši šalis išrinko Berlyne gyvenančio islandų muzikos kūrėjo ir prodiuserio Daði Freyro įkurtos grupės „Daði & Gagnamagnið“ kūrinį „Think About Things“.

Šios dainos tikimybė laimėti „Euroviziją“ pirmadienio popietę didžiųjų lažybų kontorų buvo vertinama 12 procentų, lietuvių – 11 procentų.

Daina Islandijoje apibūdinama kaip disko stiliaus ir avangardo derinys, kuris turėtų patikti alternatyvios muzikos gerbėjams.

Ją lydi pasirodymas su humoristiniais elementais ir šokiu, kuris, atrodo, „Eurovizijos“ gerbėjus jau sudomino ne mažiau nei lietuvių „The Roop“.

Tiesa, interneto forumuose netrūksta piktų „Eurovizijos“ gerbėjų, ir lietuvių, ir islandų dainas vadinančių nevykusiais pokštais. Tačiau netrūksta ir manančių, jog šie du kūriniai bus pagrindiniai, kurie kausis dėl pergalės Roterdame.

Komplimentus šiai dainai internete dar prieš Islandijos atrankos finalą pareiškė ne viena garsenybė – tarp jų ir britų transliuotojo BBC „Eurovizijos“ komentatorius Rylanas Clarkas-Nealas bei kino žvaigždė Russelas Crowe.

Anot grupės lyderio D. Freyro, jo suburta grupė scenoje simbolizuoja svečius iš ateities ir kosmoso, kurie atkeliauja į mūsų laikus, kad pasaulį išgelbėtų savo stebuklingais šokio judesiais.

Dainos tekstas anglų kalba (islandiškoji kūrinio versija turi kitus žodžius) yra skirtas dainininko dukrai, gimusiai pernai pavasarį. Žodžiai – apie jausmą, matant kūdikio reakciją į aplinką ir naują pasaulį.

Būgnais, pianinu ir bosine gitara grojantis islandas praeityje muzikavo grupėje „RetRoBot“ ir yra pelnęs geriausio Islandijos elektroninės muzikos atlikėjo titulą.

Pažymėtina, jog „Eurovizijos“ prognozės kol kas atrodo kiek per ankstyvos – dar nėra žinoma, ką į šį konkursą siųs Švedija, Rusija ir kitos dažnai aukštas vietas „Eurovizijoje“ užimančios šalys.