Muzika

2020.03.02 12:27

Tarptautinis muzikos talentų festivalis „What‘s Next in Music?“ pradeda atlikėjų registraciją

LRT.lt 2020.03.02 12:27

Šiandien prasideda ir iki gegužės 1-osios tęsis tarptautinio muzikos mainų festivalio „What‘s Next in Music?“ dalyvių registracija. Festivalis, kurį organizuoja Lietuvos muzikos verslo asociacija, rugsėjo 10-12 dienomis vyks Vilniuje.

„What’s Next in Music?“ šiemet rengiamas jau 5-ąjį kartą. Jo dėka ne vienai lietuvių grupei pavyko prasimušti į užsienio scenas. Tai lėmė ir ilgametė „What‘s Next in Music?“ narystė ETEP programoje (European Talent Exchange Programme).

Šios programos partneriai – tokie gerai žinomi festivaliai, kaip britų „The Great Escape“, vokiečių „Reeperbahn Festival“, islandų „Iceland Airwaves“, vengrų „Sziget“, austrų „Waves Vienna“, prancūzų „Europavox“ ir daugelis kitų, kurių atstovai kasmet apsilanko Vilniuje. Vien 2019 metais ETEP renginių sąskaitoje – 391 pasirodymas, kurį 36-iose šalyse surengė 164 muzikos grupės bei atlikėjai.

Šiemet ETEP artistams pasiūlys dar platesnę geografiją – programa jau peraugo Europos ribas ir atveria galimybių vartus į muzikinę rinką 11-oje tolimesnių šalių. Vienas naujausių taškų – „Playtime“ festivalis Mongolijoje.

ETEP programos dėka „What‘s Next in Music?“ scenose yra pasirodę tokie atlikėjai ir grupės kaip estai NOËP ir Erki Pärnoja, baltarusiai Yegor Zabelov ir „Super Besse“ ar lenkai „Trupa Trupa“, o kvietimų iš užsienio festivalių sulaukė lietuviai „Sheep Got Waxed“, „Solo Ansamblis“ ar „Beissoul & Einius“.

Ne mažiau galimybių atveria ir dar viena tarptautinė platforma INES (Innovation Network of European Showcases), su kuria „What‘s Next in Music?“ bendradarbiauja nuo 2019 metų.

Šių metų INES talentų paieškos programoje užsiregistravo rekordinis skaičius muzikos pasaulio vardų. Tačiau iš tūkstančių norinčiųjų patvirtinimo sulaukė tik 130 grupių, kurios turės galimybę pasirodyti 19-oje festivalių, bendradarbiaujančių su šia platforma. Malonu, kad tarp paskelbtųjų – ir lietuvių vardai.

Vieni jų – „Solo Ansamblis“, vasarį pasirodęs festivalyje „MENT Ljubljana“. Šie lietuviai jau ne pirmą kartą pelno užsieniečių simpatijas dėl savo estetiškos, vizualios ir emocionalios muzikinės atmosferos.

INES muzikos katile buvo pastebėtas ir merginų trio „shishi“, suplakantis muzikinį kokteilį iš nuoširdaus vaikiško džiaugsmo ir geros feministinės energijos. Lietuvių grupė, kurios žaismingas pavadinimas kinų kultūroje reiškia liūtą-sergėtoją, jau ruošiasi pavasario koncertams „Sharpe Festival & Conference“ Slovakijos sostinėje Bratislavoje ir festivalyje „Sound City Liverpool“ Didžiosios Britanijos rokenrolo lopšyje.

Mūsų šalies muzikos sceną atstovauja ir electropop kūrėjas Junior A, elektronikos titanai „Happyendless“, rokeriai „ba.“ ir pankai „Timid Kooky“, taip pat patekę tarp INES išrinktųjų.

Kasmet vis plečiami muzikos mainų festivalių tinklai tik didina atlikėjų ir grupių motyvaciją dalyvauti visame šiame procese, nes tokiu būdu jos gali laimėti unikalią progą pareklamuoti savo grupę, patekti į įtakingų muzikos pasaulio žurnalistų, leidėjų ir masinių renginių organizatorių bei agentų akiratį, pasisemti tarptautinės patirties.

Lietuvos sostinėje vykstantis showcase festivalis „What’s Next in Music?“, kaip ir daugelis tokio tipo renginių užsienyje, pirmenybę teikia savo šalies muzikos kūrėjams ir atlikėjams. Praėjusiais metais delegatai ypač gerai įvertino jame išgirstus saksofonistą Simoną Šipavičių-Sheep Effect, hipių dvasios ketveriukę „Flash Voyage“ ar jau minėtus Junior a, „Happyendless“, „shishi“ bei „Timid Kooky“.

Pernai „What‘s Next in Music?“ programoje dėmesį pelnė ir hipnotizuojantis graikas Theodore'as, reperis iš Liuksemburgo MAZ, ambient roko trio „Eyre Llew“ iš Jungtinės Karalystės, hedonistinį techno aukurą kurenantys vokiečiai „Komfortrauschen“ ir kiti.

Visi, norintys rugsėjo 10-12 dienomis dalyvauti festivalyje „What‘s Next in Music?“, gali registruotis čia arba tarptautinėje platformoje Gigmit.