Muzika

2020.02.28 12:06

Godo ir Vaiperis pristato dainą „Širdis skylėta“: kūrinys gimė iš nelaimingos meilės

LRT.lt2020.02.28 12:06

Prieš kelerius metus susipažinę „Eurovizijos“ atrankoje sužibėjusi Goda Sasnauskaitė-Godo ir „Despotin’ Fam“ narys Vitalijus Puzyriovas-Vaiperis iškart nujautė, kad anksčiau ar vėliau susikirs ir jų kūrybiniai keliai. Ir štai atėjo toji diena – atlikėjai pristato pirmą bendrą kūrinį „Širdis skylėta“.

Naujoji daina Godo galvoje ėmė suktis 2017-ųjų vasarą. Vos žengus pro namų duris, atlikėja sako iškart ėmusi ją dainuoti – žodžiai jau buvo ant liežuvio galo.

„Buvau labai įsimylėjusi. Tačiau jaučiau, kad visgi kažkas vyksta ne taip. Tiesą sakant, neretai įsiveliu į tokią būseną. Tuomet į pagalbą ateina kūryba ir visą situaciją man apšviečia iš šalies. Kad ir kaip stengiausi to nematyti, už to didžiulio rožinio debesėlio pasimatė nemaloni tiesa. Bet kita vertus, gimė nuostabus dalykas – nauja daina“, – pasakoja G.Sasnauskaitė.

Nors tema ir pirmosios eilutės gimė per kelias minutes, visgi viso kūrinio „Širdis skylėta“ rašymas užtruko dvejus metus.

„Pasibaigus ir tiems santykiams, man tarsi pritrūko žodžių pabaigti dainai. Matyt visa patirtis mane taip išsunkė, kad beveik nebeliko, ką bepridurti“, – prisipažįsta ji.

Tačiau situacija pasikeitė į pagalbą atėjus Vaiperiui. Atlikėjas įnešė naujų vėjų ir daina suskambo gaiviau.

„Tarsi atsirado daugiau vietos orui plaučiuose. Kai kur grojome su sintezatoriumi dviese, užrašiau melodines linijas styginiams, jie pagyvino bei išplėtė dainos skambesį, Vitalijus sukūrė kūriniui trečią dalį, kurioje muzika tarsi užstringa. Tas besikartojantis ritmas puikiai atitiko išvadinę dainos nuotaiką – svajonę ištrūkti iš besikartojančio scenarijaus: „Iš kur tiek kantrybės ir kaip aš dar pakeliu tave, nebenoriu būti čia, kur tau nerūpi kaip esu, nebepriklausau, nebenoriu daugiau“, – savo kūrinį citavo Godo.