Naujienų srautas

Muzika2020.02.26 12:34

Kai folkloras suskamba netikėtai: Saulius Spindi pristato vaizdo klipą ir dainą iš būsimojo albumo

LRT.lt 2020.02.26 12:34

Atlikėjas Saulius Spindi intensyviai ruošiasi išleisti savo ketvirtąjį albumą „Giralė", kuris bus skirtas legendinio Dzūkijos folkloro dainininko, pasakotojo, tautosakos pateikėjo ir šamano Petro Zalansko 120-osioms gimimo metinėms.

Tai jau antrasis atlikėjo albumas, skirtas šiam Dzūkijos dainininkui. Po ypatingo muzikos kritikų ir klausytojų dėmesio sulaukusio albumo „Vai tu girala“, Saulius Spindi naujai aranžavo jame skambėjusias dainas ir jas atlikti pakvietė daugiau nei 20 Lietuvos atlikėjų. Šiandien klausytojams iš naujojo albumo pristatomas antrasis vaizdo klipas „Vai tu aglala“.

„Tai rugiapjūtės daina, kurioje mes ieškome santykio su savo protėviais. Senovėje žmonės labai juos gerbė ir kaukės simbolizuoja jų buvimą drauge. Šis santykis laidavo gerą derlių, saugų rytojų, todėl tikrai nereikia to ieškoti kažkur toli. To, kas iš tikrųjų yra tikra, reikia semtis čia, o paskui tik rasti būdą gerai ištransliuoti, kad tai būtų skanu“, – pasakoja albumo sumanytojas.

Saulius Spindi, prieš keletą metų susižavėjęs šamaniškai skambančiu Petro Zalansko balsu, nutarė jį apvilkti elektroninės muzikos rūbu. Šis drąsus eksperimentas buvo daugelio pripažintas dėl savo unikalumo. Saulius Spindi tuomet suburė projektą „Giralė“, kuriame Petro Zalansko archyvuose išsaugotas ir albume „Vai tu girala“ skambančias dainas atlieka visas būrys Lietuvos atlikėjų, tarp kurių Saulius Petreikis, Ieva Narkutė, Jonas Šarkus („Solo ansamblis“), Gytis Ambrazevičius, Agota Zdanavičiūtė, Justina Kaminskaitė, Monika Juškevičiūtė (Nika Ganga). Naują dainą albume atliks ir P. Zalansko anūkas Simonas Liūga.

Greta naujojo albumo kūrimo darbų, Saulius Spindi ruošia ir šešis vaizdo klipus, kuriuose žiūrovai išvys skirtingose Dzūkijos vietose skirtingais metų laikais nufilmuotus gyvus pasirodymus. Pirmasis vaizdo klipas „Vai tu rūta rūta“, nufilmuotas ant piliakalnio šalia Aukštadvario jau pasirodė sausio mėnesį. Dainą „Vai tu aglala“ atlieka Justina Kaminskaitė, duduku ir trimitu groja Saulius Petreikis. Režisierius – Džiugas Šėma. Operatorė – Meida Lileikytė.

Saulius Spindi žada, kad naujasis albumas „Giralė“ kartu su dar vienu klipu pasirodys dar šį pavasarį. Atlikėjas taip pat užsimena, kad dainai „Augo sodi klevelis klevelis“ vokalo partiją ruošia Jonas Šarkus iš „Solo ansamblio“, o vaizdo klipą režisuos Aistė Žegulytė, mums jau pažįstama iš dokumentinio filmo „Animus animalis“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi