Muzika

2020.02.25 11:57

LRT.lt studijoje: „G&G Sindikatas“ – apie knygų mugę, koronavirusą ir kas tas Tomas iš senos dainos

LRT.lt2020.02.25 11:57

Antradienio rytą naujienų portalo LRT.lt tiesioginėje transliacijoje viešėjo grupė „G & G Sindikatas”, jau po kelių savaičių surengsianti koncertus didžiausiose Lietuvos arenose.

Pokalbio įrašas:

Ramūnas Zilnys kalbina. „G&G Sindikatas“ apie kelionę į Berlyną: kūrybinės atostogos, per kurias nebuvo kada atostogauti

Jau po kelių savaičių šalies arenose koncertinį turą surengsiantys Lietuvos hiphopo lyderiai prieš kelias dienas pristatė naują dainą „Demonay“. Šį kūrinį jie įrašė Vokietijos sostinėje, kūrybinės viešnagės, per kurią spėjo nufilmuoti ir vaizdo klipą šiam singlui, metu.

Vietoj senos elektros jėgainės įrengtoje studijoje Berlyne gimė du nauji kūriniai, tapsiantys dar šiemet pasirodysiančio naujo grupės albumo pagrindu. Viena šių dainų – „Demonay“, kurioje „G & G Sindikato“ balsai Gabrielius Liaudanskas-Svaras ir Kastytis Sarnickas-Kastetas pasakoja apie kovą su savo vidiniais demonais.

Pasak grupės narių, ši tema jiems, kaip ir daugeliui mūsų, išlieka svarbi visada. „Kiekvieną kartą kurdami dainą rašome apie tai, kas mums įdomu ir aktualu. Vidinė kova yra ta, kurią visi kovojame nuolat ir kurios negalime sau leisti pralaimėti“, – apie dainos idėją pasakojo Kastetas.

Jam pritarė ir Svaras, pabrėždamas, kad žvelgiant plačiai, kiekviename kūrinyje yra šiek tiek šios temos. „Vidinio demono ir Dievo kova gimė su pirmuoju žmogumi Žemėje ir išnyks su paskutiniu. Tai amžina tema, – kalbėjo jis. – Iš esmės, visos pasaulio dainos, netgi visas menas yra apie tai“.

Kelionė į Berlyną, kurios metu ir gimė ši daina, buvo pirmoji kūrybinė išvyka užsienyje per grupės beveik 25 metus trunkančią istoriją. Nors reperiai yra surengę daugybę koncertų kitose šalyse, bet dirbti ne Lietuvoje įsikūrusioje studijoje jiems dar nebuvo tekę. Iš Berlyno „G & G Sindikato“ ketveriukė grįžo ne tik įvykdžiusi užsibrėžtus tikslus, bet ir pasisėmusi naujos patirties.

Grupės nariai juokauja, kad tai buvo kūrybinės atostogos per kurias nebuvo kada atostogauti. Todėl buvo itin svarbu naujoje vietoje jaustis komfortabiliai. Tam itin pasitarnavo erdvios studijos patalpos, kuriose sudarytos idealios sąlygos tam, kad dirbant joje 12 valandų per parą būtų galima jaustis kaip namuose.

Naujajam kūriniui „Demonay“ skirtame vaizdo klipe kartu su grupe vykęs operatorius reperius užfiksavo ten, kur ši daina ir buvo įrašyta – studijoje, o taip pat – kasdien vykstant į ją ir iš jos į namus.

„Nebandėme atvaizduoti Berlyno, tiesiog norėjome, kad tuo pačiu metu, kai vyksta kūrinio įrašai, būtų filmuojamas ir klipas. Filmavome studijoje, kažkiek pakeliui į ją ar einant kažkur užkąsti, , – apie klipą kalbėjo Kastetas. – Svarbiausia buvo, kad mums patiems būtų smagu ir niekas nekvaršintų galvos sakydamas „padarykim dar vieną dublį taip ir taip“ ar panašiai.“

Savo gerbėjų palaikymo „G & G Sindikatas“ tikisi ir išskirtinių koncertų didžiosiose Lietuvos scenose metu. Kovo 28 dieną koncertu Vilniaus „Siemens“ arenoje reperiai pradės savo naująjį arenų turą „Visos kaukolės šypsosi“. Praėjus savaitei po jo, balandžio 3 dieną jie vakarėlį atveš į Klaipėdos „Švyturio“ areną, o balandžio 18 dieną „Žalgirio“ arenoje savo muzika judins kauniečius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.