Muzika

2020.02.25 09:56

Kovą Vilniuje – Italijos alternatyvios muzikos šviesuliai „Soviet Soviet“

LRT.lt2020.02.25 09:56

Saulėtoji Adrijos jūros pakrantė turi ką pasiūlyti ne tik planuojantiems atostogas, bet ir vertinantiems kokybišką gitarinį skambesį.

Tuo jau kovo 14 d. galės įsitikinti į italų postpanko trijulės „Soviet Soviet“ koncertą klube „Kablys“ susirinkę klausytojai. Aštrūs gitarų rifai, ryškios boso linijos, energingi būgnų ritmai ir ilgesingas vokalas – „Soviet Soviet“ vizitinė kortelė, neišvengiamai išprovokuojanti palyginimus ir su pačiais žanro pionieriais „Joy Division“.

Italų postpanko kolektyvas savo muzikinių įtakų neslepia ir tarp labiausiai įkvepiančių grupių vardina ne tik žymiąją ketveriukę iš Mančesterio, bet ir skambesiu neretai artimus „Placebo“ bei tokius alternatyviosios roko muzikos sunkiasvorius kaip „Nirvana“, R.E.M., „Radiohead“, „Dinosaur Jr.“, „A Palce To Bury Strangers“ ir kitus gerai žinomus vardus. Tiesa, kritikai pažymi, kad „Soviet Soviet“ nėra tik dar viena postpanko šablono variacija, o šviežią skambesį grupė atranda nebijodama bristi ir į cold wave, art punk bei kitus alternatyviuosius vandenis.

2008-aisiais Italijos Pezaro mieste susibūrusi trijulė vietinę publiką netruko sužavėti pluoštu savarankiškai išleistų įrašų ir gausybe gyvų pasirodymų, apie kuriuos garsas netruko pasklisti ir už gimtosios šalies ribų.

Tikrą proveržį Alessandro Costantini, Andrea Giometti ir Alessandro Ferri muzikinėje karjeroje sukėlė 2011 metais išleistas pirmasis oficialus grupės mini albumas „Summer, Jesus“. Po to, kai jis išvydo dienos šviesą, „Soviet Soviet“ pripažinimas tamsesnės alternatyvos sluoksniuose tik augo, o grupę gerbėjai atrado net ir tolimiausiuose pasaulio kampeliuose.

Taip buvo pakloti pamatai 2013 metais išleistam debiutiniam grupės albumui „Fate“, kuriam gerų žodžių negailėjo nei kritikai, nei fanai. Debiutiniame studijiniame albume grupė suskambo dar ryškiau, o jos koncertams būdinga energija buvo sėkmingai perkelta į dešimties dainų įrašą. Po trejų metų sekė ir antrasis studijinis albumas „Endless“, kurį grupė apibūdina kaip itin intensyvų ir asmenišką pirmojo tęsinį.

„Soviet Soviet“ puikiai jaučiasi tiek studijoje, tiek scenoje, ant kurios trims draugams iš Pezaro tenka lipti dažnai ir labai įvairiose vietose – nuo didžiausių Europos sostinių koncertų salių iki Pietų Amerikos alternatyviosios muzikos klubų.

„Soviet Soviet“ koncertuoja išties profesionaliai, todėl grupė daugeliui postpanko gerbėjų yra viena iš privalomų išvysti gyvai. Ne veltui, gerbėjai JAV liko itin nusivylę, kai 2017 metais dėl nesusipratimo su kelionės dokumentais grupės nariai buvo neįleisti į šalį ir po areštinėje praleistos nakties deportuoti atgal į Italiją.

Laimei, norint koncertuoti Lietuvoje italams vizų nereikia, todėl alternatyvos mėgėjai „Soviet Soviet“ ant „Kablio“ scenos galės išvysti ir solidžiu postpanku pasimėgauti jau kovo 14 d.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.