Muzika

2020.02.23 18:05

Kaimynų pasirinkimas: Lenkija į „Euroviziją“ siunčia 17-metę atlikėją ir jausmingą dainą

LRT.lt 2020.02.23 18:05

Artėjant „Eurovizijos“ dainų konkursui, vis daugiau šalių atskleidžia savo kortas ir išsirenka atlikėjus, kurie gegužę rungsis Roterdame.

Sekmadienio pavakarę paaiškėjo, kas atstovaus Lietuvos kaimynei Lenkijai, – TV eteryje surengtas šios šalies atrankos į didžiausią Europos dainų konkursą finalas.

Jame rungėsi trys atlikėjai – Albertas Černy, Kasia Deren and Alicja Szemplinska. Atrankoje jie dainavo savo „Eurovizijai“ siūlomas dainas ir anksčiau išgarsėjusius „Eurovizijos“ hitus.

Įdomu tai, kad A. Černy yra Čekijos dainininkas, pernai pastarajai šaliai „Eurovizijoje“ atstovavęs su grupe „Lake Malawi“ ir užėmęs 11-ąją vietą.

Jo sprendimas bandyti į „Euroviziją“ patekti dar sykį Lenkijoje mažai ką nustebino – mat atlikėjas augo šioje šalyje ir joje lankė mokyklą.

Vis dėlto antrus metus iš eilės pelnyti kelialapio į „Euroviziją“ Albertui nepavyko – nugalėtoja paskelbta Alicja Szemplinska, kuri konkurse atliks dainą „Empires“:

Didžiausią balų skaičių atlikėjai skyrė ir komisija, ir TV žiūrovai.

17-metė dainininkė išgarsėjo pernai, kai laimėjo muzikinį TV šou „Lenkijos balsas“.

Lenkija pasirodys antrajame „Eurovizijos“ pusfinalyje, kuris vyks gegužės 14-ąją. Lietuvos atstovai „The Roop“ – pirmajame pusfinalyje gegužės 12-ąją.

Lenkija „Eurovizijoje“ dalyvavo 22 kartus. Aukščiausias šalies pasiekimas – antroji vieta, kurią 1994-aisiais, pirmaisiais šalies dalyvavimo metais, užėmė atlikėja Edyta Gorniak.