Muzika

2020.02.20 15:29

Didžiosios „Eurovizijos“ finale pasirodys kaip niekada daug buvusių konkurso nugalėtojų

LRT.lt2020.02.20 15:29

Likus mažiau kaip 100 dienų iki didžiojo finalo, Nyderlandų transliuotojas paskelbė pirmąsias „Eurovizijos“ dainų konkurso atidarymo ir pertraukų metu pasirodysiančių atlikėjų pavardes. Daugiau nei paprastai buvusių nugalėtojų sutrauksiantis 65-asis konkurso finalas taps muzikos ir įvairovės fiesta, kuri nuties tiltą tarp skirtingų kartų, praneša Eurovision.tv.

Nugalėtojo kelionė

Gegužės 16 d. vyksiančio didžiojo finalo metu, žiūrovams namuose sprendžiant, už ką balsuoti, „Eurovizijos“ scenoje pasirodys net 7 ankstesnių metų nugalėtojai, sujungsiantys savo nesenstančius šlagerius į nepamirštamą popuri.

Televizijos tiltui sujungus Roterdamo „Ahoy“ areną su kitais, po visą miestą išsibarsčiusiais konkurso stebėjimo taškais, ir buvę nugalėtojai, ir šių metų konkursą surengęs miestas bus parodyti pačiomis gražiausiomis spalvomis.

Gigliola Cinquetti (Italija, 1964 m.) sudainuos savo puikiąją „Non ho l'età“.

Lenny Kuhr (Nyderlandai, 1969 m.) atliks „De Troubadour“.

O Getty Kaspers iš grupės „Teach-In“ (Nyderlandai, 1975 m.), net 44 metus buvusios paskutiniais Nyderlandų atstovais, laimėjusiais Euroviziją, kol pernai perdavė estafetės lazdelę Duncanui Laurence, sudainuos nuotaikingąją „Ding-A-Dong“.

Sandra Kim iš Belgijos (1986 m.) atliks „J’aime La Vie“.

Airiją atstovavę Paulas Harringtonas ir Charlie McGettiganas dar kartą primins savo gražiąją baladę „Rock ‘n’ Roll Kids“ (1994 m.).

O Alexanderis Rybakas iš Norvegijos, pasigriebęs smuiką, sugrieš „Fairytale“ (2009 m.).

Ir, be abejo, likus kelioms akimirkoms iki to momento, kai pagrindinis prizas bus įteiktas naujajam Eurovizijos dainų konkurso nugalėtojui, Duncanas Laurence dar kartą atliks savo „Arcade“.

Prisisekite diržus!

Visų trijų tiesioginių transliacijų metu Eurovizijos dainų konkurso vedėja Edsilia Rombley (atstovavusi Nyderlandams 1998 m. ir 2007 m.) taps populiariausia Eurovizijos taksi vairuotoja, važinėjančia Roterdamo gatvėmis kartu su 4 ankstesnių metų nugalėtojais: Ruslana (Ukraina, 2004 m.), Anne-Marie David (Liuksemburgas, 1973 m.), Izharu Cohenu (Izraelis, 1978 m.) ir Niamh Kavanagh (Airija, 1993 m.). Jie prisimins savo pergales ir papasakos apie tai, kokią įtaką konkursas padarė jų karjeroms. Žinoma, kelyje gali nutikti visokių netikėtumų!

Redo šoks breiką antrajame pusfinalyje

Visame pasaulyje garsus breiko šokėjas ir lektorius-motyvatorius Redo (Redouanas Aiitas Chitas) antrąjį pusfinalį pradės įspūdingu pasirodymu.

Redo gimė su tam tikrais fiziniais trūkumais. Jo dešinė ranka, kuriai trūksta alkūnės sąnario, yra trumpesnė, be to, šokėjas iš viso turi tik 5 pirštus – 2 ant vienos rankos ir 3 ant kitos. Jam taip pat trūksta ir klubo sąnario, viena koja yra trumpesnė, o paeiti Redo gali tik naudodamasis protezu. Nepaisant visų šių komplikacijų, Redo niekada neleido, kad fizinė negalia neigiamai paveiktų jo gyvenimą.

„Norime parodyti visas savo šalies talentų briaunas, – sako 2020 m. Eurovizijos dainų konkurso vadovas Gerbenas Bakkeris. – Įspūdingas Redo talentas ir gyvenimo istorija puikiai atspindi šių metų konkurso propaguojamą įtrauktį ir įvairovę bei pagrindinę temą – „Atsiverk!“

Keturiolikmetis Redo mokykloje pastebėjo grupelę breiką šokančių jaunuolių. Tai buvo meilė iš pirmo žvilgsnio ir paauglys nusprendė mokytis šokti. Iš pradžių jam sunkiai sekėsi įvaldyti šokio pagrindus, nes nepavykdavo išmokti žingsnelių. Tačiau pasitelkęs kūrybiškumą ir atkaklumą bei palaikomas draugų, jis sugebėjo sukurti unikalų savo stilių.

Nors tarptautiniai konkursai ir pasirodymai priešais didžiulę auditoriją Redo nėra naujiena, šią galimybę jis vadina „aukštesniu lygiu“. Kiekvienam, manančiam, kad fizinė negalia reiškia ribotas galimybes, Redo įrodo, kad taip tikrai nėra.

Lietuvai Roterdame šiemet atstovaus grupė „The Roop“, kuri pasirodys pirmajame pusfinalyje, pirmoje jo dalyje gegužės 12 dieną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt