Naujienų srautas

Muzika2020.02.14 20:18

Mantas Jankavičius Vilniaus arenoje persikūnijo į Freddie Mercury: „Queen“ dainos suskambo kitaip

Ramūnas Zilnys, LRT.lt 2020.02.14 20:18

Legendinės grupės „Queen“ dainos penktadienio vakarą skambėjo Vilniuje – „Siemens“ arenoje jas kiek netikėtu skambesiu nuspalvino Mantas Jankavičius ir jo bendražygiai.

Įsijausti į „Queen“ vokalisto Freddie Mercury vaidmenį Mantui – ne naujiena. Dar 2008-aisiais jis tapo projekto „Tabami goes Queen“ balsu ir grupės dainas atlikdavo Lietuvos klubuose.

Vėliau „Queen“ hitus, pasidabinęs F. Mercury striukės kopija, Mantas ne sykį dainavo ir didžiausiose Lietuvos arenose, tačiau tada nutiko kai kas netikėto.

Prieš maždaug metus dainininkas atsisveikino su pastaruosius koncertus prodiusavusia kompanija ir be didelių paaiškinimų dingo ir iš kitų jos projektų – miuziklų „Žygimano Augusto ir Barboros Radvilaitės legenda“ bei „Eglė žalčių karalienė“.

Jo vietą „Queen“ projekte užėmė Jeronimas Milius, tačiau šios grupės dainų nepamiršo ir Mantas.

Pernai vasarą festivalyje „Midsummer Vilnius“ jis pristatė „Queen“ dainų koncertą „Rhapsody Recomposed“, kuriame į grupės muziką pažvelgta kiek neįprastu kampu. Tad šiuo metu Lietuvoje yra net dvi skirtingos koncertinės programos, kuriose „Queen“ muziką atlieka žinomi šalies vokalistai.

Po debiuto „Midsummer Vilnius“ LDK Valdovų rūmų kieme M. Jankavičiaus programa šįmet sugrįžo trims pasirodymams didžiausiose Lietuvos arenose – pirmasis jų „Siemens“ arenoje surengtas per Valentino dieną.

Reikia pripažinti – užsienio hitų projektai, atliekami Lietuvos artistų, jau nedaro tokio didelio įspūdžio, kaip prieš dešimtmetį. Juolab kad pati grupė „Queen“ jau irgi lankėsi Lietuvoje – 2017-aisiais koncertavo sausakimšoje Kauno „Žalgirio“ arenoje.

M. Jankavičiaus koncertas Vilniuje penktadienio vakarą tokiu įspūdingu anšlagu nekvepėjo, tačiau jaukesnė, sumažinta arenos erdvė buvo artipilnė – į ją susirinko būrys „Queen“ gerbėjų, nusiteikusių su žinomomis dainomis praleisti romantišką vakarą.

„Paprastai iš užkulisių patenku tiesiai į sceną. Šiandien kitaip – daug erdvės. Pusė salės. Bet tai gerai, nes šiandien čia – atrinkti žmonės. Nėra nė vieno nereikalingo“, – sakė M. Jankavičius.

Publikai jis surengė pasirodymą su ritmo grupe ir projekto „Rhapsody Recomposed“ esmine „razina“ – vargonais, kuriais grojo Norvegijoje gyvenantis muzikantas Robertas Lamsodis.

Instrumento vaidmuo buvo pabrėžtas pačioje koncerto pradžioje – vakaras prasidėjo ne nuo „Queen“, o nuo Johanno Sebastiano Bacho kūrinio.

Kiek neįprastos aranžuotės ir didingas vargonų skambesys – įdomus akcentas, suteikiantis šiam koncertui išskirtinimu. Kitas vakarą įdomesniu pavertęs siurprizas – daina „Barcelona“, atlikta su koncerto išvakarėse gimtadienį šventusia soliste Nomeda Kazlaus.

Pastarosios dalyvavimas yra lyg savotiškas simbolis – mat ši lietuvė ne sykį dainavo su Ispanijos operos legenda Montserrat Caballe, prieš daugiau nei tris dešimtmečius originalią „Barcelona“ versiją įrašiusia su F. Mercury.

Į koncertą atvykusi Nomeda žiūrovus pradžiugino ir kūriniu ne iš „Queen“ repertuaro – sudainavo pasaulinį Andreos Bocelli ir Sarah Brightman hitą „Time To Say Goodbye“.

Koncertą pradėjęs dainuodamas tribūnose tarp žiūrovų, Mantas visą vakarą stengėsi ne tik perteikti legendinių dainų dvasią, bet ir linksminti žiūrovus juokeliais – visa tai arenoje greitai sukūrė jaukumo atmosferą.

Imtis „Queen“ repertuaro – iššūkis bet kuriam dainininkui. Kad prilygti F. Mercury neįmanoma, ne kartą yra pripažinęs ir Mantas, ir su grupe „Queen“ šiuo metu koncertuojantis JAV dainininkas Adamas Lambertas.

Tačiau lietuvių pastangos – vertos pagarbos. Energingai scenoje judėjęs Mantas nėrėsi iš kailio, kad perteiktų „Queen“ dainų energiją ir emocijas.

„Who Wants To Live Forever“, „Friends Will Be Friends“, „We Will Rock You“,„A Kind Of Magic“, „Under Pressure“, „I Want To Break Free“, „Bohemian Rhapsody“, „Somebody To Love“ – tarp beveik dviejų dešimčių į programą įtrauktų dainų buvo kone visi ryškiausi „Queen“ hitai.

„Dainuoju, nes tiesiog myliu šią muziką. Manau, dėl to ir jūs atėjote“, – sakė Mantas, koncerte mėgdžiojęs ir F. Mercury pomėgį publiką tarp dainų „užvedinėti“ improvizuotomis natomis.

„Queen“ kopija? Ir taip, ir ne, nes vargonai liudija, jog su legendinėmis dainomis Mantas ir jo komanda bando žaisti, kurdami kažką naujo.

Ar „Queen“ gerbėjams toks koncertas yra būtinas? Ne. Ar jis gali suteikti neblogą pramogą? Taip. Ją patirti kitą mėnesį bus galima dar dviejuose miestuose – kovo 6 d. Kauno „Žalgirio“, o kovo 7 d. – Klaipėdos „Švyturio“ arenoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi