Naujienų srautas

Muzika2020.02.11 18:00

Nomeda Kazlaus ir Mantas Jankavičius suvienys jėgas ypatingam šou: skambės garsioji „Barcelona“

LRT.lt 2020.02.11 18:00

Daina „Barcelona“, kurią atliko pasaulinė ispanų operos legenda Montserrat Caballé kartu su roko grupės „Queen“ lyderiu Freddie Mercury, yra žinoma iki šiol, o išlikę įrašai tik patvirtina įspūdingą energetinį lauką, kurį sukūrė šie du talentai.

Vasario 14 d. sostinės „Siemens“ arenoje dainininko Manto Jankavičiaus šou „Mantas: Rhapsody Recomposed“ skambės populiariausi „Queen“ muzikos kūriniai, tarp kurių ir pastarasis „Barcelona“. Ją kartu atliks operos solistė Nomeda Kazlaus – vienintelė lietuvė, prestižinėse pasaulio scenose pagrindinius vaidmenis ir duetus dainavusi su primadona Montserrat Caballé.

Vasario 14 d. visame pasaulyje žinomą kūrinį „Barcelona“ N. Kazlaus atliks su Mantu Jankavičiumi. Operos solistė teigia, pasiliksianti prie M. Caballé interpretacijos: „Kadangi Montserrat man buvo ir visada bus labai brangus žmogus, atliekant šį kūrinį jaučiu begalinį džiaugsmą. Visa Caballé šeima jau žino apie mano ir Manto duetą ir mus labai palaiko.“

Neskirstydama dainavimo stilių į mažiau ar daugiau reikšmingus, N. Kazlaus sako, kad klasika visuomet išlieka klasika – pasak jos, tai puikiai įrodo „Barcelona“ ir visos „Queen“ grupės muzikos ilgaamžiškumas. Pačiai pastaroji muzika visada buvo prie širdies: „Man nuo pat pradžių patiko ir pats Freddie, ir jo kuriama muzika. Dar iki „Barcelona“ atlikimo su M. Caballé, šis atlikėjas traukė visus savo itin stipria energetika ir charizma scenoje.“

Dainininkas Mantas Jankavičius priduria, jog projektas „Mantas: Rhapsody Recomposed“ – tai naujas, unikalus roko grupės „Queen“ muzika paremtas turinys. Atlikėjas koncertuos su savo muzikine grupe, o skambesio išskirtinumą kurs Norvegijoje gyvenantis profesionalus vargonininkas Robertas Lamsodis.

M. Caballé ir F. Mercury pirmasis susitikimas įvyko 1987 m., kuomet operos solistė gavo pasiūlymą dainuoti 1992-ųjų metų vasaros olimpinėse žaidynėse Barselonoje ir šiai progai sukurti specialų himną. Tačiau dar prieš tai F. Mercury jau žinojo apie neeilinį primadonos talentą – paklaustas ispanijos radijo žurnalisto, kas, pasak jo, turi geriausią balsą pasaulyje, atsakė, jog jo nuomone, tai – M. Caballé.

Idėja dainai „Barcelona“ pakviesti F. Mercurį kilo primadonos broliui ir tuometiniam jos agentui Carlosui Caballé. N. Kazlaus prisimena operos solistės pasakojimą apie pirmąją dainos „Barcelona“ repeticiją, kuomet F. Mercury tryško džiaugsmu, išgirdęs pirmuosius dueto garsus.

„M. Caballé sakė, kad Freddie reiškė neapsakomai daug įvairiausių emocijų – nuo veido mimikos iki fizinių pratimų, puolė bučiuoti jos rankas, nesitikėjęs, jog operos dainininkai gali turėti tiek emociškai paveikios energetikos ir muzikinio impulso, kuris kūriniui suteikia neįtikėtinų spalvų“, – prisimena N. Kazlaus.

Su M. Caballé susipažinusi 2000-aisiais metais Andoroje jos vestuose dainavimo meistriškumo kursuose, jos dėka N. Kazlaus atvertė naują karjeros ir gyvenimo puslapį – glaudus šių operos solisčių bendradarbiavimas tęsėsi ne tik scenoje, bet ir už jos ribų: „Kartu koncertavome Ispanijoje, Vokietijoje, Rusijoje daugiau nei 30 kartų. Likimas lėmė, kad ir 2002 metais buvau jos paskutinė scenos partnerė moteris – abi dainavome Barselonos „Grand Teatre del Liceu“ retai statomoje K. Sen Sanso operoje „Henrikas VIII“.

N. Kazlaus ir M. Caballé daugiau nei tik profesinius santykius palaikė 18 metų. Lietuvė pasaulinei operos žvaigždei tapo lyg antra dukra, o taip pat ir sesuo primadonos dukrai Monsitai: „Man M. Caballé prilygo mamai, iš kurios pasisėmiau ne tik vokalinių, profesinių žinių, bet ir daug gyvenimiškos išminties. Už pačią didžiausią gyvenimo mokyklą esu dėkinga būtent jai.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą