Muzika

2020.02.11 13:44

Latvijos festivalyje „Positivus“ koncertuos britų žvaigždė Jamesas Blake`as

LRT.lt2020.02.11 13:44

Kasmet Latvijos pajūrio miestelyje Salacgryvoje rengiamą muzikos festivalį „Positivus“ šią vasarą aplankys garsus britų atlikėjas Jamesas Blake`as, antradienį paskelbė renginio organizatoriai.

Nuo 2007-ųjų kasmet rengiamas festivalis – vienas ryškiausių Baltijos šalyse. Jame yra koncertavę „,Muse“, Nickas Cave‘as, „The xx“, Iggy Popas, „Kraftwerk“, „Sigur Ros“, Robertas Plantas ir kitos ryškios muzikos pasaulio žvaigždės. Festivalį kasmet aplanko ir nemažai lietuvių.

Šįmet festivalis vyks liepos 17-18 dienomis. Šeštadienį, liepos 18-ąją, pagrindine vakaro žvaigžde taps J. Blake‘as – drąsiai muzikos žanrus derinantis muzikantas, dainininkas ir prodiuseris, žinomas ir elektroninės, ir popmuzikos scenoje.

Su Beyonce, Kendricku Lamaru, Jay-Z, Traviu Scottu, Franku Oceanu, „Bon Iver“ ir kitomis muzikos žvaigždėmis bendradarbiaujantis 31-erių Jamesas išgarsėjo 2011-aisiais, kai išleido debiutinį albumą, puikiai įvertintą kritikų.

2013-aisiais jo diskas „Overgrown“ pelnė prestižinį „Mercury“ apdovanojimą, skiriamą už geriausią metų britų ir airių muzikos albumą. Pernai Jamesas pelnė „Grammy“ statulėlę geriausio repo atlikimo kategorijoje – už kūrinį „King‘s Dead“, įrašytą su reperiais Jay Rocku, K. Lamaru ir Future. Pernai išleistas naujausias J. Blake‘o albumas „Assume Form“ šįmet taip pat pretendavo į „Grammy“ – geriausio alternatyvios muzikos albumo kategorijoje.

Kaip skelbta anksčiau, penktadienį, liepos 17-ąją, pagrindinė festivalio „Positivus“ žvaigždė bus JAV reperis A$AP Rocky. Šeštadienį festivalyje taip pat pasirodys islandų grupė „Of Monsters And Men“, kuri koncertuos ir Vilniuje, VU Botanikos sode. Daugiau atlikėjų festivalis ketina atskleisti artimiausiu metu.