Naujienų srautas

Muzika2020.02.06 21:55

Vilniuje atidarytas „Foje“ muziejus: parodą pirmieji apžiūrėjo grupės nariai

Ramūnas Zilnys, LRT.lt 2020.02.06 21:55

Grupės „Foje“ gerbėjai nuo šiol Lietuvos sostinėje turės vietą, kurioje galės jaustis kaip namie.

Penktadienį sostinės Užupio rajone įsikūrusios kavinės „Huracan“ patalpose atidaromas vienai ryškiausių Lietuvos grupių skirtas muziejus, kurį galės aplankyti visi norintys.

Uždaras jo atidarymo vakarėlis surengtas ketvirtadienį – jame apsilankė 1997 metais iširusios grupės „Foje“ muzikantai, bičiuliai ir ištikimiausi gerbėjai.

Šia proga Užupyje susirinko grupės lyderis Andrius Mamontovas, „Foje“ legendą kartu su juo kūrę Arnoldas Lukošius, Algis Kriščiūnas, Darius Burokas, Saulius Valikonis, Gediminas Simniškis.

Muziejuje galime apžiūrėti senus „Foje“ įrašus, suvenyrus, archyvinius straipsnius, dainų tekstų juodraščius, koncertų bilietus, asmeninius muzikantų daiktus, A. Kriščiūno paveikslus, kurie panaudoti albumo „Vandenyje“ viršeliui, ir daug kitų su grupės veikla susijusių eksponatų.

Idėja įkurti tokį muziejų kilo dviem grupės gerbėjams – Linui Patkamariui ir Tomui Ivanauskui.

„Įdomiausia, kad šis sumanymas mums kilo atskirai“, - pasakojo Linas.

Šiuo metu Kinijoje Lietuvos kultūros atašė dirbantis T. Ivanauskas yra ne sykį su A. Mamontovu dirbęs kaip koncertų rengėjas.

„Kai Tomas papasakojo savo sumanymą, reagavau atsargiai. Bet „Foje“ gerbėjai visada buvo labai užsidegę ir entuziastingi.

Pats nesu didelis mėgėjas kaupti daiktus, daugelio su „Foje“ susijusių dalykų nesu išsaugojęs, juos labiau saugo mano žmona.

Tai, kas rodoma šioje parodoje, „Foje“ muzikantai rado savo palėpėse. Buvo įdomu vėl pažvelgti į tą laikotarpį“, - pasakojo A. Mamontovas.

Pasaulyje šiuo metu parodos, skirtos garsiems roko ar popmuzikos atlikėjams, tampa vis populiaresnės. Stokholme veikia ABBA, Berlyne - pankroko legendų „The Ramones“ muziejus, Londone surengtos parodos, skirtos Davidui Bowie, „Pink Floyd“, „The Rolling Stones“, Kylie Minogue, „The Clash“ ir kitiems garsiems atlikėjams. Nemažai jų paskui keliauja per pasaulio muziejus.

„Pats esu buvęs tik Rokenrolo šlovės muziejuje Klivlande. Nesu iš tų, kurie labai žavisi daiktais, kad ir susijusiais su garsiais atlikėjais.

Bet pati idėja, kad Vilniuje yra gerbėjų įkurtas „Foje“ muziejus, žinoma, maloni. Kita vertus, muziejus – gal per skambus žodis. Gal pavadinčiau labiau ekspozicija.

Nežinau, kiek ilgai ji veiks, bet tiems, kurie mėgo ir mėgsta „Foje“, užsukti tikriausiai bus įdomu“, - kalbėjo A. Mamontovas.

Penktadienio vakarą muziejuje įvyks oficialus jo atidarymo renginys, jame trumpą pasirodymą surengs „Foje“ įkvėptos grupės „Arbata“ lyderis Andrius Zalieska.

Muziejaus lankytojai galės įsigyti ir suvenyrų – ženkliukų ir pakabukų su „Foje“ logotipu.

„Muziejų bus galima aplankyti be bilietų, bet sąnaudų bus – reikia eksponatus apšviesti ir taip toliau. Suvenyrai gal kiek padės padengti šias išlaidas“, - sakė A. Mamontovas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi