Muzika

2020.02.01 22:01

Netektis muzikos pasaulyje: mirė įtakingos britų grupės „Gang Of Four“ lyderis

LRT.lt2020.02.01 22:01

Šeštadienio vakarą pasaulio melomanus nuliūdino žinia apie netikėtą britų grupės „Gang Of Four“ gitaristo Andy Gillo mirtį.

Kaip rašoma grupės pranešime, 64-erių muzikantas šeštadienį mirė ligoninėje nuo kvėpavimo takų ligos, kuria susirgo po grupės koncertų turo Azijoje praėjusiais metais.

1976-aisiais Lidso mieste susibūrę „Gang Of Four“ vadinama viena įtakingiausių visų laikų postpanko žanro grupių. Su keliomis pertraukomis iki šių dienų gyvuojančios grupės naujausias albumas „Happy Now“ pasirodė praėjusių metų pavasarį.

Grupės muzika, kurioje netrūksta ir fanko, „dub“, „disco“ stilių elementų, įkvėpė daugybę visame pasaulyje garsių atlikėjų – pavyzdžiui, R.E.M., „Nirvana”, “Franz Ferdinand“, „Bloc Party“ ir kitus. Grupės „Nirvana“ vokalistas Kurtas Cobainas, kaip ir R.E.M. dainininkas Michaelas Stipe'as, yra prisipažinę, kad tiesiog nukopijavo daug „Gang Of Four“ idėjų.

Kritikai ypač giria debiutinį grupės albumą „Entertainment!“, išleistą 1979 metais. Žurnalas „Rolling Stone“ jį yra išrinkęs į geriausių visų laikų 500 albumų sąrašą.

Vienas iš grupės įkūrėjų A. Gillas kaip kompozitorius ir prodiuseris yra dirbęs su „Red Hot Chili Peppers“, „The Stranglers“, U2 vokalistu Bono, INXS vokalistu Michaelu Hutchence'u, „Therapy“, „The Futureheads“ ir kitais žinomais muzikantais.

Aštuntojo dešimtmečio antrojoje pusėje iškilęs postpanko žanras, kuriam buvo būdingas niūrius skambesys ir politiniai motyvai dainų tekstuose, tapo viena svarbiausių to laikmečio muzikinių srovių, kurios mada pastaruosius kelerius metus yra atgijusi.

„Net ir ligoninės lovoje jis klausėsi būsimojo albumo dainų įrašų ir planavo būsimąjį grupės koncertų turą“, - rašo „Gang Of Four“ nariai.

A. Gillas buvo vienintelis grupės pirmosios sudėties narys, joje grojęs pastaruoju metu. Jis buvo vedęs Catherine Mayer – britų žurnalistę, feministinės Moterų lygybės partijos įkūrėją ir lyderę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.