Naujienų srautas

Muzika2020.01.24 13:20

Vilniaus geležinkelio stotyje atsidaro festivalių namai

LRT.lt 2020.01.24 13:20

„Yra labai daug gerų muzikantų ir per mažai tinkamų salių. Juk muzikantams geriau groti mažesnėje, bet pilnoje salėje, nei didesnėje, bet pustuštėje“, – kalba festivalių „Galapagai“, „Bliuzo naktys“, „Nida Stories“ organizatorius, gitaristas Algirdas Barniškis-Blėka. Šį penktadienio vakarą Vilniaus geležinkelio stotyje jis kartu su savo komanda atidaro naujus festivalių namus „Line Up“, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Atidarymo vakarą čia gros „Happyendless“ su Giedre, „Tavo tėvas“, „Baltasis Kiras“, „The Station“, Radvilas Ra, Willie Valo, „No DJ‘s goes AC/DC“.

„Džiugu, kad Vilniuje atsiranda nauja vieta koncertuoti. Tikiuosi, kad ten net ir žiemą jausis vasaros festivalių vaibas, keep on...“ – kalbėjo „Baltojo Kiro“ siela Tautvydas Paulius Augustinas.

„Be galo smagu, kad muziką mylintys ir eilę metų ja besirūpinantys festivalių „Galapagai“ ir „Bliuzo naktys“ organizatoriai pagaliau turi ir nuolatinius namus. Labiau už juo laimingas ir negalėčiau būti. Tikiu, kad tai taps vieta, kurioje bus laukiami visi muzikos mylėtojai, nes tokie yra ir baro įkūrėjai“, – sakė Willie Valo.

Anot A. Barniškio-Blėkos, Vilniuje išties trūksta 300-400 vietų salių. Todėl būtent tokio dydžio festivalių namai, kurie duris pirmą kartą oficialiai atvers šiandien, sausio 24-osios vakarą, 18.30 val., jau dabar sulaukė didelio muzikantų susidomėjimo.

„Tai bus ir koncertinė vieta, ir klubas, bet labiausiai norisi, kad tai taptų muzikantų tikrais namais, kokiais kitados buvo kultinis Vilniaus klubas „Langas“. Ten visi ir gimdavome, ir gyvendavome, – kalbėjo Blėka. – Naujoji vieta yra šalia visiems gerai žinomo „Perono“, greta traukinių bėgių. Tai daugiau nei simboliška – kelias, muzika. Iš čia gali važiuoti į visus festivalius, ir čia visuomet lauks tavęs sugrįžtančio. Kurdami naują erdvę turėjome viziją: sukurti namus ne tik muzikantams, bet ir klausytojams, kad vieni ir kiti galėtų maksimaliai suartėti. Norisi, kad šiuose festivalių namuose visi būtume arčiau muzikos.“

Skirtingomis savaitės dienomis „Line Up“ erdvėje tvyros skirtingų festivalių dvasia. Ketvirtadieniai bus akustiniai, bliuziniai, džiaziniai. Penktadieniai užves live rokenrolu, šeštadieniais vyks elektroninės muzikos diskotekos. Šios dienos bus pagrindinės klubo veikloje.

Tačiau kaip koncertinė erdvė ši vieta galės būti atidaroma ir antradienį ar sekmadienį, kadangi joje gros ne tik lietuvių atlikėjai, bet ir pasaulio muzikantai, keliaujantys pro šalį su turu. Festivalių namuose vyks ir stand-uper‘ių pasirodymai, ir protmūšiai, organizatoriai paruoš daug kitų veiklų, įprastai vykstančių muzikos ir pramogų festivaliuose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi