Naujienų srautas

Muzika2020.01.22 14:22

Tarptautinis muzikantų duetas „Gonsofus“ grįžta su nauju albumu

LRT.lt 2020.01.22 14:22

Lietuvoje jau ne sykį koncertavęs ir klausytojų pamėgtas multi-instrumentalistų Saša Mamaev (gitara, bosinė gitara, vokalas, saksofonas) ir Gábor Tokár (būgnai, perkusija, sintezatoriai) duetas šįsyk atvyksta pristatyti šviežiai metų pabaigoje išleisto naujo savo albumo „Distant Shores“.

Šis šešių kūrinių EP tarsi įvadas į tai, ką klausytojai galės iš grupės išgirsti ateityje. Nors grupės nariai liko tie patys, tačiau nuo paskutinių savo įrašų bei pasirodymų dueto muzika gerokai pasikeitė, evoliucionavo ir išplėtė savo garsyną. „Manau, kad ne tik patobulėjome kaip pavieniai muzikantai, bet ir tobulinome savo galimybes muziką kurti ir atlikti kaip duetas“, – pasakoja Gábor‘as. Jį papildo ir Saša: „Dideli pokyčiai įvyko ir mūsų pasirodymuose – tai visai nebepanašu į tai, ką klausytojai girdėjo prieš kelis metus, tad labai kviečiame su tuo susipažinti koncertuose.“

Atsižvelgiant į tarptautines grupės „Gonsofus“ ištakas – nuo to, kad Saša Mamaev vaikystėje augo net keliose labai skirtingose šalyse (Rusijoje, Turkijoje, JAV ir Kenijoje), iki to, kad pastaruosius penkis metus grupė koncertuodama beveik nepaliaujamai turavo po pasaulį, atrodo prasmę turi tiek jų anksčiau įvardintas žanras „transcontinental groove“, tiek ir naujojo EP pavadinimas „Distant Shores“ (angl. tolimi krantai).

Naujo EP techninė pusė irgi labai tarptautinė – albumas buvo įrašytas Prahoje bei Slovakijoje, garso dizainu rūpinosi grupės narys vengras Gábor Tokár, garso suvedimą Niujorke atliko „Grammy“ laureatas, garso inžinierius Jason Goldstein (dirbęs su Beyonce, „The Roots“, „Nas“, „Ozomatli“ ir kitais žinomais muzikantais), o masteringu Čekijoje rūpinosi Ecson Waldez.

Albumas „Distant Shores“ 2019 metų lapkritį išleistas vinilo plokštelės ir kompaktinio disko pavidalu, o taip pat jį galima rasti ir daugumoje internetinių muzikos pasiklausymo platformų. Lietuvoje šis albumas trimis koncertais bus pristatytas 2020 sausio pabaigoje.

Sausio 25 d. (šeštadienį) „Gonsofus“ koncertuos Palangoje, sausio 26 d. (sekmadienį) svečiuosis LRT OPUS radijo stoties laidoje „Savaitgalio žemėlapis“ ir vakare gros Vilniuje, o sausio 28 dieną (antradienį) aplankys Kauną.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi