Muzika

2020.01.21 17:53

Aistės Pilvelytės ginklas „Eurovizijoje“ – šį konkursą laimėjusio hito „Euphoria“ autoriaus daina

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2020.01.21 17:53

Antradienio vakarą LRT televizijos studijoje - trečiojo šių metų Lietuvos atrankos į „Euroviziją“ koncerto filmavimas.

Šiame atrankos koncerte, kurį LRT žiūrovai pamatys šeštadienio vakarą, prie starto linijos stos dar 12 grupių ir atlikėjų. Po šeštadienį vyksiančios transliacijos paaiškės paskutiniai 6 „Eurovizijos“ atrankos pusfinalių dalyviai.

Tarp 12 pretendentų – ir Lietuvos „Eurovizijos“ atrankų rekordininkė Aistė Pilvelytė, pirmą sykį laimę išbandžiusi dar prieš 20 metų. Šių metų atranka – dvyliktasis jos bandymas pelnyti kelialapį į didžiausią Europos dainų konkursą.

„Einu nusiteikusi tvirtai, turiu norą ir tikslą laimėti“, - LRT.lt prieš filmavimą sakė dainininkė, kurios užnugaryje šįkart – stiprus „eurovizinių“ dainų kūrėjas.

Dainą „Unbreakable“, kurią Aistė atliks atrankoje, kartu su bendražygiu Johnny Sanchezu parašė Thomas G:sonas – garsus švedų dainų kūrėjas, kuris yra ir vienas 2012-aisiais „Euroviziją“ laimėjusio švedų atlikėjos Loreen hito „Euphoria“ autorių.

Rankų nenuleidžianti Aistė Pilvelytė: ji nacionalinės „Eurovizijos“ scenoje pasirodo nuo 1999-ųjų

Thomo Gustafssono (tikrasis šio kūrėjo vardas) dainos „Eurovizijoje“ skambėjo net trylika kartų – po tris kartus jos atstovavo Švedijai, Ispanijai ir Gruzijai, du kartus – Kiprui, po vieną sykį – Norvegijai, Danijai ir Maltai. Įvairių šalių „Eurovizijos“ atrankose yra skambėjusios net 99 Thomo parašytos dainos.

„Šiais interneto laikais pasiekti žmogų nėra sudėtinga. Man patiko Thomo kūryba, susiradau jį ir pasiūliau bendradarbiauti. Tai neįvyko greitai, bendraujame jau pusantrų metų.

Po truputį kalbinau, kad parašytų man dainą, ir man pasisekė. Thomui patiko mano balsas, jis pasiklausė prieš tai mano atliktų „eurovizinių“ dainų. Prireikė šiek tiek laiko, bet maldauti ar smarkiai įkalbinėti tikrai nereikėjo. Bet taip, jis žino savo vertę, tai jaučiasi.

Taip, „Euphoria“ – turbūt geriausias jo kūrinys, bet yra ir daug kitų puikių dainų. Pavyzdžiui, esu perdainavusi jo kūrinį „Invincible“ (ši daina, atlikta Švedijos popžvaigždės Carolos, 2006-aisiais „Eurovizijoje“ užėmė 5-ąją vietą – Red.).

Užsimezgė draugystė, susirašinėjame, palaikome ryšį, matysime, kaip seksis toliau“, - pasakojo Aistė.

Įrašyti dainos „Unbreakable“ vokalo partijos ji keliavo į studiją Švedijoje, ten įrašyta ir kūrinio fonograma.

Anot Aistės, šis kūrinys yra apie tai, jog moterį daro nepalaužiama meilė – vaikui, vyrui, artimam žmogui, draugui ar draugei.

„Daina parašyta būtent man, pritaikyta mano balsui.

Ar tai – vienas geriausių mano dainuotų kūrinių? Viena geresnių, bet visos, kurias atlikau „Eurovizijos“ atrankose, buvo geros, išskirtinės. Pavyzdžiui, „Melancolia“ ar „I‘m Like A Wolf“. Neičiau dainuoti kūrinio, jei jis man nepatiktų ar netiktų“, - sakė A. Pilvelytė.