Naujienų srautas

Muzika2020.01.21 11:49

Vasarį „Lofte“ – ryškių Europos elektroninės muzikos didžėjų desantas

LRT.lt 2020.01.21 11:49

Vasario 15-osios naktį menų fabrikas „Loftas“ dedikuoja meilei, elektronikai bei nestabdomam reivui ir kviečia į „Blitzrave: Love Edition“. Čia, visą naktį trunkančiame vakarėlyje, keturiose „Lofte“ įsikūrusiose scenose pasirodys net 20 užsienio ir mūsų šalies didžėjų.

Bene laukiamiausias šio vakarėlio vardas – techno scenai atstovaujantis danas Schacke. Pasirodymus nuo Pietų Korėjos iki Niujorko nuolat rengiantis didžėjus ir prodiuseris yra šokdinęs jau bene visus pasaulio žemynus.

Jaunystėje grojęs pankų grupėje, Schacke ne kartą keitė savo muzikinę kryptį, kol galiausiai apsistojo ir melomanus sužavėjo savo piktais, greito tempo techno muzikos ritmais. Vienas iš puikiausių Schacke magijos įrodymų – per Europą praėjusią vasarą nugriaudėjęs šokių aikštelių hitas „Kisloty People“.

„Blitzrave: Love Edition“ eksperimentinės scenos vedlys – „Croatian Amor“, vieno žmogaus projektas iš Kopenhagos. Po šiuo pavadinimu besislepiantis danas Loke Rahbekas – vienas iš pasaulyje pripažintos danų eksperimentinės muzikos įrašų kompanijos „Posh Isolation“ įkūrėjų.

Savo kūryboje „Croatian Amor“ pasakoja hipnotizuojančias istorijas, sintezatorių garsais sukuria kinematografišką, intymų ir fantazija apipintą eksperimentinės elektronikos pasaulį.

Dar viena techno scenos atstovė – žaibo greičiu kylanti ukrainietė Jana Woodstock, Europą jau spėjusi apžavėti tamsiomis savo muzikos spalvomis. Kijeve užaugusi didžėja ir prodiuserė yra nuolat kviečiama groti didžiausiuose Berlyno, Amsterdamo, Varšuvos bei Maskvos klubuose, ir žada pateikti rimtą dozę electro, EBM, breakbeat, hiphopo bei black techno mišinio.

Iš Jungtinės Karalystės atvyksianti didžėja Donna Leake vasario 15-osios naktį stos už disko scenos vairo. Londonietė neapsiriboja žanrais ir groja, tai ką jaučia būdama scenoje.

Jos mėgstami stiliai aprėpia ko gero visas kultūras ir žemynus – varijuoja nuo džiazo, disko, bliuzo iki afrobeato ar net rytietiškų skambesių. Kaip pati sako – tai muzika atviroms ausims, atviroms mintims ir atviroms širdims.

Victoras de Roo – dar vienas intriguojantis „Blitzrave: Love Edition“ perlas, atvyksiantis iš Belgijos ir stosiantis prie eksperimentinės muzikos scenos pulto.

Prodiuseris, dirbantis su „Knekelhuis Label“ įrašų kompanija, geriausiai žinomas dėl savo tamsių, banguojančių ir įtraukiančių muzikos setų, jungiančių new beat, new wave, electro, hauso ir techno ritmus.

Be šių Europos šalių vardų, vakarėlio atmosferą kurstys ir stipriausių lietuvių didžėjų būrys. Techno scenoje pasirodys Alex Krell, Ement bei Rhada, skambesiais eksperimentuos Patricia Kokett, S13 ir SHN, disko muzikos garsais šokdins Tomas Boo, Mario Moretti bei Elboe, o Hybrid sceną okupuos Vaiperis, Justicious & Bohne, Toons ir Kamu Sword.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi