Muzika

2020.01.20 11:59

Ant scenos koncerto metu mirė dainininkas ir dainų autorius Davidas Olney

LRT.lt2020.01.20 11:59

Šeštadienį pasirodymo Floridoje metu nuo, kaip manoma, širdies smūgio mirė amerikiečių dainininkas ir dainų autorius Davidas Olney, praneša CNN, remdamasis pranešimu atlikėjo tinklalapyje. D. Olney kūrinius yra įrašę tokie atlikėjai kaip Linda Ronstadt, Steve`as Youngas, Emmylou Harris ir kt. Atlikėjui buvo 71-eri.

Kaip rašo CNN, D. Olney koncerto metu viduryje dainos nustojo groti, truputį palaukė, ištarė „atsiprašau“ ir priglaudė smakrą prie krūtinės, pasakoja jo kolega atlikėjas ir dainų autorius Scottas Milleris, kartu su D. Olney koncertavęs Santa Rosa Biče vykusiame dainų autorių festivalyje „30A Songwriters Festival“.

„Jis nepaleido iš rankų gitaros ir nenugriuvo nuo kėdės, – savo „Facebooko“ paskyroje rašo S. Milleris. – Viskas vyko taip pat lengvai ir švelniai, koks buvo jis pats.“

Su D. Olney ant scenos buvusi Amy Rigby taip pat pasidalino jautriu „Facebooko“ įrašu.

„Jis buvo labai ramus, sėdėjo tiesus, laikydamas gitarą, dėvėdamas kiečiausią skrybėlę ir dailų zomšinį švarką... Aš tik noriu, kad susidarytumėte tokį patį ramybės ir orumo vaizdą, koks buvo tą akimirką, nes iš pirmo žvilgsnio atrodė, kad jis tiesiog akimirkai nustojo grojęs, – rašo A. Rigby. – Tą naktį mes visi praradome labai svarbų žmogų.“

Remiantis muzikanto tinklalapiu, Amerikanos muzikos stiliaus pradiniku vadinamas D. Olney išleido daugiau kaip 20 solinių albumų. Jo antrajame albume pasirodė daina „Deeper Well“, kurią 1995 m. perdainavo Emmylou Harris ir įtraukė į savo albumą „Wrecking Ball“. Anot tinklalapio, tarp kitų D. Olney muziką perdainavusių muzikantų galima paminėti Delą McCoury, Slaidą Cleavesą ir grupę „The Wailin' Jennys“.

„Visi, kas pažinojo Davidą, įskaitant ir jo kolegas muzikantus bei gerbėjus, jį mylėjo ir labai gerbė,“ – „Facebooke“ rašė „30A festivalio“ prodiuseris Russellas Carteris.

Remiantis pranešimu, D. Olney gedi žmona, du vaikai ir visa sielvarto prislėgta muzikos bendruomenė.