Muzika

2020.01.13 19:26

„Kartu iki pergalės“: dėl kilnaus tikslo susivienijo Lietuvos ir Ukrainos atlikėjai

LRT.lt2020.01.13 19:26

Minint Laisvės gynėjų dieną, laisvę jau iškovojusi Lietuva tiesia pagalbos ranką Ukrainai – LRT studijoje surengtas paramos koncertas „Kartu iki pergalės“, kurio metu renkamos lėšos karo siaubiamai šaliai.

Koncerto „Kartu iki pergalės“ metu nutiestas tiesioginis TV tiltas tarp dviejų šalių – LRT studijos Vilniuje ir „5 kanalo“ studijos Kijeve, Ukrainoje.

LRT žiūrovams koncerto metu suteikta galimybė išvysti vaizdus iš karščiausio Rytų Ukrainos fronto taško – raudonosios zonos. „Blue Yellow“ savanoriai humanitarinę pagalbą vežė į Peski miestelį, kuris yra vos keli kilometrai nuo Rusijos separatistų užimto Donecko.

Drauge su organizacijos „Blue/Yellow“ nariais keliavo ir prodiuseris Dominykas Kubilius bei filmavimo komanda. „Koncertas rengiamas jau ketvirtą kartą, tad šiemet apsilankėme vietose, kuriose nesilankėme anksčiau. Susitikome su kariais, našlėmis, vaikais ir senoliais, gyvenančiais karo zonoje. Tokioje kelionėje pamatai kaip viskas yra arti ir kaip baisu gali būti“, – kalbėjo D. Kubilius.

„Žiūrovai pamatys tikrai išskirtinius kadrus. Į raudonąją zoną važiavome sutemus, neįjungę automobilio šviesų – kariai sakė neerzinti kitos pusės, – sako „Blue Yellow“ įkūrėjas Jonas Ohmanas. – Raudonojoje zonoje karo įkaitais tapo visi civiliai žmonės – čia apšaudymai gali prasidėti bet kurią akimirką. „Mums tai skamba baisiai, o jie taip gyvena kiekvieną dieną – atsikeli ryte ir nežinai, šaudys šiandien ar ne, liksi gyvas ar ne. Galbūt sugriaus tavo namus – visko gali būti.“

Nukentėjusiems ukrainiečiams padėti ragina ir prezidentas Gitanas Nausėda bei pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė. „Prieš 29 metus – Sausio 13-ąją – didžiausio pavojaus akivaizdoje, Ukrainos žmonės skubėjo į pagalbą Lietuvai, rinko ir gabeno paramą, net stojo į mūsų laisvės gynėjų gretas. Šiandien mūsų eilė padėti ukrainiečiams sunkioje kovoje už laisvę, orumą ir taiką“, – sako paramos koncerte dalyvaujantis Lietuvos Respublikos Prezidentas.

Paramos koncerte „Kartu iki pergalės“ ant scenos – abiejų šalių muzikos žvaigždės: iš Ukrainos atvykusi patriotų grupė „TaRuta“, kuri daugiau nei 300 kartų vyko į Donbasą ir dainavo ten kariaujantiems ukrainiečiams, grupės „Bix“ lyderis Saulius Urbonavičius-Samas, Ieva Narkutė, operos solistai Merūnas Vitulskis ir Rafailas Karpis, Monika Marija, Vidas Bareikis, Jurijus Veklenko, Erica Jennings, Aistė Smilgevičiūtė su grupe „Skylė“, Veronika Povilionienė, Rūta Ščiogolevaitė ir kiti.

Paremti „Blue Yellow“ humanitarines misijas Ukrainos fronte galima jau dabar – tereikia paskambinti numeriu 1490 (auka 3 Eur) arba apsilankyti svetainėje blue-yellow.lt.