Naujienų srautas

Muzika2020.01.11 19:16

Mirė garsios roko grupės „Rush“ būgnininkas Neilas Peartas: sunkią ligą slėpė trejus metus

LRT.lt 2020.01.11 19:16

Roko muzikos pasaulis gedi – penktadienio vakarą pranešta apie garsios Kanados grupės „Rush“ būgnininko Neilo Pearto mirtį.

Kaip skelbia žurnalas „Rolling Stone“, BBC ir kiti didieji pasaulio žiniasklaidos kanalai, muzikantas, kuriam buvo 67-eri, mirė nuo smegenų vėžio. Su šia sunkia liga N. Peartas kovojo trejus su puse metų, tačiau diagnozės nebuvo paskelbęs viešai.

Žinią apie N. Pearto mirtį paskelbė jo šeimos atstovas spaudai Elliotas Mintzas. Anot jo, muzikantas mirė dar antradienį, sausio 7-ąją, tačiau žinia apie jo mirtį artimųjų pageidavimu atskleista tik savaitės pabaigoje.

Mušamųjų virtuozas N. Peartas roko gerbėjų ir kritikų buvo laikomas vienu geriausių būgnininkų pasaulyje. Muzikos specialistai šlovino jo vaizduotę, dramatišką grojimo stilių ir įspūdingą techniką.

Be to, N. Peartas buvo ir pagrindinis „Rush“ dainų tekstų autorius, rašęs eiles filosofinėmis, mokslinės fantastikos ir kitomis nekasdienėmis temomis.

Grupė „Rush“, kurioje N. Peartas grojo su bosistu bei vokalistu Geddy Lee ir gitaristu Alexu Lifesonu, susibūrė 1968 metais. N. Peartas prie jos prisijungė 1974 metais.

A. Lifesonas ir G. Lee išplatino pranešimą, kuriame N. Pearto kovą su agresyvia smegenų vėžio forma pavadino „neįtikėtinai drąsia“ ir paragino gerbėjus paaukoti lėšų kovos su vėžiu organizacijoms.

Savamokslis muzikantas N. Peartas – ne vienos knygos autorius, griežtai kritikavęs roko muzikos posūkį į komercinio skambesio pusę.

Žurnalo „Modern Drummer“ skaitytojų jis net 38 kartus buvo išrinktas geriausiu metų būgnininku. „Jo jėga, tikslumas ir kūrybingumas buvo neprilygstami. Jis neatsitiktinai buvo vadinamas Profesoriumi – visi iš jo mokėmės“, - penktadienį, sužinojęs apie N. Pearto mirtį, sakė garsios JAV grupės „Foo Fighters“ lyderis Dave'as Grohlas.

Grupė „Rush“ septynis kartus buvo nominuota prestižiniam „Grammy“ apdovanojimui, 2013-aisiais už nuopelnus muzikai įšventinta į simbolinį Rokenrolo šlovės muziejų.

Grupė išleido 19 studijoje įrašytų albumų, paskutinis iš jų, „Clockwork Angels“, pasirodė 2012 metais.

2015-aisiais “Rush” baigė paskutinį savo koncertų turą – N. Peartas tuo metu prisipažino, kad dėl sveikatos būklės nebegali ir nebenori daugiau gastroliuoti, tačiau tiksliau savo sveikatos problemų neįvardijo. Tuo metu muzikantas pabrėžė, jog nori daugiau laiko praleisti su savo žmona Carrie Nuttal ir dukra Olivia.

Nors kiti grupės nariai ragino gerbėjus nedaryti skubotų išvadų, tačiau 2018 metų sausį A. Lifesonas patvirtino, kad „Rush“ karjera – baigta.

Beje, praėjusio amžiaus paskutiniame dešimtmetyje N. Pearto gyvenimą sukrėtė net dvi tragedijos – 1997-ųjų vasarą avarijoje žuvo jo devyniolikmetė dukra Selena, o po penkių mėnesių nuo vėžio mirė jos motina, tuometė muzikanto žmona Jackie.

Kaip rašo „Rolling Stone“, Sukrėstas rokeris tuomet vienas motociklu apkeliavo visą Ameriką, o tada rado jėgų grįžti į sceną ir tęsti karjerą.

Grupė nėra viešėjusi Lietuvoje, tačiau pernai rudenį mūsų šalyje kine buvo rodomas "Rush" koncertinis filmas "Cinema Strangiato".

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi