Muzika

2019.12.28 20:48

Marijonas pilnoje Vilniaus arenoje su trenksmu baigė turą „Ore“: nežinau, ar nusipelniau tokio džiaugsmo

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2019.12.28 20:48

Vienas populiariausių Lietuvos dainininkų Marijonas Mikutavičius šeštadienio vakarą surengė paskutinį iš trijų šios žiemos koncertų arenose – šįkart šou „Ore“ pamatė vilniečiai.

Vienas populiariausių Lietuvos dainininkų Marijonas Mikutavičius šeštadienio vakarą surengė paskutinį iš trijų šios žiemos koncertų arenose – šįkart šou „Ore“ pamatė vilniečiai.

Kas kelerius metus naują turą per didžiausias Lietuvos arenas rengiantis M. Mikutavičius yra eksperimentavęs su trimatėmis vaizdo projekcijomis, o šį kartą pasirinko kitą, ore „pakibusio“ koncerto temą.

Gruodžio pradžioje Klaipėdoje prasidėjusio, paskui Kauną aplankiusio, o šeštadienį Vilniaus „Siemens“ arenoje finišo tiesiąją pasiekusio turo metu Marijonas ir jo grupė koncertavo trijose judančiose gretasienio formos scenose, judančiose aukštyn ir žemyn.

„Turas – gal per skambus pavadinimas, juk tik trys koncertai. Bet taip, didžiausios arenose yra šioks toks iššūkis.

Kai pirmą sykį per repeticiją pamačiau, kaip viskas atrodo, pasakiau, kad viskas gerai. Tai gal net įdomiausia, ką su vizualizacijomis esame darę arenose. Atrodo įspūdingai, nes scenos kyla ir leidžiasi.

Tai nėra eilinis koncertas. Ar tai kažkas naujo pasaulyje? Greičiausiai ne. Ar tai kosminis laivas arba kelionė į Marsą? Vargu, bet manau, kad tai vienas įdomiausių dalykų, koncertuose darytų Lietuvoje“, - portalui LRT.lt sakė Marijonas.

Dėl šių pasirodymų jam teko ir įveikti aukščio baimę. Tiesa, jau ne pirmą sykį – anksčiau Marijonui yra tekę ne sykį koncertuose nuo palubės leistis lynu.

„Kasdienybėje aš tikrai bijau aukščio. Esu keletą kartų šokęs parašiutu, kiekvieną kartą bijojau. Panika apima, bet lygiai taip pat turiu ir scenos baimę, kiekvieną sykį bijau į ją žengti. Tačiau toks mano darbas.

Tiesa, Klaipėdos arena – gana neaukšta, o Kaune ir Vilniuje scenos kyla kur kas aukščiau. Jei Klaipėdoje dar drąsiai ant scenos krašto sėdėdamas galėjau tabaluoti kojomis, tai čia jau kitaip“, - juokėsi Marijonas.

Kai Marijonui buvo keturiolika, jis, metęs muzikos mokyklą, parašė pirmąją savo dainą – kaip pats sako, visišką nesąmonę.

Prabėgus 34 metams, jis yra vienas populiariausių Lietuvos atlikėjų ir dainų kūrėjų, ir šie koncertai – dar vienas priminimas apie tai.

„Trys milijonai“, „Aš miręs“, „Velnias, man patinka Kalėdos“, "Ar mylit ją jūs", "Dešimt nuodėmių", "Pasveikinkit vieni kitus", šią žiemą išleista ir jau eterį užkariavusi „Geros žiemos“ - Marijonas turi per akis dainų, kurias išgirdę tūkstančiai vilniečių šeštadienio vakarą ošė ir ėjo iš proto.

Tiesa, į programą jis įtraukė ir keletą primirštų, rečiau skambančių dainų, o taip pat – kelis kūrinius iš būsimojo albumo, kurio vis nesiseka pabaigti.

„Tikėjausi, kad spėsiu jį išleisti iki koncerto „Siemens“ arenoje, bet nepavyko. Turiu devynias dainas, o dešimtos nesiseka baigti.

Vadybininkai nuramino – nereikia stengtis per jėgą, per kraują iš nosį. Na, mažiau uždirbsiu, o albumas pasirodys sausį. Nieko baisaus.

Kita vertus, nors koncertuose nesinori groti vien senų, nuvalkiotų dainų, bet jos irgi turi būti, nes žiūrovai liks nepatenkinti. Geriausia koncerte būti, kai žinai, ką muzikantai groja. Va, AC/DC keturiasdešimt metų groja tai, ką sukūrė jaunystėje, ir visi laimingi“, - svarstė Marijonas.

Scenoje jis atrodo lyg žuvis vandenyje – kupinas energijos, entuziazmo ir geros nuotaikos, kuria sugeba per kelias minutes užkrėsti ir žiūrovus.

Vaizdas irgi glostė akis - judantys ekranai su specialiomis vaizdo projekcijomis ir vaizdo klipų ištraukomis, nuolat šaudantys fejerverkai kūrė šventės pojūtį taip, kaip retai Lietuvos atlikėjų koncertuose pamatysi.

"Sako, kad žmogaus kūnas daugiausiai sudarytas iš vandens. Bet aš manau, kad mano galvoje yra suš...tas oras", - su jam būdinga saviironija žiūrovus kaitino Marijonas.

Visą koncertą jis nėrėsi iš kailio, kad užvestų publiką - ragino tribūnose sėdinčius stotis ir parodyti "veidus ir pilvus", teigė, kad šalies prezidentas pasirašė įstatymą ne tik dėl biudžeto, bet ir dėl būtinybės nesėdėti per Marijono koncertus.

Įsišėlusi publika Marijono hitus kartu su juo traukė žodis žodin. Nors koncertuoja nedažnai, vos kelis sykius per metus, M. Mikutavičius išlieka vienu geriausių žiūrovų linksmintojų Lietuvoje. Nors kartais pats stebisi dėl savo populiarumo.

„Koncertai – labiau darbas ar pramoga? Kol lauki koncerto – darbas. Kai pradedi, po kokios antros dainos prasideda pramoga ir kaifas.

Jausmas, žinoma, geras. Nors būna ir keista. Nesu atlikėjas, kuris galvoja „koks aš protingas ir kaip aš viską užsitarnavau“. Vis dar galvoju, kad daug kas mano gyvenime nutiko per klaidą

Kartais nežinau, ar nusipelniau tokio džiaugsmo. Bet gal tai nereikalinga saviplaka“, - šypsojosi M. Mikutavičius.

Baigiantis metams, publika sulaukė abiejų jo dainų, skirtų žiemos šventėms - „Geros žiemos“ ir „Velnias, man patinka Kalėdos“. Tačiau pats Marijonas prisipažino mėgstamos kalėdinės dainos neturintis.

„Sunku jas mėgti, nes jų labai daug ir jos labai įkyrios. Priimi kaip neonines iškabas – jos tiesiog yra, bet labai mėgti negali. Yra gatvėse šviesoforai, tu jų nemėgsti, bet jie yra.

Rašydamas „Geros žiemos“, aš net specialiai vengiau žodžio „Kalėdos“, - sakė turą per Lietuvą Vilniuje su trenksmu baigęs Marijonas.