Muzika

2019.12.23 17:42

LRT OPUS eteryje per Kalėdas – „Hatari“, „Efterklang“ ir Richardo Hawley koncertai

LRT.lt2019.12.23 17:42

Radijo stotis LRT OPUS per šias Kalėdas po eglute deda dovanas melomanams – eteryje skambės trijų išskirtinių užsienio atlikėjų koncertai.

Per Kūčias, gruodžio 24-ąją, radijo stoties eteryje skambės garsios Danijos alternatyvios muzikos grupės „Efterklang“ koncertas.

Melomanų simpatijas visame pasaulyje dar praėjusiame dešimtmetyje pelniusi grupė šįmet po septynerių metų pertraukos sugrįžo su nauju, kritikų puikiai įvertintu albumu „Altid Sammen“. Beje, jo prie jo įrašų prisidėjo ir lietuvių muzikantė, grupės „Merope“ lyderė Indrė Jurgelevičiūtė. Keliose albumo dainose skamba jos balsas ir grojimas kanklėmis.

Pristatydami šį albumą, muzikantai surengė koncertą išskirtinėje vietoje – viena įspūdingiausių koncertų salių vadinamoje Elbės filharmonijoje Hamburge. Šiame koncerte, kuris vyko po „Reeperbahn“ festivalio vėliava, „Efterklang“ ryžosi ir įdomiam eksperimentui – su grupe pasirodė choras, ekspromtu suburtas iš filharmonijos darbuotojų.

Koncerto transliacija per LRT OPUS įvyks gruodžio 24-ąją, 19 valandą.

Pirmąją Kalėdų dieną, gruodžio 25-ąją, 19 valandą LRT OPUS eteryje – taip pat „Reeperbahn“ festivalyje įrašytas skandalingosios islandų grupės „Hatari“ koncertas.

Trijulė, atlikusi industrinio techno stiliaus dainą „Hatrid mun sigra“, šįmet tapo skandalingiausiomis Tel Avive surengto „Eurovizijos“ konkurso žvaigždėmis.

Už Palestinos nepriklausomybę pasisakantys atlikėjai konkurso finale prieš kameras iškėlė šalikus su Palestinos simbolika, už tai sulaukė griežtos konkursą surengusio Izraelio ir Europos transliuotojų sąjungos kritikos, Islandijos transliuotojui už šį poelgį buvo skirta bauda.

Nepaisant to, grupės populiarumas Europoje išaugo, ji nuolat koncertuoja svarbiuose festivaliuose ir klubuose, didelio susidomėjimo sulaukė ir „Hatari“ daina, įrašyta su Palestinos atlikėju Basharu Muradu.

Antrąją Kalėdų dieną, gruodžio 26-ąją, 19 valandą LRT OPUS eteryje skambės ramesni garsai – bus transliuojamas britų gitaristo ir dainininko Richardo Hawley koncertas.

Alternatyvios muzikos atlikėjas karjerą pradėjo kaip grupės „Longpigs“ narys, vėliau grojo garsioje grupėje „Pulp“, o 2001-aisiais išgarsėjo debiutiniu soliniu albumu „Late Night Final“.

Nuo to laiko Richardas išleido dar septynis albumus, dukart buvo nominuotas prestižiniam „Mercury“ apdovanojimui. LRT OPUS eteryje skambės jo koncertas, šiais metais įrašytas Londone ir aprėpiantis visą solinę R. Hawley karjerą.

Visų trijų koncertų transliacijos vykdomos bendradarbiaujant su Europos transliuotojų sąjunga.