Naujienų srautas

Muzika2019.12.18 20:59

Žymi vokiečių grupė „De Phazz“ surengė koncertą Vilniuje: jo vos nesugriovė nesklandumai

Ramūnas Zilnys, LRT.lt 2019.12.18 20:59

Daugybę sykių Lietuvoje jau viešėjusi vokiečių grupė „De Phazz“ trečiadienio vakarą surengė koncertą Vilniaus salėje „Compensa“ – tiesa, kaip diena anksčiau internete skelbė pati grupė, jis galėjo ir neįvykti.

Džiazo, fanko, soulo, Lotynų amerikos ritmus ir elektroninės muzikos garsus derintanti grupė išgarsėjo 1997-aisiais, išleidusi debiutinį albumą „Detunized Gravity“.

Heidelbergo mieste prodiuserio Pito Baumgartnerio įkurta grupė pirmą sykį Lietuvoje lankėsi praėjusio dešimtmečio pradžioje – grojo Vilniuje surengtame festivalyje „Saulės smūgis“.

Nuo to laiko šie stilingi vokiečiai, vadinami vienais ramaus ir svajingo „lounge“ žanro lyderių, mūsų šalyje koncertavo bent dešimt sykių – ir ne tik Vilniuje, kur jie spėjo pagroti ir „Sostinės dienų“ koncerte Katedros aikštėje, bet ir Trakuose bei Palangoje.

Negana to, „De Phazz“ turėjo ir bendrų projektų su Lietuvos atlikėjais – pavyzdžiui, surengė koncertą su Kauno bigbendu, o praėjusio dešimtmečio viduryje po savo įrašų leidyklos „Phazz-a-delic“ sparnu priglaudė grupę „Pieno lazeriai“, išleido du jos albumus ir padėjo surengti koncerų turą Vokietijoje.

Iki šių metų 16 albumų išleidusi grupė neseniai pristatė ir septynioliktąjį, įrašytą su orkestru, bet į Vilnių šįkart užsuko pristatyti pernykščio albumo „Black White Mono“.

Albumo skambesys – tipiškas grupei, sukuriantis romantišką ir lengvą atmosferą. „De Phazz“ formulė iš esmės nesikeičia 20 metų – gyvai grojanti grupė, elektroniniai efektai ir energingų vokalistų Karlo Friersono bei Pat Appleton charizma.

Vilniuje grupė šįkart grojo ir naujausius kūrinius, ir senuosius savo hitus, ragindama publiką linksmintis ir jau pradėti švęsti Kalėdas.

Tiesa, renginių pasiūlos išlepintame Vilniuje šįkart susirinko gana nedaug žiūrovų – atrodo, kad visi norintys šios grupės jau spėjo gyvai pasiklausyti ne sykį, tad jos viešnagė jau nėra toks dėmesį traukiantis įvykis, kaip prieš dešimtmetį. Be to, ir grupės vardas jau nebėra toks madingas, o jos nauji įrašai sulaukia mažesnio dėmesio nei praėjusio amžiaus pabaigos dainos.

Kita vertus, grupės nariai dar antradienį internete rašė nežinantys, ar koncertas Vilniuje apskritai įvyks. Priežastis – nesutarimai su juos į Vilnių skraidinusia skrydžių bendrove, kurios atstovai nenorėjo leisti į lėktuvą įsinešti kai kurių instrumentų.

Muzikantai į bendrovę feisbuke kreipėsi atviru laišku ir pareiškė, kad, jei negalės į lėktuvo saloną įsinešti savo daiktų, koncertas Vilniuje neįvyks.

Laimė, problemą pavyko išspręsti, ir trečiadienio vakarą „De Phazz“ kilo į sostinės sceną – nors „Compensa“ salės erdvė šį sykį jiems buvo akivaizdžiai per didelė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi