Naujienų srautas

Muzika2019.12.13 23:51

Per LRT RADIJĄ – išskirtinis koncertas šokių muzikos žvaigždei Avicii atminti

LRT.lt 2019.12.13 23:51

LRT RADIJO klausytojai šiąnakt galės išgirsti koncerto Stokholme, kuriuo buvo pagerbtas švedų muzikos žvaigždės Avicii atminimas, transliaciją.

2018-ųjų balandį miręs Avicii (tikrasis vardas – Timas Berglingas) buvo vienas ryškiausių šio dešimtmečio elektroninės šokių muzikos kūrėjų ir atlikėjų.

Visame pasaulyje išgarsėjusių hitų „Wake Me Up“, „Hey Brother“, „Broken Arrows“, „The Days“ ir daugybės kitų kūrinių atlikėjas, didžėjus bei prodiuseris bendradarbiavo su „Coldplay“, Robbie Williamsu, Madonna ir kitais garsiausiais pasaulio muzikantais.

2016-aisiais dėl nuovargio ir depresijos Avicii nutraukė pasirodymus, tačiau toliau kūrė muziką. Kai 2018-aisiais Omane užgeso jo gyvybė, kūrėjui tebuvo 28-eri.

Avicii muzika toliau skamba ir po jo mirties. Šįmet išleistas pomirtinis Avicii albumas „Tim“, kuriame skamba jo pradėti kūriniai, pabaigti šio muzikanto bendražygių.

Avicii artimieji įkūrė labdaros fondą, vykdantį savižudybių prevenciją ir padedantį depresijos kamuojamiems žmonėms.

Fondo iniciatyva gruodžio 5 dieną Stokholmo „Friends“ arenoje skambėjo garsiausios Avicii dainos – koncerte, už kurį surinktas pelnas skirtas labdarai, jo muziką atliko daugybė žinomų vokalistų, tarp jų – pasaulinės žvaigždės Rita Ora, su grupe „Queen“ koncertuojantis dainininkas Adamas Lambertas, Avicii hitams savo balsą „skolinęs“ Aloe Blaccas ir kiti.

Koncerto įrašą, bendradarbiaudamas su Europos transliuotojų sąjunga ir Švedijos transliuotoju SR-P3, šiąnakt, naktį iš penktadienio į šeštadienį, transliuos LRT RADIJAS. Transliacijos pradžia – vidurnaktį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi