Muzika

2019.12.11 15:17

Grupės „Siela“ albumo pristatymo koncertas Vilniuje įsuko audringus šokius: drabužiai lėkė šalin

LRT.lt2019.12.11 15:17

Savąją sielą turinčioje sostinės erdvėje „Kablys“ antradienio vakarą įvyko Lietuvos gotikinio roko meistrų – grupės „Siela“ naujausio, jau 14-ojo albumo pristatymas. Daugiau nei dvi valandas šėlusi roko vėtra nuplėšė net ir grupės gerbėjų drabužius.

„Aš Dievu taip netikiu, kaip tikiu tavim!“ – tokių gerbėjo žodžių sulaukė „Sielos“ lyderis Aurelijus Sirgedas, su savo grupe antradienio vakarą surengęs energingą, kokybiškai suskambėjusį ir labai daug teigiamų komentarų pelniusį koncertą, kuriuo pristatė naujausią albumą „Vėtroje“.

„Balsas dar užkimęs, – šypteli Aurelijus, dalindamasis koncerto įspūdžiais. – Buvo suplanuota pertrauka, bet negalėjome nulipti nuo scenos, sugrojome visą koncertą – dvi valandas iš eilės – vienu atsikvėpimu. Nesinorėjo jokių pauzių, nes labai gerai publika palaikė. Man atrodo, roko koncertas toks ir turi būti – atėjai, atidavei visą save ir tada eik, kur nori.“

„Siela“ taip įkaitino publiką, kad kai kurie nusimetė ne tik odines striukes, bet ir marškinėlius. „Buvo audringų šokių. Nepagalvotum, kad antradienis, – juokėsi A. Sirgedas. – Bet mes tokie – oldskūliniai. Išėjo albumas – turime pristatyti. Ne sausio, vasario ar kovo mėnesį, o iškart. 2020-ųjų pradžioje švęsime kitas šventes: bus „Sielos“ 30-metis!“

Utenoje susikūrusios grupės lyderį labai nudžiugino tai, kad Vilniaus „Kablyje“ susirinko nemažai uteniškių. „Mane tikrai maloniai nustebino, kad susibūrė senoji palaikymo komanda. Uteniškiai jau seniai laukė koncerto, bet mes niekaip nenuvažiuojame iki tos Utenos, todėl jie patys atvažiavo. Labai smagu, tuo labiau albumo pristatymas – neeilinis koncertas“, – kalbėjo Aurelijus.

Jam patiko ir tai, kad publikos gretose buvo daug jaunų veidų. Tai savaime patvirtina „Sielos“ kūrybinį progresą ir aktualumą, kurio reikia šių dienų klausytojui.

„Nemažai senų fanų vaikų ateina ir mums pasakoja: „Tėvai klausosi, aš irgi klausausi.“ Tada supranti, kad „Sielos“ muzika perduodama iš kartos į kartą, – kalba A. Sirgedas. – Manau, kad tai yra gerai – perduoti gerus dalykus. Ne kažkokį pop šlamštą, o šiek tiek intelektualesnį turinį, kuriame yra ir tekstas, ir prasmė. Gal mūsų muzika ne visada linksma, bet su ja galima ir pašėlti, ir pagalvoti. Tokie ir mes patys.“

Ant scenos „Siela“ pasirodė penkių žmonių sudėtimi: sugrįžo klavišininkas Raimondas Jaroševičius, pradėjęs groti grupėje prieš daugiau nei 20 metų. Programoje nestigo ir anų laikų kūrinių, ir dainų, kurios gimė 2019-aisiais.

„Visada yra didelė dilema, kaip iš 14 albumų koncertui išrinkti kiek daugiau nei 20 dainų. Repertuaras – ne guminis, o kiekvienas klausytojas turi savo sentimentų tam tikrai dainai. Aš manau, kad nereikia groti kaskart vien tų pačių hitų, nes taip juos nudroši. Kai kurioms dainoms reikia pailsėti, – svarstė A. Sirgedas. – Bet man patiko tai, kad publika gerai priėmė ne tik mūsų senus, žinomus gabalus, bet ir tokias visai naujas dainas, kaip „Karmen“ – ją sugrojome bisui. Kaip supratau iš publikos reakcijos, tai bus vienas hitų, tinkamų groti pabaigai. Žinoma, visiems norėjosi ir „Rudenio dievo“. Dabar laukiame Kauno koncerto. Gal ten reikės tą „Rudenio dievą“ sugroti? Iki šeštadienio norime sukaupti jėgas, o tada jau paleisime arklius...“

Kauno muzikos klube „Lemmy“ grupės „Siela“ koncertas įvyks gruodžio 14 dieną. Jo metu taip pat bus pristatytas naujasis, bet anot A. Sirgedo – dar tikrai ne paskutinis albumas „Vėtroje“, kurį įrašiusi „Siela“ įžengia į savo veiklos 30-metį.