Muzika

2019.12.11 15:14

Sostinės klubas „Opium“ dešimtąjį gimtadienį paminės šokių maratonu

LRT.lt 2019.12.11 15:14

Rugpjūčio pabaigoje pradėjęs jubiliejinį sezoną, sostinės klubas „Opium“ pasiekė esminį jo tašką. Šį savaitgalį klubas garsiai švęs savo dešimtąjį gimtadienį, o apvalia proga jį sveikins šimtai ištikimiausių šokėjų ir daugiau nei dvi dešimtys atlikėjų iš viso pasaulio.

Penktadienį veiksmas klube numatomas per visus tris aukštus. Kartu su „Opium“ namiškiais V, Tadu Quazar, Monika Seta ir kitais sniego žmogų pagerbs kitų dviejų pagrindinių Lietuvos klubų „Kablys“ ir „Lizdas“ atstovai.

Prie jų prisidės delegacija iš užsienio – idėjiškai artimiausioje Amsterdamo šokių aikštelėje „De School“ itin mylimas Jobas Jobse, legendinio „Robert Johnson“ Franfkurte rezidentas Oliveris Hafenbaueris ir talentinga selektorė Lauren Hansom iš Australijos.

Šeštadienį į „Opium X“ trasą išbėgs kultinės klubo renginių serijos „Smala“ rezidentai Manfredas ir „12 inčų po žeme“ bei neprognozuojama „Digital Tsunami“ trijulė. Kartu su jais klubą pasveikins tikri sporto meistrai „2manydjs“. Taip pat gerai „Soulwax“ vardu žinomi broliai iš Belgijos yra neabejotini klubinės kultūros sunkiasvoriai – užtenka pasakyti, kad vieno jų koncertinio turo metu kaip kviestiniai atlikėjai ant scenos pasirodė „Hot Chip“, „Justice“ ir Tiga.

2009-ais ankštame rūsyje Islandijos gatvėje duris atvėręs draugų klubas draugams per dešimtmetį tapo tarptautinio lygio šokių muzikos institucija. „Opium“ renginių geografija neapsiriboja tik namų baze sostinės senamiestyje. Klubo komanda nuo 2013-ųjų Nidoje rengia diskoteką ant jūros kranto ir jau trejus metus kviečia atrasti paralelinį miestą festivalio „Alfavilnius“ metu.

Be to, „Opium“ vis drąsiau jaučiasi ir už Lietuvos ribų – kasmet klubo komanda su gausia palyda skrenda savo firminei nakčiai Berlyno klube „Salon zur Wilden Renate“, o šią vasarą organizavo išvyką į „Love International“ festivalį Kroatijoje, kur pirmąkart kvietė šokti jachtos denyje.

Po gimtadienio maratono „Opium“ šeima tikrai neketina atsipalaiduoti. Šį mėnesį lankytojų klube lauks dar bent penkios įsimintinos naktys, pora jų – per didžiąsias šventes. Per Kalėdas kvies jau tradicija tapusios „Bernelių mišios“, kuriose savo metų atradimus pristatys Manfredas. Tuo tarpu į 2020-uosius lankytojus palydės „Opium nauji“ su būriu namiškių ir šokių muzikos genijumi vadinamu amerikiečiu Maurice'u Fultonu.