Naujienų srautas

Muzika2019.12.10 14:00

Mirė švedų grupės „Roxette“ vokalistė Marie Fredriksson

LRT.lt 2019.12.10 14:00

Mirė pasaulinės šlovės sulaukusio švedų popmuzikos dueto „Roxette“ dainininkė Marie Fredriksson, antradienio popietę paskelbė Švedijos žiniasklaida.

Atlikėjai buvo 61-eri. 2002-aisiais jai buvo diagnozuotas smegenų auglys, kurį išoperavus atlikėja 2008 metais sugrįžo į sceną ir aktyvų koncertinį gyvenimą, bet prieš trejus metus dėl silpnos sveikatos vėl nutraukė muzikinę veiklą. Paskutinis „Roxette“ albumas „Good Karma“ buvo išleistas 2016 metais.

Pokalbis apie įvykį – vaizdo įraše:

Po kovos su smegenų vėžiu mirė 61-erių grupės „Roxette“ vokalistė Marie Fredriksson

Kaip skelbia Švedijos žiniasklaida, atlikėja mirė pirmadienį. Jos šeimos pageidavimu atsisveikinime su Marie ir jos laidotuvėse dalyvaus tik artimiausi žmonės.

Marie šeimos išplatintame trumpame pranešime užsiminta, kad atlikėjos mirčiai įtakos turėjo "jos ankstesnė liga".

Devintajame dešimtmetyje išgarsėjusi „Roxette“ – viena populiariausių visų laikų Švedijos grupių.

Hitų „The Look“, „Joyride“, „It Must Have Been Love“, „Listen To Your Heart“ ir daugybės kitų populiarių dainų atlikėjai praėjusio amžiaus pabaigoje sulaukė didelio populiarumo visame pasaulyje – jos įrašai parduoti daugiau nei 75 milijonų egzempliorių tiražu.

Grupė, kurią Marie 1986 metais subūrė su gitaristu ir dainininku Peru Gessle, du sykius lankėsi ir Lietuvoje.

2011 metais „Roxette“ koncertavo Vilniaus „Siemens“, 2014 metais – Kauno „Žalgirio“ arenoje.

Pastarąjį pasirodymą aptemdė nesklandumai – silpnos sveikatos M. Fredriksson, kuri po smegenų auglio operacijos prastai matė viena akimi, nebegalėjo skaityti ir vaikščiodama kartais neišlaikydavo pusiausvyros, jau per vieną pirmųjų dainų krito scenoje.

Likusią koncerto dalį ji atliko sėdėdama, o grupės gitaristas P. Gessle vėliau ragino nesureikšminti dainininkės sveikatos problemų ir patikino, jog ji labai džiaugiasi, leisdama laiką scenoje.

Tuo metu interviu žiniasklaidai jis teigė, kad vėžys atsitraukė nuo M. Fredriksson, bet paliko pėdsaką, todėl jai nėra lengva atlikti kai kurias su muzikine karjera susijusias užduotis. Pavyzdžiui, po ligos M. Fredriksson nebebendraudavo su žurnalistais - tai darydavo tik jos muzikinis partneris.

M. Fredriksson nuo 1994 metų buvo ištekėjusi už muzikanto Mikaelio Bolyos, kurį sutiko „Roxette“ gastrolių metu. Pora susilaukė dviejų vaikų – dukters Inez Josefin (26 m.) ir sūnaus Oscaro (23 m.).

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi