Naujienų srautas

Muzika2019.12.10 11:01

LRT.lt studijoje: Marijus Mikutavičius – apie kalėdines dainas, Kūčių patiekalus ir iššūkius sau

LRT.lt 2019.12.10 11:01

Portalo LRT.lt tiesioginėje transliacijoje antradienio rytą lankėsi vienas populiariausių Lietuvos dainininkų Marijonas Mikutavičius.

Pokalbio įrašas:

Praėjusią savaitę naują, gražiausioms žiemos šventėms skirtą dainą „Geros žiemos“ pristatęs Marijonas penktadienį pradėjo turą per Lietuvą „Ore“.

Klaipėdos „Švyturio“ arenoje prasidėjęs turas – muzikos, technologijų ir neribotos fantazijos šou. Daugiau nei pusantros valandos trukęs koncertas kabėjo ore, sakoma pranešime žiniasklaidai.

Marijonas ir jo grupės muzikantai drauge su scenomis ir kilo, ir leidosi, ir tartum be jokių pastangų kabėjo ore. Padėtį nejučia pakeitusi scena publiką kiekvieną kartą priversdavo aiktelėti iš netikėtumo.

Už ore kabantį koncertą reikėtų dėkoti ypač sudėtingai, pirmą kartą Lietuvos istorijoje sumontuotai ir išbandytai, daugiafunkcinei trijų modulių scenos konstrukcijai. Pagrindine koncerto ašimi tapo trys stačiakampiai gretasieniai, kurie iš tiesų buvo trys mobilios pilnai įrengtos scenos. Jos tai švelniai kildavo į orą, tai leisdavosi žemyn.

Jose įsikūrę Marijono grupės muzikantai po šou prisipažino, kad šis koncertas buvo vienas siurrealiausių potyrių gyvenime. Reikėjo visada labai atidžiai stebėti, kas vyksta aplink, nes niekada nežinojai, kur atsirasi po minutės.

Koncertą pradėjęs kiek ramiau ir atsargiau, jau po kelių dainų Marijonas apsiprato su savo nuolat erdvėje kintančia padėtimi. Virš žemės, ant nestabilaus pagrindo, jis pasijuto visiškai laisvai ir saugiai, bei scenai besileidžiant nutrūktgalviškai šokdavo žemyn arba prisėsdavo ant jos krašto, ore makaluodamas kojomis.

„Ore“ koncepcija ypač pasiteisino ir todėl, kad pakilus į viršų scenoms, jos tapdavo ypač gerai matomos iš bet kurio arenos taško. Stovimoje zonoje susirinkusi minia pirmą kartą koncertą matė be jokio vargo ir ne per kitų galvas.

Koncertuose Vilniuje ir Kaune planuojama scenas maksimaliai pakelti net į 18 metrų aukštį, o tai prilygsta maždaug 6 aukštų namui. Klaipėdoje teko pasitenkinti kiek mažesniu aukščiu, nes daugiau pakilti į orą nebeleido arenos lubos.

Koncerte nuskambėjo net 18 tiek visiškai naujų, tiek gerai žinomų Marijono Mikutavičiaus kūrinių. Bisui eiti teko du kartus.

Gruodžio 14 d. šou „Ore“ atkeliaus į Kauno „Žalgirio“ areną, o gruodžio 28 d. – į Vilniaus „Siemens“ areną.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą