Naujienų srautas

Muzika2019.12.04 16:15

Garsus Kanados elektroninės muzikos kūrėjas Caribou naują albumą pristatys Vilniuje

LRT.lt 2019.12.04 16:15

Kanados elektroninės muzikos profesorius Caribou vasarą Vilniuje pristatys naują albumą. Muzikos agentūra „8 Days A Week” į Lietuvą pakvietė atlikėją, kuris rugpjūčio 12 d. Botanikos sode Kairėnuose surengs vienintelį pasirodymą Baltijos šalyse.

„Caribou yra puikus pasirinkimas koncertui atvirame ore. Su būgnais ir elektronikos galybe, nuo pirmos iki paskutinės pasirodymo minutės. Dar pridėkite gyvo pasirodymo jėgą, hitų ir ne hitų santykį, dramaturgiją, patirtį, kokybę ir estetiką. Šis veikėjas visada turi idėjų ir visuomet moka jas įtikinamai pateikti. Meistrystė. Senus gerus įrašus „Andorra“, „Swim“ ir „Our Love“ prisiminti pats laikas. Tiesa, naujo albumo kūriniai gyvame pasirodyme turės išsikovoti vietą", - skelbia koncerto rengėjai.

Caribou vardas kiekvienam bent kiek prakutusiam melomanui yra gerai pažįstamas. Jo įrašus pasaulis priima labai džiaugsmingai. Tai protinga ir skaidri elektroninė muzika, kurią pats jos autorius su grupe muzikantų atlieka gyvai. Iš tiesų jis visai ne Caribou, o Danielis Snaithas. Projekto smegenys, balsas, kaklas ir rankos.

Jis apsėstas muzikos, yra kietas prodiuseris ir su ja dirba kiekvieną dieną. Jo talentas tinka bei patinka visų žanrų melomanams ir kolegoms didžėjams. Jis turi rimtų draugų – Four Tet, DJ Koze, Jamie XX ar tas pats Thomas Yorke iš „Radiohead“. Caribou mūsų melomanai jau pažįsta - didžėjaus ir prodiuserio Vidžio dėka. Kartą Vilnių jau aplankęs muzikos prodiuseris linguoja už pulto pakeitęs vardą į Daphni, o kadaise vadinosi kitu vardu Manitoba.

„Man tikrai sekasi, nes įkvėpimas, noras kurti ir smalsumas manęs dar niekada nebuvo apleidęs. Myliu muziką ir man visa tai labai patinka“, - sako pats Caribou, kurio gyvenimo aprašyme net 20 karjeros metų.

Skrieja laikas – nuo paskutinio Caribou albumo praėjo jau penkeri metai. Tada jo hitai „Can‘t Do Without You“ ir „Our Love“ skambėjo kiekvienoje sostinės kavinėje ir visur, kur tik įmanoma. Naujienos iki šiol buvo tik iš Daphni (kito šio atlikėjo projekto) stovyklos. Per tą laiką kanadietis savo auditoriją padidino ir sulaukė didžiulės sėkmės.

Patvirtinta, kad naujas Caribou albumas į pasaulį bus paleistas paskutinę vasario mėnesio dieną. Tuo jau dabar rūpinasi įrašų kompanija „City Slang“. Įdomus faktas – naują albumą „Suddenly“ autorius atrinko iš daugiau nei 900 demo įrašų ir idėjų.

Spalį Caribou apsireiškė su pirmu singlu „Home“, kuriame meistriškai panaudotas ir soul muzikos perlo Glorios Barnes sample‘as. Čia jam padėjo ir jau minėtas Four Tet. Gražus, šiltas ir nunešantis į namus darbas. Apie tai, kaip po staigių gyvenimo pokyčių norisi grįžti prie kažko pažįstamo ir vėl lipdyti tikrovę iš detalių.

Garsi britų radijo laidų vedėja Annie Mac jį pristatė kaip „karščiausią įrašą pasaulyje”. BBC įtraukė šį Caribou darbą į grojamiausių dainų sąrašą. Šiandien internete pasirodys ir antrasis singlas „You and I“, kuris taip pat vertas perklausos.

Šiame ture jau paskelbti 38 pasirodymai, dalis iš jų jau išparduoti. Vilnius – vienintelė stotelė Baltijos šalyse ir visame mūsų regione. Tikėtina, kad šį koncertą aplankys ir daug melomanų iš kitų šalių. Ryškiausias turo koncertas jau išparduotas ir vyks Londone - 5000 vietų koncertų salėje „Brixton Academy“. Caribou taip pat dalinsis viena scena su „Tame Impala“ muzikos festivalyje „All Points East“. Praėjusiais metais šio festivalio dalyvių sudėtis buvo pripažinta geriausia visoje Jungtinėje Karalystėje.

Jau žinoma, kad kitą vasarą Botanikos sode Kairėnuose dėmesio vertų koncertų bus ir daugiau. Islandai „Of Monsters and Men“ ir kanadietis Caribou – tai tik pirmi paskelbti vardai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi