Muzika

2019.12.02 22:57

Pirmojo sniego muzika: britas Benjaminas Francis Leftwichas Vilniuje surengė itin jaukų koncertą

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2019.12.02 22:57

Prieš aštuonerius metus britų dainininkas Benjaminas Francis Leftwichas pelnė savo šalies muzikos kritikų liaupses. Pirmadienio vakarą jis pirmą sykį sveikinosi su Lietuvos publika.

Dešimties metų pirmąsyk į rankas gitarą paėmęs, penkiolikos jau koncertus rengęs B.F. Leftwichas – vienas tų pavyzdžių, kurie galėtų būti aprašomi pramogų verslo vadovėliuose.

„Arcade Fire“ ir Bruce'o Springsteeno muzikos įkvėptas dainininkas ir gitaristas išgarsėjo anksti – jau pirmasis jo albumas „Last Smoke Before The Snowstorm“, išleistas 2011 metais, britų spaudos buvo išliaupsintas kaip „didingas“. Švelnių „indie folk“ dainų atlikėjui pasipylė kvietimai groti festivaliuose, koncertuodamas jis apkeliavo visą pasaulį, sulaukė palyginimų su Jose Gonzalezu, Damienu Rice'u ir kitomis žvaigždėmis.

Tačiau užgriuvęs dėmesys ir pagundos turėjo ir juodąją pusę. Antrojo albumo „After The Rain“ teko palaukti penkerius metus. Vėliau dainininkas prisipažino, kad jį kurdamas paniro į narkotikus ir alkoholizmą. Kova su pražūtingais įpročiais nebuvo lengva, tačiau šiandien Benjaminas Francis tvirtina, kad jau dvejus metus yra visiškai „švarus“, ir apie tai pasakoja koncertuose.

Šiais metais jis išleido trečiąjį albumą „Gratitude“. Trisdešimtmetis atlikėjas jau nebėra „jaunas kylantis talentas, į kurį būtina atkreipti dėmesį“, jo dainos sulaukia kiek mažiau dėmesio, nei karjeros pradžioje.

Tačiau norinčių jų klausytis pakanka, kad B.F. Leftwichas rengtų koncertų turus Amerikoje ir Europoje, o šįmet festivalių „Galapagai“ ir „Bliuzo naktys“ rengėjai jį pirmą sykį pakvietė ir į Lietuvą.

„Kas man yra sėkmė šiais laikais? Tiesiog jaustis laimingu, šlovė ir pasiekimai „topuose“ yra mažiau svarbu“, - pirmadienį dalyvaudamas LRT televizijos ir LRT OPUS radijo laidose, sakė dainininkas.

Beje, LRT OPUS klausytojai pirmadienio vakarą galėjo girdėti ir tiesioginę jo koncerto transliaciją iš Šv. Kotrynos bažnyčios.

Čia B.F. Leftwichas scenoje pasirodė vienas – su gitara, nepretenzingai atrodančiu džemperiu, lyg paprastas studentas, o ne melomanų numylėtinis.

Salė nebuvo pilna, bet britas nesikrimto – jau koncerto pradžioje džiaugėsi, kad koncerto dieną išvydo, kaip Vilniuje sninga.

„Man labai patinka sniegas. Būti Vilniuje tokiu metu – ypatinga. Ir vieta graži. Paprastai koncertuoju klubuose“, - dairydamasis po bažnyčią, pasakojo britas. Beje, apie sniegą jis tikriausiai nemelavo – debiutinio albumo pavadinimas, išvertus į lietuvių kalbą, reiškia „paskutinis dūmas prieš pūgą“.

Geresnio metų laiko tokiam koncertui nesugalvosi – švelnus brito balsas ir melancholija tobulai tinka žiemos pradžiai ir artėjančių Kalėdų nuojautai.

Juolab kad apie tai užsiminė ir pats britas: „Šią dainą parašiau apie Kalėdas. Ji labai patiko mano tėvui. Gal net jam vieninteliam“.

Švelnios saviironijos netrūko visą vakarą. Pastebėjęs kuklią žiūrovų reakciją, B.F. Leftwichas pasidomėjo, ar kas nors iš atėjusių anksčiau yra girdėjęs jo dainas.

„Būti čia smagu, nes tai – paskutinis turo vakaras. Aš labai džiaugiuosi, kad mane pakvietė į Lietuvą“, - ne sykį pakartojo dainininkas, atskirai gerą minutę dėkojęs jo koncerto rengėjams ir pabrėžęs, jog toks šiltas priėmimas pasitaiko ne kiekvieną sykį ir padeda surengti geresnį pasirodymą.

„Gavau dovanų kalėdinį sausainį. Po koncerto keliausiu valgyti jo ir dar to jūsų patiekalo – iš trintų bulvių, su mėsa“, - lietuvius prajuokino Benjaminas Francis Leftwichas.

Bet prieš atsisveikindamas kiek ilgiau nei valandą trukusį koncertą baigė ypatingai šiltai – nulipo nuo scenos, paėmė į rankas akustinę gitarą ir paskutinę dainą atliko, stovėdamas prie pat žiūrovų, be mikrofono.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt