Naujienų srautas

Muzika2019.12.02 09:52

Pamatykite: žinomi roko gitaristai Robertas Semeniukas ir Mr. Jumbo pristato karštą vaizdo klipą

LRT.lt 2019.12.02 09:52

Robertas Semeniukas – kompozitorius, prodiuseris, profesionalus gitaristas ir dainininkas. Ilgametis Marijono Mikutavičiaus grupės gitaristas ir muzikos bendraautoris, grupės „Žalvarinis“ įkūrėjas ir dainų autorius.

Atlikėjas visai neseniai klausytojams pristatė ilgai kurtą savo solinį albumą „Backstage Stories“, kuriame yra ir instrumentinė kompozicija „Eat My Dust“, įrašyta su Giedriumi Balčiūnu - Mr. Jumbo.

„Su Giedriumi esame pažįstami jau senokai, pabendraujame festivaliuose ar koncertų užkulisiuose, tačiau nėra tekę groti kartu scenoje ar įrašyti dainą kartu.

Jau kurį laiką kirbėjo mintis ką nors įdomaus kartu nuveikti. Kuomet pradėjau savo solinio albumo „Backstage Stories“ įrašus, prisiminiau, jog yra šis talentingas gitaros virtuozas iš Kauno, tuomet ir nusprendžiau pasiūlyti įrašyti bendrą kūrinį.

Giedrius atsiuntė idėją, gitarinį rifą, kurį girdime kūrinio pradžioje, jis ir buvo atspirties taškas, kuris užvedė ant teisingo kelio. Šį ekspresyvų fragmentą vėliau pildžiau naujomis idėjomis, ir taip atsirado pilna kompozicija „Eat My Dust“. Prie įrašų dirbome nuotoliniu būdu, internetu siųsdavau jam įrašus, klausėme, analizavome, kol galų gale abu likome patenkinti rezultatu ir pradėjome rašyti švarraščius.

Vėliau, kai jau turėjome galutinę kūrinio versiją, nusprendėme nufilmuoti vaizdo klipą ir taip pristatyti klausytojams. Giedrius tapo operatoriumi ir režisieriumi. Filmavimas praėjo lengvai ir greitai, buvo tikrai linksma ir smagu dirbti kartu“, - pasakoja Robertas.

Mr. Jumbo pseudonimu prisidengęs kaunietis Giedrius Balčiūnas yra gitaristas, dainų kūrėjas, kitų roko atlikėjų prodiuseris, savo koncertinę ir kūrybinę karjerą pradėjęs 2000 metais.

Šešis solinius albumus išleidęs Mr.Jumbo jau spėjo apšilti kojas ne vienoje roko ir metalo grupėje. Pavyzdžiui, S.B.S., Rasos Serros ir Donio projekte, keliuose tribute kolektyvuose, daug dirba kaip sesijinis gitaristas, šiuo metu koncertuoja su Džordana Butkute.

„Gavęs Roberto pasiūlymą įrašyti bendrą kūrinį jo soliniam albumui, nei nemirktelėjęs sutikau. Aptarus, jog tai tikrai turėtų būti ne elektroninė šokių muzika, pasirausiau savo kompiuteryje ir radau „rifo“ įrašą, kurį buvau numetęs ir niekada nebaigęs.

Norėjau padėti Robertui galutinai sukelti audrą jo albume su šiuo kūriniu ir kaip reikiant pasitaškyti decibelais ir greitais solo. Prisimenant metalistinę Roberto praeitį, nenuostabu, kad ir maestro pasirašė tokiai avantiūrai. Pasidalinę atkarpėlėmis radome bendrą gitarinę kalbą ir pragrojimuose. Negaliu nepaminėt, koks žaismingas buvo vaizdo klipo filmavimas, mano mažame dviejų kambarių bute Kauno mikrorajone Vilijampolėje.

Prisijuokėme garindami sausą ledą ir kaitaliodami Roberto gitaras skirtingoms scenoms. Tikiu, kad šis kūrinys tinka bet kokio amžiaus roko gerbėjams. O gal net patrauks dėmesį ir šiam, instrumentiniam stiliui abejingus klausytojus“, - svarsto Mr. Jumbo.

Roberto Semeniuko albumo „Backstage Stories“ dvigubo vinilo pristatymas ir perklausa vyks gruodžio 5 dieną, 19 val. sostinės klube „Nauji vėjai“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi