Naujienų srautas

Muzika2019.11.25 19:42

LRT RADIJO klausytojams – išskirtinis turo dėl klimato krizės atsisakiusios grupės „Coldplay“ koncertas

Nepristatinėti naujo albumo gastroliuojant po pasaulį nutarusios garsios grupės „Coldplay“ sprendimą aptarinėja visas pasaulis. LRT RADIJO laidoje „Kultūros savaitė“ LRT popmuzikos vyriausiasis redaktorius Ramūnas Zilnys teigia, kad toks su klimato krize susijęs pareiškimas – ryškiausias muzikos istorijoje, ir kviečia trečiadienio vakarą praleisti klausantis „Coldplay“ koncerto per LRT RADIJĄ.

Praėjusią savaitę visame pasaulyje itin populiari muzikos grupė „Coldplay“ paskelbė nerengsianti turo dėl klimato kaitos. LRT popmuzikos vyriausiasis redaktorius R. Zilnys pažymi, kad tokio atvejo dar nėra pasitaikę muzikos istorijoje apskritai.

„Būna renginių, kai atlikėjai sako: po šio koncerto bus pasodinta 1 000 medžių, nes norime eliminuoti žalą, kurią padarėme gamtai dėl to, kad atsivežėme didžiulę aparatūrą, sunaudojome daug elektros, atkeliavome lėktuvu ir t. t. Tačiau iki šiol tai – ryškiausias pareiškimas“, – kalba R. Zilnys.

Svarbu pažymėti tai, jog grupė „Coldplay“ ką tik išleido naują albumą „Everyday Life“ ir būtų logiška keliauti per pasaulį, jį pristatinėti, surengti apie 100 koncertų, tad ir parduoti daug bilietų, uždirbti daug pinigų. Visgi „Coldplay“ to nedarys, o šios grupės gerbėjai visame pasaulyje galimybės išgirsti naujausias dainas gyvai nesulauks.

LRT popmuzikos vyriausiasis redaktorius neabejoja, jog bus žmonių, kurie tokį grupės sprendimą vertins skeptiškai – praeityje yra buvę, kad išleidę naują albumą „Coldplay“ nevažiavo į gastroles, tačiau vėliau išleidę dar kitą albumą nuomonę pakeitė ir visgi nutarė surengti turą po pasaulį.

Grupė neatmeta galimybės, gal galbūt po poros metų surengs koncertų, tačiau tik tada, jei suras būdą, kaip kuo mažiau kenkti arba visai nekenkti gamtai. Muzikos apžvalgininkas teigia, jog daug kas sako, kad tai tėra būdas pritraukti dėmesio išleidus naują albumą – juk apie šį pareiškimą dabar kalba viso pasaulio žiniasklaida.

„Kita vertus, „Coldplay“ atkreipė dėmesį į svarbią klimato krizės problemą. Už tai jiems galima tik paploti“, – įsitikinęs R. Zilnys.

Apie tokį grupės „Coldplay“ sprendimą socialiniuose tinkluose mintimis dalijosi ir Lietuvos atlikėjai, o dainininkė Erica Jennings paskelbė savo kalėdiniais koncertais sieksianti padaryti kuo mažiau žalos gamtai.

Tai taps pirmaisiais tvariais koncertais Baltijos šalyse: per koncertus nebebus naudojami vienkartiniai plastikiniai indai, o dalis surinktų lėšų bus skiriami koncertų metu išskirtam anglies dvideginiui kompensuoti – lėšos bus pervedamos įmonėms, kurios pasodins reikiamą skaičių medžių.

Lapkričio 25 d. grupė „Coldplay“ surengs koncertą Londono gamtos istorijos muziejuje – visi už bilietus surinkti pinigai bus skirti organizacijai, kovojančiai su klimato kaita.

O trečiadienį, lapkričio 27 d. 22 val., per LRT RADIJĄ bus galima išgirsti tiesioginę transliaciją iš „BBC“ studijos Londone, kur grupė „Coldplay“ surengs koncertą.

Plačiau – laidos įraše (nuo 9.59 min.). Laidą veda Juta Liutkevičiūtė.

Parengė Indrė Česnauskaitė.


LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą