Muzika

2019.11.23 22:31

Tomas Sinickis surengė atsisveikinimo koncertą: nusibodo, pavargau, susitiksime 2024-aisiais

Ramūnas Zilnys, LRT.lt 2019.11.23 22:31

Šeštadienio vakarą Vilniaus klube „Kablys + Kultūra“ rinkosi roko dainininko Tomo Sinickio gerbėjai – atlikėjas čia surengė koncertą, kuriuo baigė savo muzikinę karjerą (arba bent jau jos etapą).

Viena ironiškiausių Lietuvos muzikos žvaigždžių šį pasirodymą pavadino „Galimai pirmas arba paskutinis atsisveikinimo koncertas“.

Artipilnėje klubo salėje, „apšildytas“ merginų trijulės „shishi“, Tomas su savo grupe sugrojo per dvidešimt dainų – nuo senųjų grupės „Gravel“ hitų iki savo solinių kūrinių, išleistų per pastaruosius kelerius metus.

Atsisveikinimo proga šeštadienį pristatyta ir ribotu, tik 150 egzempliorių tiražu išleista Tomo vinilo plokštelė „Santrauka“ su aštuoniais gerai žinomais jo soliniais kūriniais.

Koncerto pavadinimas daug kam kėlė šypseną, bet Tomas sakė, kad šiuo metu tašką muzikavime deda visiškai rimtai.

„Galimai pirmas arba paskutinis atsisveikinimo koncertas“, – šis pavadinimas atsirado, kai dar nežinojau, kiek tų atsisveikinimo koncertų bus, buvo minčių gal dar pagroti Kaune ar Klaipėdoje.

Dabar tikrai žinau, kad ten negrosime, todėl šis – tikrai paskutinis. Noriu padaryti pertrauką muzikoje, negroti bent kokius penkerius ar šešerius metus, bent iki kokių 2024-ųjų“, – sakė atlikėjas.

Tai jau antras jo atsisveikinimas su scena – 2008-aisiais per koncertą Vilniaus klube „Tamsta“ jis paskelbė, kad grupė „Gravel“ skirstosi, ir gerbėjams atidavė savo gitarą.

Prisimindamas tą epizodą, šįkart savo koncerto plakatą Tomas papuošė degančios gitaros nuotrauka – esą šį sykį instrumentą ne atiduos, o sudegins.

Viena tuo metu populiariausių jaunųjų roko grupių „Gravel“ išsiskirstė, kai Tomas nusivylė Lietuvos muzikiniu gyvenimu, santykiais grupėje, nedideliu uždarbiu iš muzikos.

Tiesa, ir grupei iširus jis retsykiais koncertuodavo, tačiau pasinėrė į verslą, sukūrė šeimą, susilaukė trijų vaikų, o prieš kelerius metus nusprendė rimčiau sugrįžti į sceną.

Solinė jo karjera nuo 2015-ųjų atnešė du studijoje ir vieną koncerte įrašytą albumą, taip pat – minialbumą „Vilnius“. Tačiau dabar Tomas vėl traukiasi.

„Ir štai aš roko žvaigždė, ir kas gi man pavydi? Būrys apsvaigusių paauglių ir miręs dėdė Vidas“, – dainoje „Lūkesčiai ir pasiekimai“ dainavo T. Sinickis. Ar tai – vėl užuomina į priežastį, dėl kurios jam nebesinori groti?

„Nusibodo ir pavargau, noriu save išbandyti kitose srityse. Ką veiksiu? Gal filmą susuksiu, knygą parašysiu, į verslą sugrįšiu. Neapsisprendžiau kol kas. Stengiuosi apie tai negalvoti.

Ar nebenoriu groti, nes tai nepelninga? Gal kažkiek. Kadangi jau ne pirmą kartą panašus jausmas, žinau, kad reikia stabdyti. Man šiuo metu net dainų nesinori rašyti, taip jau kurį laiką tęsiasi, turbūt reikia „atsijungti“, užsiimti kažkuo kitu ir įkvėpimas gal vėl sugrįš“, - portalui LRT.lt sakė dainininkas.

Jei tikrai nuspręstų kurti filmą, pažadėjo Tomas, jis pats jam rašytų ir muziką, bet kol kas šie planai – labai migloti.

Šeštadienio vakaro koncertas, anot jo, buvo ir savotiška skola gerbėjams Vilniuje, kurie šį pavasarį nesulaukė žadėto pasirodymo toje pačioje salėje.

Tada koncertą paskelbęs ir reklamavęs T. Sinickis jį atšaukė, aiškiai nepasakęs priežasčių.

„Buvo apėmęs beprasmybės jausmas. Man neišeina koncertuoti be priežasties, norėjau tuo koncertu pristatyti metų pradžioje išleistą albumą „Gėris blogį nugalės“. Atšaukiau koncertą, paskui pasidarė gaila žmonių, kurie nusipirko krūvą bilietų, pagalvojau, gal negražu, seniai grojau Vilniuje. Taip išeina, kad paskutinio albumo dainų išvis nesu gyvai atlikęs šiame mieste. Tai dabar atliksiu“, – pasakojo T. Sinickis.

Šių metų pradžioje jis dalyvavo ir „Eurovizijos“ atrankoje – duetas su grupės muzikantu Henriku Piktuižiu, pavadintas „Tommy & Henry Modric”, turėjo ryškų humoristinį prieskonį. Svingo dainą „Neverpart“ atlikę vyrai, pasidabinę kostiumais ir įsisegę gėlių žiedus, įsiminė daug kam.

Iki tol T. Sinickis „Eurovizijos“ atrankoje dalyvavo su grupe „Gravel“ ir kaip Rūtos Ščiogolevaitės dainos autorius, tačiau 2020-ųjų atrankoje, tikino, jo nepamatysime. Nebent kaip komisijos narį – šį vaidmenį jis irgi yra išbandęs.

„Forma krenta, anksčiau esu užėmęs antrą, ketvirtą vietą, šįmet jau buvau žemiau. O jei rimtai, yra visokių dainų iš vaikystės, turiu dainą, kurią gal reikėtų įrašyti duetu, bet ji turbūt netinka „Eurovizijai“, nes yra per ilga.

Parašys ir be manęs kas nors dainą „Eurovizijai“, visada parašo. Kol kas nedalyvausiu, gal po penkerių šešerių metų ir persigalvosiu“, - juokėsi Tomas.

„Mylimas vyras ir sūnus“, „Kapiliarai“, „Vilnius“ „Nereikia proto“, „Gėris blogį nugalės“, „Lūkesčiai ir pasiekimai“, „Gravel” laikų „Foreign Policy“ - į koncertą susirinkę Tomo gerbėjai populiariausias jo dainas traukė kartu, primindami, kad ištikimų klausytojų jam tikrai netrūksta.

Koncertai, užsiminė Tomas, buvo vienintelė pelninga jo muzikinės veiklos dalis.

„Veiklos, nes karjera tai sunku pavadinti. Į koncertų reklamą aš beveik neinvestuoju, žinią skleidžiu socialiniuose tinkluose, tad iš jų uždirbti įmanoma.

O įrašai tikrai yra grynas nuostolis“, – juokėsi T. Sinickis.

Kol kas, beje, įrašų galima legaliai pasiklausyti tik iš įsigytų kompaktinių ar vinilo plokštelių. Savo dainas Tomas neseniai pašalino iš visų muzikos klausymosi internetu platformų.

„Bet jos ten vėl atsiras. Tiesiog nusprendėme pakeisti įrašų platinimo internete tarpininką, kad visi pinigai liktų Lietuvoje. Tai šiek tiek užtruks, bet pažadu – dainos ten vėl bus“, – sakė T. Sinickis.