Muzika

2019.11.17 19:23

„Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ šėlo Vilniuje: scenoje – ir duetas su Gabriele Martirosian

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2019.11.17 19:23

Linksmoji grupė „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ sekmadienio vakarą surengė bene didžiausią koncertą savo karjeroje – pristatydami naujutėlį albumą „Nieko nereikia daryt“, grojo sostinės koncertų salėje „Compensa“.

Kai prieš kelerius metus ši grupė išgarsėjo, ne vienas skeptikas ją palaikė vienadieniu anekdotu. Humoristiniai tekstai, Balkanų ritmų elementai, linksmas cirkas scenoje – tada mažai kas prognozavo, kad 2019-aisiais ši grupė koncertuos Indijoje ir Kinijoje, o jos albumo pristatymo turas nusidrieks per visus didžiausius Lietuvos miestus.

Tačiau juokiasi tas, kas juokiasi paskutinis – šįmet „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ buvo vieni „Eurovizijos“ atrankos lyderių, koncertuoja kiekvieną savaitę, jau yra susukę kelis labai populiarius vaizdo klipus, o spalio pabaigoje išleistas „Nieko nereikia daryt“ – jau trečiasis grupės albumas.

Negana to, grupė sugebėjo užimti nišą, kurioje Lietuvoje nežaidžia niekas kitas. Linksmi grupės šou vilioja ne tik suaugusius, bet ir vaikus. Tūkstančiai jų jau atmintinai moka dainas „Į Venesuelą“ ir „Mažulė“.

„Tai – labai gerai. Mums patinka, kad klausosi vaikai. Juk įtikti jiems yra labai sudėtinga“, – šią savaitę, viešėdami LRT.lt tiesioginėje transliacijoje, kalbėjo muzikantai.

Suprasdama tai, grupė netgi savo koncertą Vilniuje rengė taip, kad ateiti būtų patogu ir šeimoms su vaikais. Grupės šou prasidėjo anksčiau nei įprasta – po „apšildančio“ svingo didžėjaus iš Balkanų Matwe Drappenmadchenfellerio pasirodymo „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ į sceną žengė kiek po penktos valandos vakaro.

Beje, sprendimas pasirinkti ankstyvą koncerto laiką ir vaikus iki septynerių metų įleisti nemokamai visiškai pasitenkino – tiek tėvų su vaikais, kiek šį vakarą, jokiame Lietuvos pop ar roko koncerte nėra tekę matyti.

Koncertą pradėti muzikantams padėjo TV eterio žvaigždė – koncerto vedėja Gabrielė Martirosian, pristačiusi visus grupės narius, o vakaro pabaigoje pateikusi dar vieną siurprizą – kartu su grupe atlikusi jos hitą „Mangai“.

Spalvingi kostiumai, ekranai su specialiai paruoštomis projekcijomis, dūmų patrankos, spalvotų kamuoliukų loterija, kurioje buvo galima laimėti ne tik albumą, bet ir grupės nario Juozo Baužio apkabinimą – „Antikvarinių Kašpirovskio dantų“ koncertas yra šventė nuo pirmos iki paskutinės minutės. Žinoma, jei mėgstate šios grupės muziką.

Hitus grupė šaudė nuo pirmų koncerto akordų – „Į Venesuelą“, „Gaisrininkų rokenrolas“, „Mažulė“, „Indai“ ir kitos žinomos grupės dainos šokdino žiūrovų minią, o „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ smaginosi, laipiodami ant garso kolonėlių ir priversdami visą salės balkoną atsistoti nuo kėdžių.

„Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ patys pripažįsta, kad jų humoras kartais vaikšto plona riba. Prieš porą metų kilo nemažai triukšmo dėl dainos „Indai“, kuri daliai klausytojų pasirodė rasistinė ir pašiepianti indų tautybės žmones.

Patys muzikantai tada sakė, kad iš tikrųjų daina pašiepia ne indus, o ksenofobišką kai kurių lietuvių požiūrį į kitataučius. Beje, neseniai grupė viešėjo Indijoje – ir dainą „Indai“ grojo visuose koncertuose.

„Paaiškinome koncertų rengėjams, apie ką ši daina, jie turi humoro jausmą ir tikrai nesupyko. Kur kas daugiau klausimų jiems sukėlė kita mūsų daina – „Joga – jėga“. Štai apie jogą juokauti ten geriau nereikia“, – pasakojo grupės būgnininkas Karolis Steponavičius.

Nemažai triukšmo internete kelia ir vienas naujausių grupės kūrinių „Mangai“ – akivaizdu, kad šioje dainoje užkoduotas juokelis apie tam tikras moters kūno dalis, labai viliojančias kūrinio herojų.

Nepaisant to, muzikantai rimtu veidu tvirtina, jog kūrinys yra apie pasaulinį atšilimą ir tai, kad Lietuvoje tuoj bus galima auginti mangus.

„Ar mums patinka provokuoti? Žinoma, šiek tiek. Taip tiesiog linksmiau“, – neslėpė grupės nariai.

Kaip bebūtų, džiūgaujanti minia sekmadienio vakarą akivaizdžiai rodė „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ dabar tikrai yra „ant bangos“, o šios grupės pasirodymai suteikia tokį geros nuotaikos ir energijos užtaisą, jog kai kurie ant gero skonio ribos balansuojantys juokeliai atrodo neesminiai.

Linksmybės, pramoga, atsipalaidavimas – visa tai yra apie šios grupės muziką. Ir panašu, kad nuo jos linksma ne tik patiems kūrėjams. Jei taip ir toliau, ši grupė tikrai gali tapti viena populiariausių Lietuvoje. Niekas nedrįstų lažintis, kad po poros metų „Compensa“ salė šiems muzikantams jau nebus per ankšta.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt