Muzika

2019.11.12 22:17

„Bel Suono“ Vilniuje sukūrė tikrą trijų fortepijonų magiją

LRT.lt2019.11.12 22:17

Antradienio vakarą pirmą savo koncertą Lietuvoje surengė trys fortepijono virtuozai „Bel Suono“, kurie Vilniuje pristatė unikalų fortepijoninį šou „Piano magic“. Trečiadienį šį renginį bus galima išvysti ir Palangos koncertų salėje.

„Bel Suono“ – tai vienintelis fortepijoninis trio pasaulyje, kuris prisijaukino klasikinio crossoverio žanrą ir sukūrė visiškai unikalų šou, kuriame skamba visiems puikiai pažįstami A. Vivaldžio, M. Glinkos, V. A. Mocarto, Dž. Rosinio klasikiniai kūriniai, bet visiškai kitaip, nei mes esame įpratę – moderniai ir naujoviškai. Visos kompozicijos yra atliekamos trimis fortepijonais pritariant gyvo garso grupei.

Visgi „Bel Suono“ neapsiriboja tik moderniu klasikinių kūrinių atlikimu. Vilniuje jie pristatė ir žinomų šiuolaikinių kompozicijų interpretacijas: grupės Queen „Bohemian Rhapsody“, kultinio serialo „Sostų karai“ garso takelį, kubietišką dvasią skleidžiančią kompoziciją „Quizás, Quizás, Quizás“ bei savo autorinius kūrinius. Beveik dvi valandas žiūrovai žavėjosi trijų fortepijonų magija – taip neįprastai, bet tuo pačiu metu didingai ir naujoviškai šie talentingi pianistai atliko visiems gerai pažįstamus kūrinius.

2010 m. sukurtas kolektyvas „Bel Suono“ per daugiau nei devynerius metus išleido keturis albumus: 2012 m. – „Megapolis“, 2016 m. – „Upgrade“, 2017 m. – „Passionate“ ir 2019 m. – „Magic“. „Bel Suono“ solistai – daugelio prestižinių muzikinių konkursų nugalėtojai – pakerėjo ne vieno muzikos festivalio ir daugybės koncertų salių žiūrovus. Per savo beveik dešimtmetį trunkančią veiklą trio koncertavo Izraelio, Monako, Austrijos, Bulgarijos, Šveicarijos, Latvijos scenose, o šiemet pirmą kartą atvyko į Lietuvą, kur lapkričio 13 dieną surengs dar vieną koncertą Palangos koncertų salėje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt