Muzika

2019.11.11 12:19

„Tamsta“ pristato naktines įrašų sesijas: pirmasis svečias – būgnininkas Marijus Aleksa

LRT.lt 2019.11.11 12:19

Naktį įslinkti į tuščią parduotuvę – tokią viliojančią vaikystės svajonę įgyvendinti ėmėsi muzikos prekių salonas „Tamsta“. Ne tik įslinkti, bet ir sugroti bei nusifilmuoti naktinėje įrašų sesijoje „Tamsta“ visą sezoną kvies ryškiausius Lietuvos muzikos kūrėjus.

Pirmasis serijos „Čia gyvena muzika“ svečias – vienas talentingiausių Lietuvos būgnininkų, muzikos kūrėjas Marijus Aleksa.

Sekmadienio naktį, kai visas miestas jau miega, nedirbančiame muzikos instrumentų salone Marijus, apsiginklavęs gausybe mušamųjų ir analoginių sintezatorių atliko pustrečios minutės kompoziciją, o ją vienu kadru įamžino operatorė Alvita Daukantaitė.

„Labai patiko idėja užfiksuoti nuogą emociją tokioje mane inspiruojančioje muzikinėje erdvėje. Kaip kokioje maisto prekių parduotuvėje į vežimėlį prisikroviau įvairių instrumentų, su kuriais po to išviriau muzikinį patiekalą iš man patinkančių ingredientų“, – įspūdžiais po gyvo vaizdo klipo filmavimo dalinosi atlikėjas.

Pastaruosius dešimt metų Londone gyvenęs ir muzikinės karjeros laiptais sparčiai kopęs būgnininkas yra grojęs daugiau nei 45 šalių scenose kartu su tokiomis džiazo muzikos žvaigždėmis kaip China Moses, Dennisas Rollinsas, Femi Temowo, Joe Armonas Jonesas, Ashley Henry, „Grammy“ laimėtojas Billas Laurance'as bei popmuzikos talentai „All Saints”, „Blue”, Maverick Sabre ir Maysa Leak.

Lietuvių kūrėjas jau turėjo progų įrašinėti žymiausiose pasaulyje muzikos studijose „Abbey Road“, „Maida Vale“ bei „Air studios“, o šiuo metu kartu su grupe „Cortes” yra pasirašęs kontraktą su didžiausia muzikos leidybos kampanija pasaulyje „Sony/ATV“.

Pernai solinį albumą „Maps” išleidęs atlikėjas prisipažįsta, jog jo draugystė su „Tamsta“ trunka ilgai: „Bendrus muzikinius projektus kuriame jau daugiau nei penkiolika metų. Visa „Tamstos“ šeima – Ona, Jonas ir Petras – yra labai geri mano draugai ir aš žaviuosi jų bendra šeimynine muzikine veikla.“ Artima draugystė atvedė Marijų ir į pirmąją „Tamstos“ naktinės muzikos sesiją.

Pavadinimas „Čia gyvena muzika“, kaip ir pačios naktinės sesijos, yra „Tamsta“ klubo meno vadovo Aurimo Rimeikio ir komandos sumanymas.

„Kartą instrumentų salone lankėsi vaikų būrys. Kai jų paklausėm, kas gyvena parduotuvėje, jie atsakė: „čia gyvena muzika“. Šie žodžiai visiems taip patiko, jog nusprendėme ir savo seną svajonę – gyvas muzikos sesijas salone – pavadinti taip pat", – sako Aurimas.

„Tamsta“ komanda atskleidžia, jog artimiausiose naktinėse sesijose svečiuosis pianistas, kompozitorius Giedrius Nakas ir šiuolaikinis smuiko ir violončelės duetas „Twenty Fingers Duo“.

„Visi atlikėjai – vertingi ir nuostabūs, kaip ir mūsų komanda. Džiaugiamės ir vieno geriausių garso režisierių Lietuvoje Jurgio Stasikėlio indėliu į naująjį projektą.

Nors dirba visoje Europoje ir daugybės atlikėjų, tokių kaip „Rammstein“, Ericas Claptonas ar „Arcade Fire“ turuose, Jurgis visada mielai grįžta į „Tamstą“ – savo muzikos namus, kuriuose ir pradėjo garso režisieriaus karjerą“, – pasakoja A. Rimeikis.