Muzika

2019.11.08 14:00

Sekmadienį LRT OPUS eteryje – žinomos britų grupės „Editors“ koncertas

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2019.11.08 14:00

Radijo stoties LRT OPUS klausytojai sekmadienio vakarą turės galimybę pasimėgauti žinomos britų grupės „Editors“ koncertu.

Spalio pabaigoje Amsterdamo teatre „Zonnehuis“ įrašytas koncertas bus transliuojamas lapkričio 10-osios vakarą, 19 valandą.

Nuo 2002-ųjų gyvuojanti „Editors“ – ryški britų scenos grupė, kurios muzikoje susilieja alternatyvaus roko, postpanko, elektroninės muzikos garsai. Visi šeši iki šiol išleisti studijoje įrašyti grupės albumai pakilo į populiariausiųjų dešimtuką Didžiojoje Britanijoje, du iš jų pasiekė pirmąją vietą.

Grupės muziką kritikai neretai lygina su garsių vyresnės kartos atlikėjų – tokių kaip U2, „Joy Division“, „Echo & The Bunnymen”. Jau pirmasis „Editors“ diskas, 2005-aisiais išleistas „The Back Room“, buvo nominuotas prestižiniam „Mercury Prize“ apdovanojimui, skiriamam už geriausią metų britų ir airių muzikos albumą.

Tamsios romantikos kupina „Editors“ muzika gyvai skambėjo ir Lietuvoje – 2013 metais grupė pirmą ir iki šiol paskutinį sykį koncertavo Vilniaus menų fabrike „Loftas“.

Šiuo metu grupė keliauja po Europą, pristatydama spalio pabaigoje išleistą geriausių savo dainų rinkinį „Black Gold“, kuriame skamba trylika gerai žinomų „Editors“ hitų ir trys nauji kūriniai.

„Editors“ klipas „Black Gold“:

Į koncertų turą grupė vyks kitais metais, o kol kas rinktinio albumo išleidimo proga „Editors“ surengė intymų ir jaukų koncertą teatre „Zonnehuis“ Amsterdame, į kurį pateko tik nedidelis būrys ištikimų grupės gerbėjų.

Čia „Editors“ atliko daugelį žymiausių savo dainų – nuo „Munich“ iki „An End Has A Start“ ir „Smokers Outside The Hospital Doors“.

Ypatingos atmosferos „Editors“ koncertas – jau šį sekmadienį per LRT OPUS. Koncertas transliuojamas bendradarbiaujant su Europos transliuotojų sąjunga ir Olandijos visuomeninio transliuotojo radijo stotimi „NPO – 3FM“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.