Naujienų srautas

Muzika2019.11.06 13:42

Talentingieji britai „Fink“ pradeda turą Europoje – ketvirtadienį koncertuos Vilniuje

LRT.lt 2019.11.06 13:42

Spalio pabaigoje išleidusi naująjį albumą „Bloom Innocent“, britų grupė „Fink“ šiandien leidžiasi į koncertų turą po Europą.

Prieš tai dukart sostinės menų fabrike „Loftas“ surinkusi sausakimšą salę ir už nuoširdžią muziką pelniusi publikos simpatijos grupė jau ketvirtadienį grįžta į Vilnių.

Šio turo metu grupė aplankys Lenkiją, Lietuvą, Jungtinę Karalystę, Prancūziją ir Šveicariją, o turą tradiciškai Berlyne, kur jau daug metų gyvena ir kuria grupės lyderis Finas Greenallas. Vilnius taps antrąja turo stotele, tad Lietuvos klausytojai galės vieni pirmųjų išgirsti naujojo albumo dainas.

„Fink“ kuria ir koncertuoja jau beveik dvidešimt metų, jos pradžia galima laikyti vokalisto Fino Greenallo, pasivadinusio šiuo slapyvardžiu, dar 2000-aisiais išleistą triphopo stiliaus albumą „Fresh Produce“. Tiesa, nuo tada jo kuriamos muzikos stilius gerokai pasikeitė ir nuo tada jis pasuko link bliuzo ir folko stiliaus muzikos, tačiau „Fink“ muzikoje šalia tradicinių instrumentų ir toliau buvo derinami atmosferiški elektroniniai garsai.

Per beveik dvidešimt metų muzikos industrijoje „Fink“ yra dirbę su tokiais vardais kaip Amy Winehouse, John Legend, Bonobo ir daugybe kitų. Jų muzika yra skambėjusi ne viename filme ir seriale, tokiuose kaip „Vaikštantys numirėliai“, „Galaktikos kovos“, „Daktaras Hausas“, „CSI: Niujorkas“ ir kituose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą