Muzika

2019.10.22 12:17

Roko veteranai „Siela“ pristato kūrinį iš naujojo albumo: dainoje palikome vietos užsimerkti

LRT.lt2019.10.22 12:17

Lietuviško gotikinio roko vėliavnešių – grupės „Siela“ naujoje, išmaudančioje dainoje „Tamsus vandenynas“ yra eilutė „Viskas sukasi ratu, ir mes nestovime vietoje“.

Tai – ir apie grupės veiklą, ir apie pasąmonės potvynius bei atoslūgius – niekas šiandien nevyksta taip pat, kaip vakar. Krantas gal ir tas pats, bet tu jame – jau kitoks.

Gabalas „Tamsus vandenynas“ – vienas pirmųjų, atėjusių į mūsų naująjį albumą. Jis jau daug kartų transformavosi, iš pakankamai linksmo virto gana sudėtingu. Kita vertus, kiekvienas net tamsiausiame savo minčių vandenyne surasime šviesos ir grožio“, – sako „Sielos“ lyderis Aurelijus Sirgedas.

Tai – rudeniškos romantikos persmelkta daina, kai permąstai kvaitulį ir atrandi, kad pasaulis laikosi ant trijų banginių – meilės, vyno ir tamsaus vandenyno. Bet net jei meilė baigiasi greičiau nei šoviniai – lieka būdų, kaip išplaukti.

„Tamsaus vandenyno metafora – mūsų demonai. Kiekvienas savaip galime su jais tvarkytis. Mes paliekame gana ilgą instrumentinę liniją – tai vieta, skirta užsimerkti, skristi, plaukti ar nerti: visi keliaujame savaip. Aš kone kas vakarą kažkur keliauju, savo mintyse“, – šypteli A. Sirgedas.

Klausantis kūrinio apima noras keliauti ne tik mintimis: tie, kas naktį yra sėdę į automobilį ir važiavę prie jūros, sunkiai tvardysis dabar nepasielgę taip pat. Aurelijus sako, kad realiai į tokią kelionę jis mieliau leistųsi su kompanija – juk norisi dalintis pamatomais ir pajaučiamais dalykais.

Bet jei raktelių verčia ieškoti vienatvė – kūrinio bangavimas primins ir tai, kad po kiekvienos audros ateina rytas. Dangus prašviesėja. Diena gali būti net labai graži.

Kitąmet grupė „Siela“ švęs kūrybinės veiklos 30-metį. Į jubiliejinius metus Lietuvos gotikinio roko vėliavnešiai įžengs su nauju, jau 14-uoju albumu. „Jame bus daugiau instrumentinės, psichodelinės muzikos“, – sako A. Sirgedas.

Albumo pavadinimas – „Vėtroje“. Tai geriausiai apibūdina dabartinę rokerių būseną: „Siela“ intensyviai ruošiasi išskirtiniams albumo pristatymo koncertams, kurie gruodžio 10 d. įvyks Vilniuje, „Kablys+Kultūra“, o gruodžio 14 d. Kaune, muzikos klube „Lemmy“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt