Naujienų srautas

Muzika2019.10.18 20:47

Karjerą baigiantys Lilas ir Innomine pristatė paskutinius planus: geriau išeiti, kol esi įdomus

LRT.lt 2019.10.18 20:47

Žinia apie tai, jog skirstosi populiari hiphopo grupė „Lilas ir Innomine“, daugelį ne tik nustebino, bet ir nuliūdino. LRT studijoje lankęsis duetas neslepia, kad norą užbaigti šį karjeros etapą nulėmė per didelis įsitraukimas į veiklą ir negebėjimas atsipalaiduoti, o šis sprendimas, apie kurį nežinojo net šeima ir draugai, nėra tik rinkodarinis triukas, kaip ne vienas galėjo pagalvoti.

Visai neseniai itin populiarus Lietuvoje hiphopo duetas „Lilas ir Innomine“ paskelbė žinią, jog baigia savo veiklą, o jųdviejų kūrybinį etapą vainikuos penktas išleistas albumas. Konstantinas Kiveris-Lilas ir Rolandas Venckys-Innomine lankėsi LRT studijoje ir LRT popmuzikos vyriausiajam redaktoriui Ramūnui Zilniui bei gerbėjams papasakojo apie tai, kodėl priėmė tokį sprendimą ir ką ketina veikti toliau.

„Mūsų manymu, su šiuo penktu albumu visiškai išpildome projektą ir nelabai matome tikslą toliau vykdyti šią veiklą. Labai puiki proga pradėti kažką nauja“, – teigė K. Kiveris.

R. Venckys pabrėžė laikinumą ir tai, jog tiesiog viskas pradėjo kartotis. „Kas du metus albumas, lyg viskas tas pats, aišku, ir kitaip, bet geriausia išeiti tada, kai esame bent kažkiek aktualūs, o ne kai bandai atsisveikinti, o tu jau niekam neįdomus“, – sakė jis.

Vis dėlto, pasak K. Kiverio, baimė, jog galbūt ateityje žmonės duetu nebesidomės, nebuvo tai, dėl ko jie priėmė tokį sprendimą. Šį tašką grupė nusprendė padėti, nes nori ką nors keisti ir daryti kitaip.

Mintis apie projekto pabaigą užsimezgė įrašius albumą „Leisk man šlykštėtis“. Anot K. Kiverio, baiginėjant įrašinėti šį albumą, ruošiantis turui ir pristatant įrašytą albumą buvo ilgas varginantis pusmetis. Po visko grįžus į sceną pasirodė, kad veikla nebedžiugina taip, kaip anksčiau.

Pirmą mintį apie išsiskyrimą pametėjo Lilas, o apie tokias mintis sužinojęs Innomine tikina ėmęs apie tai labai daug racionaliai svarstyti. Nei pykčių, nei ginčų, pasak dueto, nebuvo.

10 metų kartu kuriančio dueto „Lilas ir Innomine“ paskutinis albumas vadinsis „Viskas“. Šią savaitę jie paviešino albume būsiančios dainos klipą „Berlyne nėra pagirių“. Dainą duetas įrašė kartu su grupe „G&G Sindikatas“.

Kai tik paskelbėme, skambina tėvai ir sako: kas čia dabar? Jie lyg ir truputį dėl to liūdi. Visus raminu – čia ne pabaiga, o kažko pradžia.

Tai, anot K. Kiverio, buvo vienas iš dalykų, kuriuos jiedu norėjo padaryti jau seniai – įrašyti dainą su savo įkvėpėjais. Be to, sprendimas skirstytis sudarė sąlygas paskutinį albumą įrašinėti laisviau ir kūrybiškiau.

„Įgyvendinome įvairias kvailas idėjas. Anksčiau gal būtume atmetę, dabar darėme viską ir labai gerai leidome laiką“, – tikino K. Kiveris.

Albumą planuojama išleisti spalio 28 d. Šįkart pirmiausia – skaitmeniniu formatu. Paklausti, ar paskelbę žinią apie išsiskyrimą nebuvo dėl to persigalvoję, dueto nariai teigia, kad ne. Visgi R. Venckys pažymėjo, jog pasiilgs repeticijų.

K. Kiveris atskleidė, kad, kai jiedu paskelbė šią žinią, apie tai niekas nežinojo – net šeima ir draugai: „Kai tik paskelbėme, skambina tėvai ir sako: kas čia dabar? Jie lyg ir truputį dėl to liūdi. Visus raminu – čia ne pabaiga, o kažko pradžia.“

Taip pat jis pabrėžė, kad jiedu su R. Venckiu – labai geri draugai, ir tikrai nėra taip, kad jie vienas kitą „užkniso“.

„Esame labai geri draugai, bendraujame ne tik darbiniais klausimais. Šitas sprendimas gal net dar labiau sustiprino draugystę“, – sakė K. Kiveris.

Nenoriu apsikrauti galvojimais, ką veiksiu toliau. Esame stipriai pervargę. Pagaliau tai pasibaigs bent jau trumpam.

Kas toliau? R. Venckys teigė turintis įvairių planų. „Nuo muzikos nepabėgsiu“, – kalbėjo jis. O K. Kiveris sakė pirmiausia norintis pusę metų nieko neveikti, kas po to – dar nežino.

„Neturiu sprendimo ir nenoriu apsikrauti galvojimais, ką veiksiu toliau. Viena iš priežasčių, kodėl pradėjome apie tai šnekėti, ir buvo, kad esame stipriai pervargę. Nelabai mokame atsipalaiduoti, palikti darbus, nešiesi namo, tai tęsiasi metus iš metų... Pagaliau tai pasibaigs bent jau trumpam“, – mintimis dalijosi Lilas.

Jis pažymėjo, kad tikrai nėra taip, jog būtų atsibodę būti ant scenos, tačiau buvimas ant scenos susideda ne vien tik iš fizinio buvimo scenoje ar interviu dalijimo – dirbi kasdien nuo ryto iki vakaro.

Paklausus, ar nebijo prarasti pagrindinio pajamų šaltinio, R. Venckys teigė, kad baimės būta: „Buvo daug svarstymų, bet kai pagalvoji daryti tai vien dėl pinigų, kam? Aš ne dėl to esu muzikoje.“

„Jeigu tave laiko vien pinigai, honorarai, koncertai, nėra ko čia būti“, – antrino K. Kiveris.

Labiausiai atlikėjai nenorėjo, jog šį dueto žingsnį gerbėjai traktuotų kaip rinkodarinį ėjimą, nes taip tikrai nėra.

„Yra laiko tarpas, po kurio jau galima sugrįžti. Tai nėra pirmi 5 metai. Mes pirmus 5 metus irgi to neplanuojame. Jeigu matysime, kad labai norime, pakentėsime tuos kelis metus“, – juokavo Lilas.

K. Kiveris atskleidė, kad liko nemažai nepanaudotų dainų tekstų. Be to, jis neslėpė, jog galėtų savo tekstus perduoti ir kitiems atlikėjams.

R. Venckys taip pat rašo, aranžuoja dainas kitiems muzikantams. Lilas užsiminė, jog šiemet žada prisidėti prie „Eurovizijos“, tačiau atrankoje dalyvaus ne pats.

Plačiau – įraše.

Ramūnas Zilnys kalbina. Apie baro įkūrimą mąstantys Lilas ir Innomine: nėra tikslo atsisveikinti, kai jau esi nebeįdomus

Parengė Indrė Česnauskaitė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą