Muzika

2019.10.18 12:20

Išgirskite: Dj Matto ir Algirdas Daumantas Ciūnys pristato dainos „Kitoj planetoj“ šokių versiją

LRT.lt2019.10.18 12:20

„Man atsibodo. Viskas. Tad ėmiau ir išsiliejau“, - emocingai dainos žodžių kūrybą įvardina atlikėjas Algirdas Daumantas Ciūnys.

Vis dėlto ekspresyviai išreikštos atlikėjo mintys ne tik pasiekė klausytojus, bet liko teigiamai įvertintos ir žinomo didžėjaus, radijo laidų vedėjo, Laisvūno Černovo – Dj Matto. Tūkstantines minias šokdinantis elektroninės muzikos virtuozas vos išgirdęs dainą nė negalvojęs sėdo prie naujojo muzikinio projekto – „Matto X Ciūnys - Kitoj planetoj“.

20 minučių. Tiek laiko, pasak Algirdo Daumanto Ciūnio, trunka sukurti melodiją ir žodžius. Tačiau tai tik karkasas, leidžiantis atsispirti nuo žemės.

ABBA, Samo Smitho, „Beissoul & Einius“ kūrybai prijaučiantis A.D. Ciūnys teigia įkvėpimo kūrybai nieškantis išorėje.

„Kurti manęs niekas tiesiog neinspiruoja, - atvirauja dainininkas. – Turiu prisiversti tai daryti. Bet pralaužus ledus, atsiradus temai ar melodijai, puikią dainą galima sukurti ir per 45 minutes. „Kitoj planetoj“ melodija ir tekstas susidėliojo per daugiausiai 20 minučių.“

Dėl kūrimo laikotarpio pritariamai kalba ir žinomas didžėjus Matto.

„Kūrinį gaminti visada užtrunka daug ilgiau nei gali realiai pasirodyti. Tai ne retai įtakoja kiti suplanuoti darbai, poilsis ar kitos įvairios situacijos. Atsidarius projektą, visada galima pamatyti, kiek laiko prie projekto yra praleista iš tikro. Tą padarius programa rašo: 5 valandos ir 30 minučių. Sakyčiau labai nedaug, bet kaip taisyklė: geriausi projektai yra padaromi per trumpą laiko tarpą. Bent jau man asmeniškai taip yra“, - šypsosi Matto.

Kaip teigia kūnus pagal ritmą judinti priverčiantis didžėjus Matto, kurti šį dainos remiksą buvo vienas malonumas.

„Kurdamas muziką ne vienas visada periodiškai siunčiu demo įrašus bendraautoriams: kaip viskas keičiasi ir kaip vyksta darbai, - pasakoja muzikantas. – Tokiu būdu visi būname informuoti, kur esame kūrinyje realiu metu ir ką reikėtų dar patobulinti. Dalinamės mintimis. Kuriant šį kūrinį viskas buvo labai sklandu. Visi demo įrašai Algirdui Daumantui patiko, todėl palaikė ir visus mano daromus žingsnius. Šią kolaboraciją pavadinčiau itin sklandžia ir sėkminga.“

Kalbėdamas apie bendradarbiavimą su Dj Matto ir originalaus kūrinio atsiradimą, gerų žodžių didžėjui negailėjo ir Algirdas Daumantas Ciūnys.

„Tai mūsų su Niko Barisu kūdikėlis, - apie dainos „Kitoj planetoj“ pradžią pasakoja atlikėjas. – Jis man atsiuntė instrumentinės dalies demo versiją ir mane sužavėjo. Tai jau iškart buvo puikus karkasas, ant kurio viskas labai lengvai susistatė. Bet manau, kad Laisvūno Černovo - Matto dainos interpretacija ir bus tikrasis, pagrindinis šio kūrinio gyvenimas.“

Panašu, kad būtent šis dainos „Kitoj planetoj“ remiksas ir bendras dviejų muzikantų projektas leido daugiau išgirsti ir apie patį Algirdą Daumantą Ciūnį.

Muzikinio projekto „X Faktorius“ bei „Instagram“ sparčiai išpopuliarėjusio profilio „Influenca“ žvaigždė teigia į viešumą žiūrintis kitomis akimis.

„Televizija ir socialiniai tinklai... Taip, kaip visa tai mane stipriai traukė nuo paauglystės, taip dabar esu nuo to atsiribojęs, - atvirauja dainininkas. – Kai kitą kartą būsiu eteryje ar kažkieno „feed’e“ – tai bus dėl labai aiškios priežasties ir 100 procentų išbaigtas ir profesionalus produktas. Na, ši „Matto X Ciūnys“ sąjunga jau yra tai.“