Naujienų srautas

Muzika2019.10.17 20:09

LRT.lt interviu. Į Lietuvą atvykęs Erosas Ramazzotti – apie muziką, šeimą, „Euroviziją“ ir futbolą

Ramūnas Zilnys, LRT.lt 2019.10.17 20:09

Vienas žymiausių Italijos popmuzikos atlikėjų Erosas Ramazzotti penktadienio vakarą jau ketvirtą sykį sveikinsis su savo gerbėjais Lietuvoje.

55-erių italas – tikras savo šalie scenos fenomenas. 99 procentus laiko savo įrašuose ir scenoje jis dainuoja gimtąja kalba, tačiau bilietai į jo koncertus išgraibstomi ir šalyse, kur itališkai nekalba niekas.

Specifinis balso tembras, įsimenančios melodijos, romantiko įvaizdis – nuo E. Ramazzotti dainų minios alpsta daugiau nei trisdešimt metų, o Italija juo žavisi nuo debiuto San Remo festivalyje, įvykusio devintojo dešimtmečio pradžioje.

„Cose della vita“, „Piu bella cosa“, „Se bastasse una canzone“, „Adesso tu“, „Terra promessa“ – šios ir kitos Eroso dainos dažnai skamba ir Lietuvos radijo stočių eteryje. Tina Turner, Cher, Andrea Bocelli – tai tik dalis ryškiausių pasaulio žvaigždžių, su E. Ramazzotti įrašiusių kūrinius.

Dainininko įrašai parduoti daugiau nei 60 milijonų egzempliorių tiražu, jo koncertai vyksta ir prestižinėse JAV salėse, o pasauliniai turai stebina įspūdinga scenografija ir muzikantų grupe, surinkta iš visų planetos kampelių.

Santūraus, kiek užsisklendusio žmogaus reputaciją turintis dainininkas garsėja ir tuo, kad itin saugo privatumą.

Ketvirtadienį privačiu lėktuvu į Lietuvą atvykęs italas net nuo savo koncerto rengėjų slėpė, kuriame viešbutyje apsigyvens.

Ypač jis nemėgsta pasakoti apie savo šeimą – nors šiuo metu mėgaujasi harmoninga santuoka ir turi tris vaikus.

Nuo 1998 iki 2002 metų jis buvo vedęs šveicarų modelį ir TV laidų vedėją Michelle Hunziker, su kuria turi 22 metų dukterį Aurorą. Ji, beje, Italijoje jau dabar irgi yra garsenybė – dažnai pasirodo televizijoje, yra interneto nuomonės formuotoja, turinti daugybę sekėjų.

Po skyrybų Erosas ilgai nesivėlė į pastovius santykius, bet jo širdį galiausiai užkariavo 24 metais jaunesnė italų aktorė ir modelis Marica Pellegrinelli. Su ja prieš penkerius metus E. Ramazzotti susituokė Milano Karališkuosiuose rūmuose. Pora augina du vaikus – aštuonerių dukterį Raffaelą Marią ir ketverių sūnų Gabrio Tullio.

Beje, duodamas interviu E. Ramazzotti kategoriškai atsisakė pasakyti, ar į šias gastroles keliauja su artimaisiais.

Lietuvoje E. Ramazzotti pirmą kartą lankėsi 2001-aisiais – tąsyk koncertavo sostinės salėje „Sportima“.

Po to jis dar du kartus koncertavo Vilniuje – pastarąjį sykį 2016 metais, kai dainavo „Siemens“ arenoje.

Penktadienio vakarą E. Ramazzotti pirmąsyk dainuos Kaune – prieš koncertą „Žalgirio“ arenoje jis davė interviu portalui LRT.lt.

– Lietuvoje jau esate viešėjęs ne sykį. Ką prisimenate iš ankstesnių viešnagių mūsų šalyje?

– Pamenu, kad Lietuvos kraštovaizdžiai, kuriuos mačiau pro mašinos langą, tikrai yra gražūs. Norėčiau kada nors turėti progą praleisti daugiau laiko ir apsižvalgyti.

– Ko galime tikėtis iš jūsų koncerto Kaune?

– Pačių įvairiausių mano dainų iš skirtingų karjeros etapų. Žinoma, bus dainų iš mano naujausio albumo „Vita Ce N'è“, bet taip pat ir daug hitų iš mano praeities. Mano akimis, pavyko sukurti labai gražų šou, kuris, tikiuosi, patiks mano gerbėjams. Juolab kad dainuosiu su neįtikėtinais muzikantais.

Kiekvienas iki šiol surengtas šio koncertų turo pasirodymas buvo pilnas emocijų. Man labai patinka keliauti per pasaulį ir koncertuoti.

– Nuo naujausio jūsų albumo „Vita Ce N'è“ pasirodymo prabėgo beveik metai. Ar dabar, klausydamasis šio įrašo, ką nors jame keistumėte?

– Ne, nieko, nes man šis albumas simbolizuoja naują pradžią, iššūkį sau ir laikui, norą palikti ryškų įspaudą. Tai lyg šūkis, noras, būdas pasakyti „pirmyn, tik į priekį“.

– Pernai teko lankytis jūsų albumo pristatyme Milane. Per spaudos konferenciją buvo daug juokaujama apie albumo viršelį, kuriame įsiamžinote peršlapusiais marškiniais. Kaip jūs pats jaučiatės dėl jums vis dar lipdomos „Italijos popscenos sekso simbolio“ etiketės?

– Aš visiškai nesijaučiu seksualiu vyru. Ar galite tuo patikėti? (Juokiasi).

– Daugelis jūsų dainų – labai romantiškos. Ar save laikote romantišku žmogumi?

– Taip, aš romantikas, bet tikrai nesijaučiu romantiškiausiu vyru pasaulyje. Meilė – universalus jausmas. Man tik pasisekė, kad sugebu jį perkelti į muziką.

– Popscena ir muzikos verslas, kai pradėjote savo karjerą, buvo visiškai kitokie nei šiandien. Pavyzdžiui, atlikėjai rašo vis trumpesnes dainas, nes klausytojai didelės pasiūlos amžiuje nebeturi kantrybės klausytis ilgų kūrinių. Ar yra dalykų, kurių ilgitės iš senų laikų. O gal kažkas jums šiandien atrodo geriau nei vakar?

– Mes gyvename godaus vartojimo eroje, kai viskas greitai praryjama, o projekto, kūrinio, esmė prarandama ar nepastebima. Viskas šiais laikais labai greita.

Yra sunku ilgai išsilaikyti. Man pasisekė, kad vis dar esu dėmesio centre, prabėgus tiek daug metų nuo mano debiuto.

Manau, kad šiais laikais man būtų sudėtinga „prasimušti“. Jei jauni atlikėjai išlaiko populiarumą bent porą metų, tai beveik prilygsta stebuklui.

Kadaise, kad būtum pastebėtas, reikėjo atidaryti daugybę durų. Dabar tai – lengviau, bet publika ir lengviau pamiršta. Manau, kad taip bus ir toliau – tempas tik spartės. Bet tikiuosi, kad dėmesys anksčiau ar vėliau bus sutelktas į muzikos esmę.

– Jei turėtumėte pasirinkti tik vieną dainą, kuri jus apibūdintų, kuri daina tai būtų?

– „L’Aurora“. Todėl, kad ji skirta mano dukrai. Mano vaikai – tai, kas mane apibrėžia. Jie – brangiausias dalykas, kurį turiu.

– Esate dainavęs ir įrašęs muzikos su gausybe puikių atlikėjų, nuo Tinos Turner iki Luiso Fonsi. Ar yra atlikėjas, su kuriuo dar norėtumėte padirbėti kartu, bet kol kas to nepadarėte?

– Jų yra daug. Bet niekada garsiai nesakau savo norų, nes kitaip jie neišsipildys.

– Minios žmonių ateina į jūsų koncertus už Italijos ribų, šoka ir dainuoja kartu, nors dažnai nesupranta nė žodžio itališkai. Kaip manote, kodėl?

– Manau, kad dainuoti itališkai tūkstančiams žmonių visame pasaulyje labai gerai atspindi mintį, jog pasaulis iš tiesų neturi sienų.

– Kas sudėtingiau – būti geru muzikantu ar geru tėvu?

– Cha cha, tikrai antras variantas.

– Ar jūsų vaikai rodo polinkį į muziką? Jei norėtų sekti jūsų pėdomis, padėtumėte?

– Noriu, kad mano vaikai rinktųsi tai, kas jiems teikia laimę. Nesvarbu, ar norėtų būti muzikantais, ar dirbti kitoje srityje. Tik tiek.

– Koks keisčiausias nuotykis su gerbėjais, kokį esate patyręs?

– Turiu keletą labai keistų istorijų, bet noriu jums papasakoti džiugią. Prieš dvejus metus, kai lankiausi Uzbekistane, man buvo pasamdytas apsaugininkas, kuris mokėjo vieną iš mano dainų. Man tai buvo staigmena, labai graži akimirka.

– Lietuvoje „Eurovizijos“ konkursas labai populiarus, Italijoje jis irgi sulaukia daug dėmesio. Ar kada nors ateityje svarstytumėte galimybę jame dalyvauti?

– Kas žino, gal kada nors tai ir nutiks.

– Kaip save įsivaizduojate po poros dešimtmečių?

– Laimingą.

– Koks svarbiausias dalykas jūsų reikalavimų sąraše, kai atvykstate į koncerto užkulisius?

– Maistas. Mėgstu gardžiai pavalgyti.

– Esate pagarsėjęs futbolo fanatikas – mėgstate jį ir žaisti, ir žiūrėti varžybas. Kuris pasaulio futbolininkas – jūsų mėgstamiausias?

– Man labai patinka Cristiano Ronaldo. Bet tai neturėtų stebinti, nes aš – Turino „Juventus“ komandos gerbėjas.

– Kaip atrodo jūsų tobula poilsio diena?

– Labai mėgstu būti lauke. Pasivažinėti dviračiu ar joti žirgu – man tai tobulos akimirkos, puikus būdas „atsijungti“ nuo įtampos ir susigrąžinti energiją.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi