Naujienų srautas

Muzika2019.10.16 21:54

Taip skamba pyktis: Vilniuje koncertą surengė nusivylusio jaunimo dievukas Scarlxrd

Ramūnas Zilnys, LRT.lt 2019.10.16 21:54

Trečiadienio vakarą Vilniaus menų fabrike „Loftas“ skambėjo ir repas, ir klyksmai – čia koncertą surengė britų atlikėjas Scarlxrd, kurį apibūdinti nėra lengva.

25-erių Marius Listhropas (tikrasis Scarlxrd vardas) dar šio dešimtmečio pradžioje išgarsėjo kaip „YouTube“ filmukų kūrėjas, pasivadinęs Mazzi Maz.

Humoristinius įrašus kūręs, net komedijos pasirodymų turą surengęs jaunuolis prieš porą metų visus tuos filmukus ištrynė, ant veido užsidėjo burną dengiančią kaukę ir pradėjo kurti ekstremalią muziką, balansuojančią tarp hiphopo, elektroninių ir net iškraipytų metalo garsų.

Savo, kaip besišypsančios „YouTube“ žvaigždės, praeitį jis stengiasi pamiršti, o dabar kuria pykčio ir agresijos kupinus kūrinius, kurie skamba kaip smūgis tiesiai į paširdžius.

Praeityje ir „nu metal“ grupėje „Myth City“ muzikavęs britas prieš trejus metus pasivadino Scarlxrd ir pasirinko sudėtingą savo slapyvardžio bei dainų pavadinimų rašybą – vietoj „o“ jis visada rašo „x“.

Jau pirmieji Scrlxrd klipai sulaukė populiarių tinklaraščių dėmesio – stebino ne tik neįprastas skambesys, tamsi nuotaika, bet ir brito sugebėjimai koncertuose rėkti taip, jog atrodo, kad po penkių minučių jis turėtų visiškai užkimti.

Kai kas keičiasi – Scrlxrd klipuose savo veido jau nebeslepia kauke. Tačiau įtūžis ir laukinė energija niekur nedingo.

Scrlxrd pirmąsyk Vilniuje viešėjo praėjusią vasarą – tąsyk per jo koncertą „Loftas“ buvo artipilnis.

Panašiai buvo ir trečiadienio vakarą – ir, kaip ir prieš metus, matėsi, kad pagrindinė Scarlxrd publikos dalis yra moksleiviai ar šiaip labai jauno amžiaus klausytojai.

Šį mėnesį išleistame atlikėjo, kuris vengia būti vadinamas reperiu, antrajame albume „Immxrtalisatixn“ skamba kiek ramesnė ir melodingesnė muzika, nei ankstesniuose, įrašuose, tačiau esminis jo taikinys nesikeičia – šis muzikantas kuria nusivylusiems paaugliams ir jaunimui.

Kai prieš metus teko „Lofte“ jį kalbinti, Scarlxrd pasakojo, jog jo muzika atspindi jaunosios kartos pyktį – esą šių dienų vaikinai ir merginos jaučiasi atstumti, sprendimus už juos priima suaugusieji, jaunų žmonių balsas ignoruojamas.

Panašu, kad Lietuvoje yra nemažai tų, kurie girdi Scarlxrd žinią – minioje buvo tokių, kurie atmintinai žinojo kiekvieną šio atlikėjo kūrinį.

Ištikimiausi klausytojai dūko, o užsukusiems iš smalsumo galėjo būti ir šiek tiek keista – Scarlxrd pasirodymai yra vienas labiausiai neįprastų dalykų, kokius galima išgirsti šių dienų popscenoje.

Jis atrodo vienodai įkvėptas metalo siaubūnų „Slipknot“ ir trepo muzikos, tačiau užkulisiuose atrodo paprastas ir mielas.

Galbūt Scarlxrd visą garą nuleidžia scenoje, o gal jo sceninis agresyvaus kankinio įvaizdis tėra vaidmuo. Bet kuriuo atveju, šiais metais svarbioje metalo muzikos „Kerrang!” apdovanojimų ceremonijoje Scarlxrd buvo nominuotas „Britų metų proveržio“ kategorijoje. Jei neužkims, tikėtina, kad ateityje skambių įvertinimų jis sulauks ir daugiau.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi