Muzika

2019.10.16 15:04

„Kamanių šilelis“ rengia papildomą koncertą Vilniuje: gerbėjų dėmesys nustebino

LRT.lt2019.10.16 15:04

„Didelis jaudulys ir džiaugsmas!“ - taip jaučiasi dueto „Kamanių šilelis“ atlikėjai, spalio mėnesį „Tamstos“ klube surengsiantys net du koncertus.

„Kadangi bilietų į pirmąjį koncertą spalio 23 d. jau neliko, paskelbėme papildomą koncertą spalio 27 d., sekmadienį. Jaučiam didelį dėkingumą ir net nuostabą“, – sako muzikantai.

Kūrėjai Mantas Zemleckas ir Kamilė Gudmonaitė, be muzikos, dar gyvena ir aktoriaus bei režisierės, LMTA teatro režisūros dėstytojos gyvenimus. Nenuostabu, kad ilgai brandinto „Kamanių šilelio“ solo koncerto ištikimiems klausytojams reikėjo laukti kone metus.

„Pastarieji metai paliko ryškų pėdsaką – keliavome daug ir be perstojo, keitėm tiek fizines, tiek vidines vietoves, ir nors aplankyti buvo ir Niujorkas, Kolumbija, Tuva, Portugalija, Berlynas, Varšuva, Rudolštatas, Freiburgas, Talinas, Narva, vis tik ryškiausios buvo tos „vidinės“ kelionės, kurių nepapasakosi žodžiais – gal tik per muziką“, – įspūdžiais dalinasi Kamilė.

Dueto nariai prasitaria, jog kol „Kamanių šilelis“ tylėjo, kūryba nenutrūko. Atvirkščiai: „Kūrėme dainas, ir nemažai. Kai kurias jų tikrai išgirsite“. Ir čia pat priduria, jog iš būsimų grupės pasirodymų geriausia nesitikėti nieko: „Žadame tik vieną vienintelį dalyką – dabartį“.

Jau aštuonerius metus šis atlikėjų duetas ieško savęs įvairių tautų muzikoje, lietuviškame folklore, šiaurės ir pietų skambėjime bei žodžio subtilume. Vasaros pabaigoje, kartu su jaunu režisieriumi Klementu Leonu išleidę melancholišką vaizdo klipą dainai „Paleisk mane namo“, muzikantai stačia galva pasinėrė į rudenines veiklas.

„Labai greitai įsibėgėjo teatro sezonas: Kamilė važinėja po Europos miestus dėl teatro projektų ir gastrolių, taip pat pradėjo dėstyti teatro režisūrą LMTA, Mantas studijuoja gerklinį dainavimą ir ruošiasi naujiems teatro bei kino darbams.

Kartu neužilgo pradėsime statyti spektaklį Kauno nacionaliniame dramos teatre, tačiau jaučiam daug kūrybinės jėgos ir didelį poreikį dalintis muzika, kuri, ne kas kita, kaip naujų pojūčių ir išgyvenimų žemėlapis. Sakytume, atėjo naujas etapas tiek gyvenime, tiek požiūryje į kūrybą, tiek į pačią kūrybą“, – pasakoja kūrėjų duetas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.